gedaan' 7 spectrum Zaterdag 11 december 2010 Provincies krijgen van het nieuwe kabinet geen geld meer voor de aanleg van nieuwe natuur in de Ecologische Hoofd structuur: een landelijk netwerk van natuurge bieden. Zeeland stop te daarop met de bouwd. Waar ruigte is. Dan is die patrijs happy. Dat soort natuur is veel verloren gegaan." Volgens Bleker 'is te veel aan topsport gedaan'. „We zouden meer aan breedtesport moeten doen. Natuur lijk hebben we een verplichting om specifieke soor ten te behouden. Maar het is niet alleen mooi om naar een Champions League wedstrijd te kijken. Ook een wedstrijd van de plaatselijke voetbalvereniging is mooi." Nu Bleker aan voetbal denkt, maakt hij een zijspron getje. Hij verklapt graag langs de lijn van het voetbal veld te staan. „Het is fantastisch. Ik heb twee zoons van 24 en 26. Ze zijn allebei op hun 4e begonnen met voetballen. De jongste voetbalt nog steeds. Eén van de mooiste tijdsbestedingen is om lekker langs de kant te hangen en naar zo'n amateurwedstrijd te kijken." doen waar mensen het mee eens zijn. Toen ik gede puteerde in Groningen was heb ik dertien gebieden aangewezen als noodberging voor water. Het bleef meestal landbouw, en in noodgevallen zouden de gronden onder water komen. Voor de veiligheid. Dat vinden boeren en grondeigenaren geen fijne zaak. Dan moet je niet alleen onderzoek laten doen, maar ook direct met boeren en grondeigenaren in ge sprek gaan. Je moet je proberen te verplaatsen in hun positie. Je bent ondernemer, je hebt een mooi bedrijf en je hebt een opvolger. Dan komt die over heid die zegt: 'hier komt een dijk omheen en in noodgevallen komt uw land onder water'. Die men sen hebben toekomstplannen. Ze hebben geïnves teerd of willen dat gaan doen. En dan horen ze dat. Die mensen slapen er niet van. Als bestuurder moet je dan zeggen 'hoe kunnen we het zo doen dat jullie probleem wordt opgelost. Zo goed mogelijk als maar kan. Soms is er een mouw aan te pas sen." De staatssecretaris onderstreept dat 'on derscheid moet worden gemaakt tus sen beroepstegenstanders en men sen die er niet van kunnen sla pen'. „Die laatste categorie men sen moet je dichtbij je hou den. Het mooiste compli ment dat ik ooit heb gehad was na tien vergaderingen met boeren over een be paalde polder. Het ging van dik hout zaagt men planken. Na af loop kwam een boer naar me toe en zei: 'mijnheer Bleker, ik ben het niet met u eens, maar ik heb wel de overtuiging dat u het beste met ons voor had'. Zo moet de overheid zien te opereren." aankoop van gronden voor nieuw natuurgebieden. „We kijken hoe we met minder geld toch nog een mooie deken van natuur kunnen maken. En dat wordt dan misschien geen tweepersoons, maar een anderhalfpersoons deken. Een beetje kleiner, maar nog steeds een deken. Ik kijk vooral naar de kwali teit, de inrichting en het goede beheer. De overheid is te vaak geneigd geweest een nieuw plan toe te voe gen, terwijl het oorspronkelijke plan nog niet af was. Daar moeten we mee ophouden. Ik heb daar echt een bloedhekel aan. En mensen worden er tureluurs van. Ook hier laat Bleker zien dat hij hecht aan draagvlak voor natuurbeleid. „Maar draagvlak is niet alleen dat Staatssecretaris Henk Bleker van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie. foto's ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73