De Boer geeft speler Yuri van Gelder 'v 88 vs 98 Dennis de Nooijer stopt bij Walcheren NOODHULP, WEDEROPBOUW 61 spöf EREDIVISIE Frank de Boer hoopt dat de omslag bij Ajax langer duurt dan één wèdstrijd. „Het plezier en de strijdlust zijn terug", zegt de trainer van Ajax. doe [K] sa-r Bouw mee aan een hoop volle toekomst voor uw naaste. Stort uw gift op Heracles Almelo verspeelt zege tegen WV: 2-2 zaterdag 11 december 2010 door Rudy Boogert Frank de Boer was de aan voerder van het Neder lands elftal dat het WK van 1998 zomaar had kun nen winnen. Zoals het een aan voerder betaamt neemt De Boer nu ook als coach het voortouw van zijn generatie. Hij is de eerste speler uit die spelersgroep die nu in de spotlights op eigen benen gaat staan als trainer. Ook in de generatie van 1988 gaf de aanvoerder het voorbeeld. Ruud Gullit werd acht jaar na de gewonnen EK-finale (speler/) coach van Chelsea. Maar een overtuigende oefenmeester bleek niet echt in hem te schuilen. Bij Newcastle United, Nederland onder 21, Feyenoord en LA Galaxy werd hij als een ster binnenge haald, maar vertrok hij met weinig schittering. De generatie van 1988 heeft het nog niet echt gemaakt als coach, terwijl er toch wel iets van werd verwacht. Frank Rijkaard en Ro nald Koeman kunnen bogen op de grootste successen, maar arrivés zijn ze nog allerminst in het trai nersvak. Gerald Vanenburg, John van 't Schip, Erwin Koeman en Jan Wouters lijken niet gemaakt voor de grote clubs. En dan houdt het wel een eind op bij de 88'ers. Zal Frank de Boer wél de aanvoer der worden van een succesvolle ge neratie trainers? Zijn Oranje-kom paan Phillip Cocu loopt al een tijd je warm als assistent van bonds coach Bert van Marwijk. Hij krijgt er nu de taken van De Boer bij. In hem schuilt ook wel een trainer voor de top. Maar hoe zit het met de anderen? Een aantal van de 98'ers voetbalt nog zelf: Edwin van der Sar, Bou- dewijn Zenden, Clarence Seedorf en André Ooijer. Een aantal ande ren toont duidelijk trainersambi ties, zoals Patrick Kluivert, Wins ton Bogarde en Michael Reiziger. Anderen trainen een jeugdploegje, zoals Dennis Bergkamp en Giovan ni van Bronckhorst. Weer anderen lijken zich meer op een managers- achtige rol te richten, zoals Mare Overmars en Pierre van Hooij- donk. Het grootste deel zit dus nog in de voetballerij. Als spelers kunnen de 98'ers hun voorgangers van '88 niet meer aftroeven. Zij hebben immers geen landen- prijs gepakt. Maar wellicht kun nen de 98'ers het als trainer wél. Over tien jaar volgt een voorlopig antwoord. door Maurice Steketee MIDDELBURG - Dennis de Nooijer stopt aan het einde van het sei zoen als trainer bij Walcheren. De oefenmeester uit Vlissingen is aan zijn eerste jaar bezig bij de zon dag-vierdeklasser. De Nooijer heeft zijn besluit gister avond bekend gemaakt aan de se lectie. Eerder deze week had hij een gesprek met het bestuur van de club. „Ik heb de ambitie om ho gerop te gaan. We hebben een ta lentvolle groep en het ligt ook niet aan de stand, maar ik heb voor me zelf het gevoel dat ik wil presteren op een hoger niveau." Wat De Nooijer volgend seizoen gaat doen, weet hij nog niet. „Er gaan natuurlijk allerlei geruchten dat ik naar RCS zou gaan, maar tot nu toe heb ik steeds de boot afgehou den, omdat ik nog volop met Wal cheren bezig was. Ik heb nog geen gesprek gehad met RCS. Ik ben nu vrij om te gaan en te staan en zie wel wat er op m'n pad komt. Dat kan in Zeeland zijn maar ook daar buiten. Binnenkort haal ik m'n TC 1 en dan kan ik ook hogere teams trainen. Bovendien blijft de JVOZ voor mij heel belangrijk. Daar steek ik heel veel tijd in." maar ook GIRO 550 giro 550 o.v.v. '8158'. Hartelijk dank! APELDOORN Dankzij uw steun kon ZOA noodhulp bieden op Haïti en in Pakistan. Maar wij zijn ook landen als Afghanistan, Congo en Sudan niet vergeten. ZOA blijft ook na de noodhulpfase aan vluchtelingen en ontheemden. We helpen hen met onderwijs, water, hygiëne en voedsel, totdat zij zelf weer verder kunnen. ALMELO - Heracles Almelo heeft gisteravond in de laatste thuiswed strijd van 2010 gelijkgespeeld. De Tukkers verspeelden tegen degra datiekandidaat VW-Venlo in de extra tijd twee dure punten: 2-2. De doelpunten van de thuisploeg kwamen op naam van Everton (1-0) en Samuel Armenteros (2-0). Voor WV scoorde Ruud Boy mans (2-1) en invaller Michaêl Uchebo (2-2). In de Jupiler League is Helmond Sport naar de vierde plaats geklom men. De Brabanders wonnen de uitwedstrijd bij Telstar, dat ge traind wordt door )an Poortvliet, met 2-0. Sparta kwam slecht voor de dag in Maastricht. De Rotter dammers gingen bij de nummer voorlaatst met 3-1 onderuit. FC Dordrecht-RBC Roosendaal en Al- mere City-FC Den Bosch eindig den allebei in 1-1. door Marcel Luyckx DEN BOSCH - Yuri van Gelder ver zon cocaïnegebruik om het WK turnen te ontvluchten. Alleen was het niet de bedoeling dat de turn bond die bekentenis openbaar zou maken. Daardoor liep de situatie uit de hand en is de toekomst van de turner nog ongewis. Om van de druk van het naderende WK af te zijn, meldde Van Gelder in okto ber dat hij opnieuw cocaïne had gebruikt. Dat heeft de ringenspe- cialist uit Den Bosch gisteren ver klaard. Na zijn (valse) bekentenis in het sportershotel besloot de gymnastiekbond KNGU om de turner vier dagen voor aanvang van het toernooi in Rotterdam uit de WK-selectie te verbannen. Van Gelder was net Jerug van een schorsing van een jaar, omdat tij dens het NK van 2009 in Rotter dam sporen van cocaïne in zijn uri ne gevonden waren. Na bijna twee maanden doorbrak de 27-jarige Brabander gisteren het stilzwijgen. „Ik voelde me toen superslecht. Zat er psychisch helemaal door heen. Het enige wat ik wilde was zo snel mogelijk weg. Als ik zeg dat ik weer cocaïne heb gebruikt, weet ik zeker dat ik hier klaar ben." De sporter deed zijn bekentenis op dinsdag 12 oktober eerst tegen over bondsarts Liesbeth Lim, coach Bram van Bokhoven en top sportmanager Hans Gootjes. Die zelfde dag nog biechtte hij ook te genover de complete WK-ploeg co caïnegebruik op. Van Gelder ging ervan uit dat zijn verklaring vertrouwelijk zoti blij ven. 's Avonds deelde Gootjes op een persconferentie alleen mee dat Van Gelder 'wegens medische rede nen van persoonlijke aard' terugge trokken was voor het WK. In die verklaring konden Van Gelder en zijn advocaat Cor Hellingman zich Ajax-coach Frank de Boer (rechts) is in gesprek met Oleguer (links) en Jan Vertonghen tijdens zijn eerste training op De Toekomst, het trainingscomplex van de Amsterdamse club. foto Olaf Kraak/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66