5 spectrum Feestelijk versierd luchtriool RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE vorstelijk Marjan Berk Zaterdag 11 december 2010 Ongeveer vijftig meter van mijn werk plek in de hoofdstad, ook wel kan toor genoemd, is men al jaren bezig het ondergronds vervoer wat wij hier metro noemen, vorm te geven. Het scheen op te schieten, en de optimistische berichten over de voortgang hield het geduld en de ver draagzaamheid van de omwonenden over al het ongemak en de daarmee gepaard gaande rotzooi gaande. Maar ziedaar: ongeveer vier weken geleden raak te het ondergronds geweld van de boormachi nes plotseling de grote rioolbuis, die daar vreed zaam en onzichtbaar ondergronds de plaatselij ke viezigheid naar een andere plek vervoerde, waarop deze zomaar openbrak! Paniek! Een groot stuk straat werd afgezet, er verschenen allerlei interessante machines en de werkzaamheden werden aan het oog onttrok ken, tot men een logistieke oplossing had gevon den. De rioolbuis werd hoog boven de weg om gelegd en vooral het buitengewoon lekkere vis restaurant met de treffende naam 'Vis aan de Schelde' mocht genieten van het uitzicht op de enorme buis, die zich nu voor de ramen met de daarachter zittende smulpapen bevond! Gelukkig rook je niet wat daar in die dikke buis voor je ogen door het luchtruim spoelde. Maar met een beetje fantasie kon je je er van alles bij voorstellen. Maar wie schetst onze verbazing, toen zich met het oog op de aanstaande kerstdagen plotseling ijverige mannetjes op ladders begonnen het luchtriool met enorme takken kerstgroen te om wikkelen! En nadat er dus een soort groene ere poort bij de ingang van de Scheldestraat verrees, hebben de mannetjes dit alles nog extra feeste lijk opgetut door er rijkelijk slingers kerstboom lichtjes in te hangen! Een fantastisch gezicht! En voor de hierop uitkijkende gasten van het restau rant is de associatie met de door de lucht stro mende smeerlapperij geheel verdwenen! De eni ge vraag die mij blijft kwellen: Blijft deze kerst-triomfboog daar eeuwig in de lucht han gen? Of zullen wij het nog beleven, dat het ding weer onder de grond verdwijnt! Naast het verwerken van deze bijzondere ge beurtenis die zich bijna voor mijn neus afspeel de was daar ook nog het maken van de jaarlijkse kerst- en nieuwjaarswens. Sinds mijn familie zich uitbreidt, is het traditie dat er op onze sin terklaasviering oma's kerstkaart wordt gemaakt. Ik zit op een bank, op schoot mijn jongste verse kleinkind en de rest van het nageslacht drapeert zich om mij heen. De kleinkinderen doen hun best zo stom mogelijk in de lens te kijken, on danks de aanmoedigingen van een van mijn fo tograferende zoons. Ik zit er meestal een beetje ongelukkig tussen, enfin, het commentaar van de buitenwereld op deze huisvlijt is meestal hef tig. Momenteel ben ik in het rijke bezit van acht kleinkinderen. Maar mijn weduwnaar-zoon heeft een nieuwe vriendin met twee zoons en mijn oudste kleindochter heeft een vaste vrijer en al dit grut beschouwt mij plotseling ook als hun grootje! Dus moesten ze ook allemaal op de foto! Elf man sterk hangt, zit en ligt het echt- en aan genomen nageslacht nu om mij heen, voorwaar, ik ben een rijke vrouw!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71