de nieuwe luxe 27 wonen m wonen@wegener.nl |S1 024-3650509 lllS 1 Zaterdag 11 december 2010 Alexandre, de visie op het bed van de toekomst van Magnitude, bestaat uit verschillende modules die naar wens kunnen worden gecombineerd, foto's PR en ontwerper Jean-Francois D'Or en zijn Lourdordesignstudio. Het is knap dat het de twee gelukt is een verfrissend nieuwe versie te maken van het bed, dat immers lange tijd een compleet 'af ont werp leek. Dit systeem bestaat uit modules, die naar wens samenge steld en gebruikt kunnen worden. Zo is er een hoofdbord, dat overi gens ook aan het voeteneind ge plaatst mag worden. Het 'hoofd', een witte bak met houten klep, dient als koffer met opbergruimte voor beddengoed, kleding, boe ken, et cetera. Erbovenop kunnen gestoffeerde blokken worden ge plaatst. Zo ontstaat een rugleuning voor het bed, maar de blokken doen het ook goed als tafeltje naast het bed. Overal is aan ge dacht. Zo bevat het hoofdbord ga ten voor snoeren van - jawel, dat dan wel - de laptop, telefoon of bedlamp. En het houdt niet op. Magnitude levert ook een koperen plaat die als tafelblad kan dienen op het poefje annex rugsteun annex bed- tafeltje. Al doet de plaat ook uitste kend dienst als dienblad voor een ontbijtje op bed. Van het bed is ook een verkleinde versie ge maakt, compleet met hoofdbord, koffer en plaats voor twee poefjes. Zo ontstaat een blokkensysteem waarmee je zelf het ideale interi- eur van je slaapkamer bij elkaar 'Rust en tijd als pure luxe' „Dit was een zeer comfortabel project om aan te werken", vertelt de 36-jarige Jean-Franqois D'Or, ontwerper van bedmeubel Alexandre voor Magnitude. „Dat is zeer letterlijk te nemen, want ik heb me in bed geïnstalleerd om de eerste schetsen voor dit bed te maken. Ik stelde het hele slaapproces ter discussie en maakte een inventaris op van wat een slaapkamer voor mij betekent. Het is een plek waar je tot rust komt en waar je tijd hebt voor jezelf. Het ontbijt op bed, de intieme knuffels, de kalm te. Dat is wat luxe voor mij betekent. Tegelijkertijd is het een plek waar je herinneringen verzamelt, waar kleren rondhangen en waar je objecten moet opbergen. Ik laat me graag omringen door oude, nostalgische zaken. Kleine objecten die een plek vragen om opgeborgen te worden of om uit te stal len. Het deed me denken aan de Franse film uit de jaren zestig, Alexandre Ie bienheureux, waarin het hoofdpersonage zijn hele leven regelt vanuit bed. Al deze elementen wilde ik in dit project stoppen." scharrelt. En verplaatst en ver bouwt dat het een lieve lust is. Want als we ons gevoel en de me ning van de voorspellers mogen ge loven, zou de slaapkamer de ko mende jaren wel eens een graagbe- zocht toevluchtsoord kunnen wor den, een veilige (slaap)haven. www.magnitude.be Reageren? wonen@wegener.nl Apart en toch samen in het Babyboombed Nog meer slaapoplossingen gespot: het Babyboombed. Want samen slapen is fijn, maar dat komt de nachtrust niet altijd ten goede. Zeker de babyboomgeneratie, ge boren tussen 1945 en begin jaren zestig, kiest er door allerlei fysieke kwaaltjes steeds vaker voor het bed niet langer te delen. „Jammer", vindt designer en zelf babyboomer Axel Enthoven. „Het idee voor het bed is ontstaan vanuit een persoonlijke behoefte: ik moet vaak vroeg op en wil mijn echtgenote dan liever niet wakker maken. Maar apart slapen zag ik emotioneel ge zien ook niet zitten." Daarom ontwikkelde Axel Enthoven voor de Indigo-collectie van het Belgische Recor Bedding het Babyboombed. Woelt je partner veel? Dan schuifje de bedden met een simpele druk op de knop gewoon uit elkaar. Moet je vaak 's nachts naar het toilet? Door de subtiele verlichting onderaan het bed vind je je slaapstek terug zonder het licht in de kamer aan te steken. Maken de buren veel lawaai of waagt je liefste het wel eens te snurken? Een geïntegreerd scherm reduceert het omgevingsgeluid tot 40 procent. In dat scherm is bovendien een iPad-dockingstation geïntegreerd. Zo kun je al liggend nog wat lezen of een filmpje bekijken. Prijs: vanaf 5.000 euro. www.recorbedding.be Twee mogelijkheden van het Babyboombed: uit elkaar schuiven of een scherm ertussen plaatsen. Engelbert en Maria Dierckx achter hun huis in Matehuala, Mexico, foto ED wie: Engelbert (51) en Maria Dierckx (44) beroep: Engelbert: leraar Engels en Duits, op school en privé. Maria: geen baan eerder: Tilburg, Dongen, Oosterhout nu: Matehuala, Mexico (sinds 2008) gewoon via een makelaar een huis kunt kopen, is het aanbod in Mate huala bijna nihil. Zeker net buiten het centrum. Alles blijft hier in de familie, maar zelden komt een koopwoning op de vrije markt. Wij hadden geluk, kwamen via vrienden aan ons huis. Het is een split level, moderne architectuur, in de zone residential. Op 400 vier kante meter. Met een eigen zwem bad en bibliotheek. Ik lees graag. In Nederland betaal ik voor zo'n huis minimaal een half miljoen. Hier nog geen vijfde daarvan." Klinkt als een walhalla voor kopers. „Bouwgrond kost hier buiten de kern 600 peso (36 euro, red.) per vierkante meter, in het centrum 1.000 peso (60 euro, red.). In de écht grote steden betaal je zeker 400 dollar per vierkante meter. De Mexicaanse overheid probeert het eigenhuisbezit te stimuleren met een overheidshypotheek, een infonavit. Iedereen die werkt, be taalt 5 procent belasting daarvoor. Neem je zo'n hypotheek om een huis te kopen, dan gaat eerst het bedrag eraf dat je al aan infonavit- belasting hebt afgedragen." Ik zou bijna gaan geloven dat jullie het paradijs hebben gevonden. „Het paradijs zal groener zijn. Ken je The Mexican? Die film is hier op genomen, in Real de Catorce. Dan zie je dat Mexico feitelijk een zand bak is. En er zijn meer nadelen. Zo als grote verschillen in nacht- en dagtemperatuur. Het is nu overdag 28 graden, 's nachts 7. Mijn huis is wel geïsoleerd, maar veel wonin gen zijn dat niet. Die hebben ook geen verwarming, wij in ieder ge val een open haard. Gas komt uit een tank bij het huis. Niks mooi weggewerkt onder de grond, zoals in Nederland. Voor water staat een tinaco op het dak, een reservoir. Dan is er nog criminaliteit, veel drugssmokkel. En werkloosheid. Want als Amerika verkouden is, heeft Mexico longontsteking." Reageren en aanmelden? redactie.wonen@wegener.nl heb - of in ieder geval iets op het oog - en twee getuigen aandragen van mijn huwelijk met Maria. Belangrijk is dat je alles in Mexico aanvraagt en regelt. Doe je dat via de ambassade in Nederland, dan hoefje niets te verwachten." Heeft jullie huizenjacht lang geduurd? „Matehuala is een stad met zo'n 100.000 inwoners, op 1.600 meter hoogte gelegen aan de Pan Ameri can Highway in het oosten van Mexico. Terwijl je in miljoenenste den als Mexico City en Monterrey De moderne split level-woning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 87