Pubers hunkeren naar 20 I Kerstmarkt scholen voor Kinderkankerfonds Gent Ran 'de Sterke' overleden na ongeluk in Mexico Brandweer Fanfare houdt weer oliebollenverkoop Muzikale middag met zang Con Amore Expo kerstobjecten in vitrinekast bieb Kerstconcert Cantorij in Hof te Zandekerk Krimpregio's willen werk eigen bedrijven almanak ROOD/WIT PARTY Ondernemende leerlingen scholengemeenschap zaterdag 11 december 2010 CLINGE De leden van de Fanfare Weldoen door Vermaak uit Clinge houden vandaag de jaarlijkse oliebollenver koop. Tussen 10.00 en 12.00 uur gaan de le den huis aan huis rond. Liefheb bers kunnen ze ook afhalen bij café De Troubadour (ingang via de Kerkstraat). Een zak met 6 stuks kost 3 euro en een zak met 12 stuks kost 5 euro. HULST De Stichting Welzijn Hulst houdt maandag een muzikale middag voor alle ouderen uit de gemeente Hulst. De bijeenkomst is in de Truffino- zaal op het terrein van de Blaauwe Hoeve aan de Trufïinoweg in Hulst. Muziekgroep Con Amore vermaakt het publiek van 14.30 tot 16.30 uur met meezingers uit de oude doos. De toegang is gratis. SLUISKIL In de vitrinekast van de biblio theek in Sluiskil is tot en met 7 ja nuari een expositie te zien van kerstvoorwerpen die gemaakt zijn door mevrouw De Smet-van Grem- bergen. Te zien zijn onder meer kerstklokken van 'Groenlands kra- lenwerk', engeltjes en besneeuwde huisjes van plastiek stramien en vervolgens geborduurd, kerstkaar ten en zelf ontworpen kerstballen. KLOOSTERZANDE Koorstichting Cantorij der Basiliek geeft vanavond een kerstconcert in de Hof te Zande Kerk in Klooster- zande. Het koor staat onder leiding van Anton de Kort en wordt bege leid door de Hulster organist Mar cel Mangnus, die ook enkele solo- werken ten gehore brengt. Het con cert begint om 20 uur. Kaarten kos ten 6 euro en zijn verkrijgbaar aan de ingang van de kerk. SLUIS Niet alleen Amsterdam komt krimpgemeente Sluis tegemoet. Ook in Den Haag wordt druk mee gedacht, liet burgemeester Jaap Sa- la de commissie Ruimte deze week weten. Gemeenten mogen grotere werken niet automatisch aan be drijven in de regio gunnen, omdat er volgens Europese regels (in ternationaal moet worden aanbe steed. Om werkgelegenheid in de streek te houden, zouden krimpre gio's zich niet aan die regels hoe ven houden, stelde een regeringsad viseur zich voor. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Twee naaste buren, openbare basisschool De Oude Vaart en scholengemeenschap De Rede in Terneuzen, hebben de handen ineengeslagen om zoveel mogelijk geld in te zamelen voor het Kinderkankerfonds vzw (vere niging zonder winstoogmerk) in Gent. De scholen houden woens dag 15 december vanaf 18.00 uur samen een grote kerstmarkt op de parkeerplaats tussen De Rede en De Oude Vaart en op het plein van De Oude Vaart. Havo 4-leerlingen Jasper Riemens en Robert Sprenkels van De Rede hebben met tien andere collega's de schouders onder het project ge zet. „Nog veel meer leerlingen van De Rede en De Oude Vaart doen mee", vertellen ze. „Er is kunst te koop: beeldjes, tekeningen, blik ken met teksten als 'geluk is...', ge maakt in lessen culturele en kunst zinnige vorming. Bakkerijleerlin gen maken van alles. Er zijn ook drankjes, muziek, kerstversiering en -verlichting." De Rede wilde wat doen voor kerst, De Oude Vaart ook. Zo zijn de scholen tot elkaar gekomen. De keuze van het goede doel, het Kin derkankerfonds, kwam van De Ou de Vaart. Jasper: „Een leerling van de school is met succes in Gent be handeld tegen kanker." De Terneuzense veertiger was naar aanleiding van een verhaal over een nieuw vestzaktheater in het centrum van zijn stad nieuwsgierig gewor den. Hij ging vrijdagochtend eens een kijkje nemen. De eigenaar van het theater had hem al snel in de ga ten en begon een praatje. Ja, ja, we zijn bijna zover hoor. We moeten al leen nog drie brandblussers hebben, Tip? redactie@pzc.nl dan zijn we helemaal rond. Kom maar even binnen, hoor. Dan kun je het eventjes goed bekijken." De Terneuzenaar liet die kans niet onbenut. „Laatst was hier een inspec teur. Die heeft de boel ook al eens be keken", vervolgde de eigenaar. Toen begon het de veertiger te dagen. „Bes te man, even voor de goede orde. Ik ben niet van de brandweer." door Frank van Cooten In minder dan een kwartier tijd waren alle driehonderd kaarten verkocht. In skihal Snowbase is vrijdag 17 de cember een groot benefiet- feest voor de Serious Request actie van 3FM in samenwerking met het Rode Kruis. Mireille van de Veeke, Veerle Da- men, Karin Vereecken, Nayra Kor- stanje, Nina Engelbrecht, Amber Vlassenrood en Aimee van den Boogaart, zeven ondernemende havo 3-leerlingen van het Zee land-Steelandcollege in Terneu zen, hebben deze actie opgezet. Dat doen ze in het kader van hun maatschappelijke stage. Opdracht was organiseren. En daar zijn de zeven meiden in geslaagd. „Ze hadden makkelijk duizend kaarten kunnen verko pen", zegt stagecoördinator Heieen Houg. „Voor de jeugd van 13 tot 16 jaar is niets te doen in Ter- neuzen. Ze hunkeren naar een feest." Heieen Houg begon een paar jaar geleden met de maatschappelijke stages om de schooljeugd bewust te maken van waj er allemaal bui ten het schoolterrein aan de hand is. Zo hielpen leerlingen bijvoor beeld mee met tafeltje-dek-je en Zeven leerlingen van het Zeldenrust-Steelandcollege in Terneuzen zetten een Serious Request actie op. Een rood/wit door Harold de Puysseleijr NIEUW-NAMEN - In zijn winterver blijf in de Mexicaanse stad Manza- nillo is afgelopen maandag Ran de Maayer (80) door een auto aange reden en overleden. De uit Nieuw-Namen afkomstige Ran de Maayer, lokaal beter be kend als Ran de Sterke, is één van de hoofdfiguren in het door jour nalist Paul de Schipper geschreven en in september verschenen boek De Sterke van Saeftinghe. De Maayer leidde een kleurrijk le ven. Hij zag als jongen al de dood in de ogen. Een boerenkar reed over zijn hoofd. Uit armoede werd hij smokkelaar, verdronk bijna in een ijskoud Verdronken Land van Saeftinghe en zat verscheidene ke ren in de gevangenis, maar wist zich dankzij een carrière in de in ternationale baggerwereld op te werken. Eind jaren tachtig schreef hij, al baggerend voor de kust van Dubai, zijn levensverhaal. Eenmaal gepensioneerd leefde De Maayer met zijn Mexicaanse vrouw Sheila zomers in zijn huis in Kield recht en in de winter in Manzanillo aan de Stille Oceaan. Ran de Maayer wordt in Kiel- drecht begraven. Zijn stoffelijk overschot wordt volgende week naar Nederland overgevlogen. y 11 jj'l: i m Red onze Polder gaat terecht in beroep tegen plan-Waterdunen Zie www.pzc.nl/ zeeuws-vlaanderen reacties: 932 Winkelsin Hulst zijn al lang genoeg open eens oneens •686100 langs van maandag t/m zondag 19.00 uur www.Juultje.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54