feest in Terneuzen Red onze Polders in beroep tegen plan Waterdunen Seaports blijft eigenaar andStar grond glastuinbouw naar Kenia 27 Foutje gemeente Hulst heeft geen gevolgen voor bestemmingsplannen zetten in drie weken tijd groot benefietfeest op in Snowbase ~{o)-DE ZUIDSCHOR Kerstlunch 7atprrlaa 1 1 Horamhor 901 0 door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst hoeft geen bestemmingsplanprocedures opnieuw te volgen als gevolg van de uitspraak van de Raad van Sta te over het bestemmingsplan Zou- tedijk II. Dat laat het college weten in ant woord op vragen van de fracties Algemeen Belang Groot Hulst en Jos van Eek. Wel is een kleine aanpassing van de inspraakverordening in voorbe reiding om toekomstige interpreta tieverschillen over het inspreek- recht te voorkomen. Door die aan passing is het voortaan mogelijk ook in te spreken over concept-be sluiten van het gemeentebestuur. De Raad van State vond dat de ge meente bezwaarmakers tegen plan Zoutedijk II ten onrechte het spree krecht was ontzegd tijdens een ver gadering van de gemeentelijke commissie Ruimte, waarin het ont- werp-plan voor het bestemmings plan Zoutedijk II op de agenda stond. Het college merkt verder op, dat de gemeenteraad 'de vrijheid heeft om het spreekrecht in vergaderin gen naar eigen inzicht te regelen'. „Het is zelfs zo dat de gemeente raad de vrijheid heeft om het spreekrecht af te schaffen." Het college verschilt verder van mening met de vragenstellers over de veronderstelde beperking van het inspreekrecht. „Het inspreek- recht in de gemeente Hulst is in de meest ruime zin ingevuld." door Frank van Cooten TERNEUZEN - De benodigde grond in de Autrichepolder voor de glas tuinbouw blijft tot in de eeuwig heid eigendom van havenschap Zeeland Seaports. Ook als er geen tuinders komen, blijft het ha venschap eigenaar. Woordvoerder Arno Dirkzwager wil hiermee de indruk wegnemen dat boeren de grond in 2012 kun nen terug kopen als er geen glas tuinbouw komt. Deze indruk is ontstaan door uitla tingen van raadslid Rian de Feij- ter-de Feijter (TOP/Gemeente-be- langen) onlangs in een commissie vergadering. De discussie ging over het wel of niet afsluiten van de Axelsestraat ten behoeve van de glastuinbouw. Volgens het raadslid is een dergelijk besluit voorbarig omdat boeren volgens haar dus in 2012 de grond weer in bezit kunnen krijgen. Dat is dus niet waar, benadrukt Dirkzwager. „Als de gemeente geen glastuinbouw zou willen, zouden wij het recht hebben de grond terug te verkopen. Nu de ge meenteraad echter het bestem mingsplan heeft vastgesteld, is dit recht vervallen. Ook als er geen glastuinbouw komt, blijven wij ei genaar van de grond." HULST - Raadsgriffter Dirk van Bunder van de gemeente Hulst en zijn echtgenote Micaëla (hoofd van de afdeling Communicatie bij diezelfde gemeente) verhuizen voor anderhalfjaar naar Kenia. Beiden krijgen onbetaald verlof van hun werkgever. In het geval van Van Bunder moet de gemeen teraad als bevoegd gezag daar nog wel mee instemmen. Het college voorstel om dat te doen staat op de agenda van de raadsvergadering van donderdag 16 december. Het echtpaar Van Bunder is de mo tor achter de Stichting Buru Nyak- were Nederland. Die steunt de be volking van het Keniaanse Nyak- were met acties vanuit Hulst. zaterdag 11 december 2010 NAU1IC LIFESTYLE WHTERSPOHT Gratis 'bont' sokken t.w.v. 39,95* bij aankoop van warme, waterdichte Dubarry laarzen! *1 namaak: bont. zolang co vocrraco s"o!ct. Heren ontvangen een onderhoudsset. Zandkreekweg 5 Jachthavens Wolphaartsdijk 0113-582310 Zondag's altijd open zijn ook vriendinnen van elkaar. „Echte meningsverschillen hebben we niet gehad", aldus Nina. Het project kwamen ze tegen op de 'vacaturebank', een initiatief van de gemeente Terneuzen en de scholen. Hierop staan allerlei goe de doelen waaronder dus de 3FM Serious Request actie. Dit jaar is het thema aids bij kinderen die aan hun lot zijn overgelaten. „Je gaat toch wel nadenken over kinderen met aids", zegt Nina. „We geven komende vrijdag een presentatie op school over dit the ma. De meesten komen natuurlijk alleen voor het feest maar met de presentatie overdag willen we ze toch even laten stil staan bij dit thema." De kaartjes zijn voor zeven euro verkocht waarvan vijf euro naar het project gaat. De overige twee euro gaat naar Snowbase als compensatie van de kosten. De zeven meiden geven de op brengst persoonlijk af in de actie week (18 tot en met 24 december) bij het Glazen Huis in Eindhoven. Het feest op vrijdag 17 december, van 20.30 tot 00.30 uur, is voor leerlingen van het Zeldenrust-Stee- landcollege en De Rede in de leef tijd van 12 tot en met 18 jaar. „Ook leerlingen van het ROC had den interesse maar we konden niet meer dan driehonderd kaar ten verkopen", zegt Aimee. De bezoekers komen alleen bin nen op vertoon van hun leerlin genpas. Verschillende dj's draaien deze avond gratis en voor niets. Het thema is rood/wit als verwij zing naar het Rode Kruis. Er geldt een dresscode. Van de leerlingen wordt verwacht in het wit en/of rood te verschijnen. „Natuurlijk vinden we het span nend hoe het vrijdag zal gaan, maar we gaan vooral genieten. En het blijft niet hierbij. Als het feest een succes wordt, willen we meer feesten gaan houden want voor ons is weinig te doen in Terneu zen", zegt Nayra. Ook leerlingen van het Reynaert- college in Hulst voeren actie voor het Glazen Huis. Zo zamelt een deel van de klas 3Ta sponsorgeld in voor een fietstocht van Hulst naar Eindhoven op 21 en 22 decem ber om het geld zelf te brengen. bij het Leger des Heils en legden ze bijvoorbeeld ouderen de wer king van een mobiele telefoon uit. De maatschappelijke stage gebeurt overigens buiten de schooltijden om. De zeven meiden hebben vele uren vrije tijd in hun project gesto ken. „In het begin was er veel stress. We moesten van alles rege len. Op zoek naar sponsors en een geschikte zaal. We hebben ieder een benaderd. Vaders, moeders, opa's, oma's en bedrijven", zegt Nayra. „We kregen 550 euro aan sponsorgeld. We wilden het feest eerst houden in de Brouwzaele maar dat was te duur. Zodoende zijn we bij Snowbase uitgekomen. De samenwerking is goed. Nu is er geen stress meer hoor. Alles valt op zijn plaats." De zeven scholieren kunnen ook goed met elkaar opschieten. Ze party in skihal Snowbase. foto Peter Nicolai door Harmen van der Werf BRESKENS - Stichting Red onze Pol ders heeft bij de Raad van State in Den Haag beroep aangetekend te gen het provinciale inpassingsplan voor het natuur- en recreatiepro ject Waterdunen bij Breskens. Het bezwaarschrift is mede ingediend namens actiegroep Vrienden van Waterdunen Nee. Provinciale Staten keurden 1 okto ber het inpassingsplan in overgro te meerderheid goed. Volgens Red onze Polders is het plan 'volstrekt onvoldoende onderbouwd vanwe ge de onzekerheden over de finan ciering en grondverwerving'. Boe ren in het gebied willen zoals be kend hun grond niet vrijwillig ver kopen. Of een meerderheid in Pro vinciale Staten voor onteigening zal stemmen, is onduidelijk. Daar mee staat de grondverwerving op losse schroeven. Het economisch belang van Water dunen wordt, aldus Red onze Pol ders, ook schromelijk overdreven. Camping Napoleonhoeve kan net zo goed vernieuwen zonder Water dunen. Er zijn bovendien nog vier andere plannen voor recreatiepar ken aan de West-Zeeuws-Vlaamse kust. Zilte natuur in Waterdunen voegt niets toe, stelt de stichting verder, want er zijn in de streek al drie van zulke natuurgebieden, waaronder 't Zwin. Red onze Pol ders vindt het voorts kwalijk dat wordt voorgesteld alsof Waterdu nen geen ontpoldering is. Er komt een kunstmatige zoute inlaat met, stelt de stichting, hetzelfde effect als ontpolderen. AXEL - De protestantse kerk in Axel houdt tweede kerstdag een kerstlunch voor alleenstaanden die behoefte hebben aan contact, warmte en gezelligheid. De lunch is gratis en is vanaf 12.00 uur in het Gregoriuscentrum. In verband met de inkopen aanmelden vóór 18 december bij Jan Labruijère 0115-450707 of 06-53813081.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55