PZC Laat die kou maar komen Winterweer Woningcorporaties lokken Belgen Bemaling bij tunnel gestopt Denktank voor Hedwigepoldeir Onderwijs gaat op de schop Cedoogbeldeid wankelt WikiLeaksvoorman zit vast Zeeland op de 20 zaterdag 11 december 2010 Christiaan Hoogesteger uit Ka- pelle heeft afgelopen week weinig geslapen. Hij zat elke dag én nacht uren op de strooiwagen om de snelweg weer begaanbaar te maken. „Afgelopen zaterdag was het helemaal extreem", ver telt Hoogesteger. „We werden 's morgens om acht uur opgepiept en zijn met zes au to's in de weer geweest. We reden met drie auto's naast elkaar, en schoven de sneeuw zo richting de vluchtstrook." Het koude winterweer zorgde afgelopen week voor flink wat overlast. De Schelpweg tussen Domburg en Westka- pelle werd door sneeuwduinen gesloten, net als de Retranchementseweg tussen Ret- ranchement en Knokke-Heist. Verschillende bussen konden afgelopen za terdag niet rijden. Talloze auto's raakten van de weg. door Cornelleke Blok De medewerker van Koole Transport in Kapelle staat al tien jaar elke winter stand-by om in actie te komen als het vriest of sneeuwt. „Ik houd de weerbe richten goed in de gaten, zodat ik een beetje voorbereid ben." Hij vindt het niet erg. „Ik rijd graag op de vrachtwagen. Met de sneeuwschuiver is het helemaal leuk. Daarnaast draag je iets bij aan de verkeersveiligheid." En, ook belangrijk: „Het levert een finan cieel extraatje op. Zeker als je op zaterdag of zondag moet rijden, verdient het lek ker. Vorige winter zijn we zestig keer op gepiept. In het voorjaar krijgen we uitbe taald: het geld dat ik verdiend had, heb ik gebruikt om een nieuwe auto te kopen." Het kan Hoogesteger daarom niet vaak genoeg vriezen. „Laat die kou maar ko men hoor!" Maar er zit ook wat aan vast. „Stappen op zaterdagavond is er niet bij." En de werk dagen van de chauffeurs zijn lang: soms wel zestien uur. „Donderdagavond werd ik om acht uur opgepiept en vrijdagoch- Christiaan Hoogesteger uit Kapelle bestuurt de strooiwagen. foto Willem Mieras tend was ik om half twaalf pas klaar." Hij lacht. „Ja, dan ben ik 's avonds snel ver trokken hoor." Er moet hem nog iets van het hart. Eén van de grootste ergernissen van strooiwa genchauffeurs is wel het gevaarlijke ge drag van automobilisten. Ongelukken heeft Hoogesteger nog nooit meege maakt, maar vaak gaat het maar nét goed. „Als we met die sneeuwschuivers naast elkaar rijden, zijn er altijd een heleboel au to's die er tussendoor willen. We gaan niet harder dan veertig tot zestig kilome ter per uur, en dat kan flinke files opleve ren. De laatste keer reed er zeker vier tot vijf kilometer file achter ons. Mensen heb ben haast en willen ons per se inhalen. Ik word daar wel eens kwaad om, want ik voel me een beetje opgejaagd en het is ook nog eens hartstikke gevaarlijk. Als ze slippen, kunnen ze ook nog andere auto's meenemen." VI DEO VAN DE WEEK SBIISS ffieóte mm Z&dmid De beste leraar van 2010: genomineerden www.pzc.nl/video reacties: 488 Alle coffeeshops moeten dicht e^ns mSHB 57% 43% MEEST CELEZEN OP WWW.PZC.NL 1. Plaatselijk spekgladde wegen 2. Door ijs gezakte hond verdron ken 3. Spelers Vlissingen niet ak koord met vergoedingen 4. Ouders stellen Goes aanspra kelijk voor letsel zoon IN BINNEN- EN BUITENLAND 'Het belangrijkste voor slachtoffers is erkenning van wat hen is overkomen.' Hoogleraar praktische theologie Ruard Ganzevoort over misbruik in de kerk Woningcorporaties willen de leeg stand in Zeeuws-Vlaanderen bestrij den. Ze zoeken hun klanten over de grens in België waar lange wachtlijs ten bestaan. Praktische en culturele verschillen (ruime inkijk in wonin gen) moeten worden ovewonnen, maar eerdere promotie door Hulst geeft aan dat Belgen zijn te verleiden. Rijkswaterstaat is per di rect gestopt met de grond waterbemaling bij de Vla- ketunnel. De praktijk laat een andere waterdruk en -peil zien dan volgens de berekening voor mogelijk werd gehouden. Het be drijfsleven heeft 15 tot 20 miljoen euro schade gele den door de opstoppin gen sinds 12 november. Kennisinstituut Deltares doet nieuw onderzoek naar het door de Zeeuwse waterschappen aangedragen alterna tief voor de ontpoldering van de Hedwigepolder. Dat zegt staatssecreta ris Henk Bleker (Natuur). Een stuur groep waarin Rijk, provincie en water schappen zitten, begeleidt het onder zoek en beoordeelt de resultaten. Het Nederlandse onderwijs gaat flink op de schop. Minister Marja van Bijsterveldt wil dat scholen meer aandacht besteden aan wiskunde, Engels en Nederlands. Kennis, van deze basisvakken bepaalt mede de pres taties op de vervolgopleidingen en in een latere carrière. Het Nederlandse gedoogbeleid voor drugs staat onder druk. De invoering van een wietpas is de laatste kans voor coffeeshops. Als daarna de overlast rond de verkooppun ten niet snel afneemt, dan betekent dat het einde van het gedoogbeleid, zo meent een meerderheid in de Tweede Kamer. Julian Assange, oprichter van de klokkenlui- derssite WikiLeaks, is gearresteerd toen hij zich meldde op een politiebureau in Lon den. Assange wordt in Zweden verdacht van verkrachting. Sympathisanten van As sange vielen massaal websites aan, onder meer van Mastercard en het Zweedse OM. MAANDAG 13 DECEMBER Debat van provincie, de PZC en Omroep Zeeland over Zeeuws jaar van de fiets. www.zeeuwsjaarvandefiets.nl Ondernemers in de gemeente Borsele komen bij elkaar voor een 'brainstormborrel'. EEmmmm Informatiebijeenkomst over Thermphos om 19 uur in Stenevate te Heinkenszand. mssmnmm Tot vandaag 12 uur kan ge stemd worden voor PZC-ver- kiezing Leraar van het Jaar. VRIJDAG 17 DECEMBER Veertig minuten durende vuurwerkshow op sportpark Vogelwaarde vanaf 20 uur. ZATERDAG 18 DECEMBER Begin tennisevenement Zuidwest leasetoernooi in Goes met sterke bezetting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78