Jacht op aanvaller 4 Post gaat woensdag weer plat Topman ProRai! ziet af van bonus WD roept op tot arrestatie Faber Politie vindt groot wapenarsenaal SNV als laatste over brug met lager loon Strooizout vanwege vorst al op rantsoen 'Euthanasie kan ook voor niet-terminalen' Personeel bezorgd over 'schrikbewind' in De Koepel Magische Magere Brug PAUL KUSTERS Bleker: hond zonder een chip is illegaal ek nü de meest complete reis voor een eerlijke prijs zaterdag 11 december 2010 AMSTERDAM President-directeur Bert Klerk van ProRail ziet ervan af om over dit jaar een bonus te ontvangen. Na de vele problemen met het treinver voer in de afgelopen maanden vindt hij dat niet gepast, liet hij gis teren weten. „De raad van commis sarissen zei: 'Als het buiten niet goed gaat, moet u dat ook voelen.' Daarin hebben ze gelijk", zegt Klerk. BRUSSEL De Nederlandse Europarlementa riërs roepen de Duitse Bondsdag op om de voorvluchtige Nederland se oorlogsmisdadiger Klaas-Carel Faber te laten arresteren. Het gaat om een initiatief van WD'er Hans van Baaien. Van Baaien heeft dat gisteren bekendgemaakt. Faber werd in 1947 veroordeeld voor oor logsmisdaden en kreeg levenslang. Hij ontsnapte naar Duitsland. KERKRADE Een raket, raketwerpers, mitrail leurs, messen, bijlen, geweren, pis tolen en revolvers, maken deel uit van een arsenaal van meer dan tweehonderd wapens dat de poli tie donderdag aantrof in een huis in Kerkrade. Het gaat, zegt de poli tie, om een van de grootste wapen vondsten ooit in Nederland. De 39-jarige bewoner van het huis en zijn vrouw zijn opgepakt. DEN HAAG De ontwikkelingsorganisatie SNV is gisteren als laatste over de brug gekomen met een verlaging van het salaris van de top. Dat gebeur de na flinke politieke druk vanuit de Tweede Kamer. Die vindt de stap rijkelijk laat maar is tevreden, zo blijkt uit reacties. Ook staatsse cretaris Ben Knapen (Ontwikke lingssamenwerking) is blij dat het nu gebeurt. AMSTERDAM Strooizout is vanwege het vroege winterweer al op rantsoen. Zout producent AkzoNobel vraagt klan ten naar hun verbruik te kijken en wil de leveringen gaan uitsmeren. AkzoNobels zoutfabrieken draaien al een jaar op volle kracht, maar slechts 5 tot 7,5 procent van de zoutproductie is strooizout. Als extra voorraden nodig zijn, moe ten die van buiten Europa komen. UTRECHT Ook mensen die niet-terminaal ziek zijn, kunnen in aanmerking komen voor euthanasie. Dat blijkt uit een nieuw ontwerp-standpunt van de artsenorganisatie KNMG. Volgens de organisatie is het be grip 'lijden' breder dan vaak wordt gedacht. In de praktijk komen vaak kankerpatiënten in aanmerking, maar volgens de KNMG kunnen ook ouderen ondraaglijk lijden. BREDA - In de Bredase koepelgevan genis De Boschpoort heerst vol gens personeelsleden 'een schrikbe wind'. De problemen in De Koepel zouden spelen sinds het aantreden van de huidige directie in oktober 2009. De onrust vormt voor de SP aanlei ding om in de Kamer vragen te stel len. De driekoppige directie heeft zich impopulair gemaakt bij een groot deel van de medewerkers. Het personeel verwijt de directie mensen onheus te behandelen en tegen elkaar op te zetten. De ver ziekte werksfeer zou onder meer leiden tot meer ziekteverzuim en tot spanningen met de gedetineer DEN HAAG - Postbodes van TNT Post leggen woensdag opnieuw het werk neer. De vakbonden Ab- vakabo FNV en CNV Publieke Zaak roepen hun leden op om naar Den Haag te komen voor een demonstratie voorafgaand aan het debat in de Tweede Kamer over de liberalisering van de postmarkt. De postbezorging zal die dag op nieuw grotendeels stilliggen. De vakbonden houden ook rekening met een nieuwe, nu vierdaagse sta kingsactie in de piekweek voor kerst. Gisteravond kwam er een einde aan de driedaagse staking die TNT Post afgelopen week grotendeels lamlegde. De postmedewerkers vinden dat het aantal gedwongen ontslagen bij het postbedrijf als ge volg van de reorganisatie omlaag moet. Daarnaast moet de politiek ingrijpen en een einde maken aan de 'puinhoop op de postmarkt'al dus de vakbonden. De vakbonden dreigen de versprei ding van kerstkaarten te verstoren, als er geen uitnodiging komt van de TNT-directie om weer te onder handelen. De week voor kerst is bij TNT traditioneel de drukste van het jaar. Aan de staking van woensdag neemt de vakbond BVPP wellicht ook deel als deze ge richt is tegen de politiek. den. Het personeel trok eerder bij de Dienst Justitiële Inrichtingen in Den Haag aan de bel. Een woord voerder zegt niet op de hoogte te zijn. Afgezien van het personeel zouden ook veel gedetineerden on tevreden zijn. Uit angst voor repre sailles willen de klagers niet onder naam in de krant. Ook de eigen on dernemingsraad wordt diep gewan trouwd. „Dat is een verlengstuk van de directie. Hebben we hele maal niets aan", zegt een betrokke ne. Volgens enkele bronnen is er ook geen vertrouwen in de vakbon den. De bonden Abva/Kabo en Ju- vox zijn volgens de woordvoerders onbekend met de klachten. DEN HAAG - De Nationale Recher che weet nog niet wie verantwoor delijk zijn voor de cyberaanvallen op de websites van de politie en het Openbaar Ministerie (OM). Beide sites werden gisteren aange vallen na de arrestatie van een 16-jarige jongen uit Den Haag die wordt verdacht van het platleggen DEN HAAG - Na komende zomer wordt begonnen met het chippen en registeren van jonge hondjes. Staatssecretaris Henk Bleker (Land bouw) wil dat over tien jaar eigen lijk alle honden zijn geregistreerd om zo misstanden in de handel en fokkerij aan te pakken. Bleker meldt de Tweede Kamer vrijdag dat hondenfokkers ver plicht worden de dieren te laten re gistreren. Een hond zonder chip is in principe illegaal en de eigenaar is in overtreding, aldus de be windsman die hoopt dat mensen daardoor geen honden meer ko pen bij illegale handelaren. „Het moet net als bij de aanschaf van een auto normaal worden, dat je bij de aankoop van een hond pa pieren krijgt. Zo niet, dan moet je nattigheid voelen". Honden waar mee te ver wordt doorgefokt, kun nen problemen krijgen. van de websites van creditcard maatschappijen MasterCard en Vi sa eerder deze week. Justitie ver moedt dat de aanvallen op de sites verband houden met de aanhou ding van de jongen en zoekt de da ders in de hoek van Wiki- Leaks-sympathisanten. Zij lanceer den aanvallen op onder andere de websites van Mastercard en Paypal na de arrestatie van WikiLeaks- voorman Julian Assange, die via zijn site talloze vertrouwelijke do cumenten van de Amerikaanse overheid heeft geopenbaard. De 16-jarige heeft tegenover recher cheurs van het Team High Tech Crime bekend. De rechter-commis- Wintersporten dicht bij huis, dat kan in Indoor Ski Bottrop in Duitsland! Wat dacht u van een heerlijk skiweekend op slechts 2 uur rijden vanaf Utrecht. Incl.: Verblijf in hotel NH Oberhausen o.b.v. logies en ontbijtbuffet, 1 volle dag skiën op zaterdag of zondag in het Alpincenter Bottrop, uitgebreid dinerbuffet, drankjes en huur van skimaterialen in Alpincenter Bottrop. Reis terug in de tijd naar de magische wereld van het oude Egypte! Tijdens deze prachtige rondreis ziet u alle hoogtepunten die Egypte te bieden heeft! Incl.: Lijndienstvlucht Amsterdam - Cairo, luchthavenbelasting en toeslagen, slaaptrein Cairo - Aswan op basis van halfpension, 5-sterren Nijlcruise op basis van volpension en ontspannen aan de Rode Zee in Hurghada. Voor boekingen en brochure peterl of ogoo-oggtivs pm dogro ptc wtti) HMB AMSTERDAM - In de hoofdstad is gis- Magie geopend. De Magere Brug is teren het kerstevenement Winter voor de gelegenheid met licht ver-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 4