is al vergeten Tussen bad en béde zeeland31 fiets Inwoner Zuiddorpe vrijgesproken van winkeldiefstal bij AH in Axel PZC f A-merk in uw regio Zeeland op de Watisnouje.nl houdt speeddate Manuel Cattoir wint jaarlij'kse HZ-scriptieprij's Beleef de hoogtepunten van het fietsjaar op- zaterdag 11 december 2010 nieuw www.zeeuwsjaarvandefiets.nl S js J j www.zeeuwsjaarvandefiets.nl foto Dirk-Jan Gjeitema promoten. We staan in februari op de wandel- en fietsbeurs, we willen opvallen op het landelijke fietsplatform en de promotie moet beter verlopen via interactieve pro gramma's. En die verwijzingsbor den naar de fietscafés komen er. Met de fietscafés willen we groeien naar 150." Zeeland heeft het imago dat het altijd waait en dat je altijd wind tegen hebt. Lan- middelburg - Zin in vuurwerk vóór oud en nieuw? Watisnouje.nl, de jongerenwebsite van de PZC, houdt op woensdag 29 december een speeddate-avond voor singles tussen de 20 en 30 jaar. De spelregels zijn simpel: in 5 minuten maak je kennis met de persoon tegenover je. Op een for mulier vul je in of je hem of haar ziet zitten. Is de interesse weder zijds, dan kun je bij een match een etentje winnen bij Kaffee 't Hof in Middelburg! Locatie: Kaffee 't Hof in Middelburg, tijd: 21.00 uur. Aanmelden tot 24 de cember via punt@pzc.nl. Kijk ook op www.watisnouje.nl. Fietscafés in Zeeland Zeeland heeft 75 fietscafés. Een fietscafé is herkenbaar aan een gevelbord. is maximaal één kilometer van fiets- knooppunt verwijderd. heeft een sanitaire ruimte met toi let dat ook toegankelijk is voor fiet sers die geen gebruikmaken van de horecafaciliteiten. biedt een gratis watervulpunt voor bidon en de accu's van elektrische fietsen kunnen opgeladen worden. Een fietsreparatieset is aanwezig. beschikt over een EHBO-uitrusting, is verkooppunt van de fietsknoop- puntenkaarten. biedt toeristische informatie. De provincie Zeeland, de PZC en Omroep Zeeland houden maan dagavond 13 december een pu- blieksdebat. Dat wordt gezien als de afsluiting van het Zeeuws jaar van de fiets. De uitkomsten van het debat wor den verwerkt in een nieuw fietsbe- Seidsplan. In het panel zitten Kees van Beve- ren, lid van GS, Carla Schönknecht van de stichting Promotie Zeeland Delta en Cees Priem, oud-wielren ner en mede-organisator van de Gi ro d'ltalia. Belangstellenden voor het debat kunnen zich melden via het e-mail- adres: info@zeeuwsjaarvandefiets.nl Het debat wordt gehouden in de Voetbal Experience in Middelburg, aanvang 19.30 uur, slot rond 22.00 uur. degent: „Maar die wind kun je juist gebruiken om fietsers te lok ken. Wind maakt een tocht hero- isch, spannend en dus onvergete lijk. Daar praat je thuis over na. Wij vinden het normaal om over de Pijlerdam te fietsen, maar dat is het voor de toeristen niet. Die staan versteld van het fietspad over de Pijlerdam van 9 kilometer Dat is genieten, zeggen ze dan." vussingen - Werktuigbouwkunde- student Manuel Cattoir schreef vo rig studiejaar de beste afstudeer scriptie van de Hogeschool Zee land. Hij kreeg daarom donderdag de HZ Stern uitgereikt, een bron zen beeld van de Amsterdamse kunstenares Hetty Heyster. Ma nuel kreeg daarnaast een geldbe drag van duizend euro. Manuels scriptie gaat over 'Warm- teterugwinning uit rookgasafvoer'. Hij verrichtte onderzoek bij On- top BV en bedacht oplossingen om warmte terug te winnen uit in dustriële rookgassen. De andere genomineerden kregen een oorkonde en 400 euro. door Eugène Verstraeten middelburg - Jan Zalm uit Zuid dorpe wordt niet vervolgd voor de diefstal van een pak spinazie en wat snijworst bij de Albert Heijn in Axel. Zowel officier van justitie Van den Hofstede als politierech ter Van der Ploeg-Hogervorst had den gisteren twijfels of Zalm de boodschappen inderdaad met op zet zonder te betalen meenam. En dus moest er vrijspraak volgen. Die conclusie trok ook raadsman Van Hevele nog eens ten overvloe de. De feiten speelden zich op 2 de cember vorig jaar af, toen Jan Zalm en zijn vrouw Nel voor hun wekelijkse boodschappen naar Axel trokken. Eerst hadden ze bij de Aldi een tas met boodschappen gevuld en vervolgens reden ze met hun scootmobiel naar AH. In de winkel pakte hij de spinazie en de worst en legde hem boven zijn tas, met de bedoeling die bij de kassa aan zijn vrouw te geven. Die zou immers de boodschappen afrekenen. Hij vergat het en reed even later zonder-te betalen de su permarkt uit. Volgens Zalm had dat te maken met zijn slechte kor te geheugen als gevolg van een her senbeschadiging. Volgens de offi cier proberen veel winkeldieven zich eruit te praten als ze gesnapt worden, maar meende dat de uit leg van Zalm best kon kloppen. Ze vroeg daarom vrijspraak. Zalm vindt nu dat de grootgrutter op zijn minst excuses moet aanbie den. „Onze naam is beschadigd." supermarkteigenaar Daniël Luit- jens: „Als ze in de winkel komen zal ik uiteraard even met hen gaan praten. Maar de inhoud van dat ge sprek hoeft niet in de media." door Engel Reinhoudt A je twï adresssen op geeft van mensen die a drie weken gratis de krante wil le leze, dan krieg je een badjas van de PZC. Dat is toch ongelooflijk. Vorig jaer een horloge en noe een badjas. Ik be- gunne noe te begriepen wat a 't verband is en ik kan je zegge dat het kommende jaere petoffels bin of slippers. Direct 'k adressen deur'egeve, wan ik eêl m'n leven nog gin badjas ehad en noe za dat als nog gebeure. Een badjas ei voe mien iets def tigs, iets daè a je tegenop kiekt. Een badjas was iets voe deftige mevrouwen of voe mensen die a naê 't ziekenuus moste. M'n moeder 'k 'r pas eên zie draege toen a ze op laetere leeftied een keer naè 't zieken'uus most. Thuus ei ze 'n noait edroge. En vaoder? Die eit het noait vadder ebrocht dan een lange, witten onderbroek. Mannen mie een badjas 'k bienae noait anders ezie dan ok in 't ziekenuus. En vroeger een keer a 'k bie m'n ome in Den Aag logeerden. Die ao d'r ok eên. Ik vond het mae een vreemde dracht. M'n moe der zei dat het een pingwaar was, een kaemerjas. Een badjas, zó 'n zachte, rose of crèmekleurige jas, die a je dra- egt over je naekte lief. Of mot het over j'n ondergoed? Een bad jas, die a je an doet a je uut béde komt en naè 't bad mot of a je uut bad komt en j' ei nog gin zin om j'n eigen an te kleê'n. Het is gin wonder a me dat nie ao. J 'ao gin tied om te leuteren, uut béde, wasse, je goed an en vort. En dat doe me eigenlijk nog aoltied. Zömae een bitje lan- terefantere mie je badjas an, kü je begriepe. Mae noe gaèt het ge beure. 's Ochtends kiek' ik dan eest op m'n PZC-horloge en ik komme d'r een alv'ure vroeger uut as aars. Ik gae in de douche, een bad me nie, en dan doe 'k m'n badjas an. Ik ope at het een wit ten is of een doenkerroaien, dat staè ok eêl voornaem. Dan zet ik het ontbijt greêd en dan gae 'k in m'n badjas de krante uut de buzze aele. Ik wille afspreke a me dat in de straete aol teglieke doe, dan komme me misschien nog wè mie een foto in de kran te. En dan gaè 'k in m'n badjas an de taefel zitte, ete en leze. En a de krante uut is, dan pas doe 'k m'n goed an. A dat nie deftig is, dan weet ik het nie. Ik ope a ze d'r nie tevee reclame opzette, dus gin opdruk van een eêle voorpagina bevoorbeeld zóa je dat op t-shirten wè es ziet Het mó deftig bluve. A je noe nog adressen over eit, dan mö je die mae deurgeve, dan kan 'k er voe m'n vrouwe ok nog eên anvraege of an de bu ren geve. Het probleem is noe nog wat a j' an je voeten mó doe. Onder zó'n badjas aore petoffels of badslip- pers en die me ok nie, mae dat kom kommende jaere aol goed. De PZC, daè bi je moai mie an' ekleêd. Dit stukje is na te lezen op www.zeeuw- sezanger.nl Reacties: Werrilaan 21,4453 CA 's-Hee- renhoek of cn.zeeuws® zeelandnhet.nl. 2 I .1 UW VISITEKAARTJE -.JL;,sX NUALWWSEMiNE S|?ZC Ga voor meer informatie naar: www.always-online.nl weGeNeR Media

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59