spectrum Zaterdag 11 december 2010 Frisse handel, daar Het Zeeuws Veilinghuis in Middelburg mag tot de top van Nederland worden gerekend. Het mikt echter niet op miljoenenobjecten, maar juist op kunst en antiek voor een breed publiek: goed én veelal betaalbaar. Deze week was het spitsuur in het veilinghuis. Nog nooit was het êr zo vol, met rond de 2200 kavels die onder de Zeeuwse hamer kwamen. „Niemand meer dan 400 euro? Iedereen goed nagedacht? 400 voor biednummer 26!" door Rolf Bosboom foto's Ruben Oreel Het lijken de Doldwaze Da gen van De Bijenkorf wel. Overal in het voormalige schoolpand aan de Middel burgse Herengracht scharre len mensen rond. Regelmatig is het zelfs dringen. De aangeboden waar wordt nauw gezet bekeken en betast. Een man onder werpt een zilveren miniatuur met een loep aan een nadere inspectie. Bezoekers bladeren in de lijvige catalogus. Menigeen maakt aantekeningen, om later in alle rust budget en begeerte met elkaar in overeen stemming te brengen. Het is, deze maandag, de laatste kijkdag vóór de decemberveiling van het Zeeuws Veilinghuis. Mede doordat die van septem ber is overgeslagen, is het aanbod uitzon derlijk groot. Met zo'n 2200 kavels - boe ken, prenten, ansichtkaarten, schilderijen, art deco, sculpturen, poppen, speelgoed, sieraden, horloges, keramiek, glas, meube len, tapijten, klokken, zilver, munten - is het pand tot de nok toe gevuld. Veel bezoekers hechten aan discretie en willen niet met naam en toenaam over hun beweegredenen vertellen. „Ik kom hier al jaren", zegt een gepensioneerde Vlissinger. „Dit is heel leuk, als je wat tijd en geld over hebt. Mijn interesse is breed, maar ik ben geen verzamelaar. Het gaat me echt om de aankleding van het huis. Een enkele keer heb je wel een miskoop, maar dat hoort bij het spel." Ook N. Slooff uit Dordrecht is een vaste be zoeker. „Ik heb zelf ook wat ingebracht, dus ik kijk of het er allemaal wel is. Het gaat ook om spullen van een pas overle den vriend me. Veertien dagen geleden stond ik nog aan' zijn graf, dus dat is best emotioneel." Zelf koopt hij ook regelma tig. „Je hebt hier leuke dingen voor een re latief lage prijs." Boven inspecteert een bezoeker de aange boden meubelen. Een stoel met paarden haar wekt zijn geestdrift. „Dat is écht zeld zaam, dat zie je bijna nooit. Het is toch leuk, al die oude spullen? Dat nieuwe spul van tegenwoordig is allemaal rotzooi. René de Visser van het Zeeuws Vei linghuis ziet de belangstelling glim lachend aan. En het gaat niet al leen om ronddwalende bezoekers, want de telefoon staat nauwelijks stil en ook via internet wordt druk gecommuniceerd. „Mensen van over de hele wereld, ook uit bijvoorbeeld Shanghai en Hongkong, stel len vragen. Die willen precies weten wat de conditie van een object is en hoe groot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68