een ontmoetingspunt' Iki 'Nog dit jaar handtekeningen onder startersproject Burgh-Haamstede' AutoTeam.nl Fppliinri I 27 voel je r i j Archief huldigt zijn 33 vrijwilligers v 7-Ot ZUIDSCHOR Aanhoudingen voor overval op Aldi Inkomsten uit het zwembad vallen tegen Deal met IJsland zaterdag 11 december 2010 9 9 9 %C i s Onderdeel van de Automotions Groep Zandkreekweg 5 Jachthavens Wolphaartsdijk 0113-582310 Zondag's altijd open ZIERIKZEE NAUTiC LIFESTYLE WATEWSPQRT Gratis 'bont' sokken t.w.v. 39,95* bij aankoop van warme, waterdichte Dubarry laarzen! namaak bont, zolang de voorraad strekt. Heren ontvangen een onderhoudsset. Het gemeentearchief legt maandag avond zijn 33 vrijwilligers in de watten. Dat gebeurt vanaf 20.00 uur in de Burgerzaal van het ge meentehuis. Er worden twee hu moristische films vertoond over de omgang met oude boeken en ar chiefstukken. Verder vertelt Betty Blikman-Ruiterkamp over haar vrij willigerswerk: het omschrijven van foto's. Hoogtepunt van de avond is de benoeming van de Vrij williger van het Jaar door burge meester Gerard Rabelink. Er moet één centraal kermisterrein komen op Schouwen-Duiveland OOST-SOUBURG De twee mensen die maandag zijn opgepakt bij een politie-inval in een pand in de Paspoortstraat in Oost-Souburg worden verdacht van betrokkenheid bij de overval op de Aldi in het dorp, enkele da gen daarvoor. Dat heeft het Open baar Ministerie gisteren bekendge maakt. Het gaat om een vrouw van 42 en een man van 32 jaar. De man is gisteren voorgeleid voor de rech- ter-commissaris in Middelburg. Hij wordt nog minstens een week lan ger vastgehouden. Over zijn rol bij de overval wil het OM in het be lang van het onderzoek niks kwijt. Vanmiddag sluiten de deuren van dorpswinkel Nummer 11 definitief. foto's Dirk-Jan Gjeltema door Joeri Wisse BURGH-HAAMSTEDE - Het starters- woningenproject van de groep Bouwen In Eigen Beheer (Bieb) binnenkort weer een stapje dich terbij. Directeur Antoine de Ceus- ter van woningbouwvereniging Zeeuwland hoopt nog dit jaar de handtekening te zetten onder de koop- en exploitatiebijeenkomst met de gemeente Schouwen-Dui veland. Het perceel aan de Bernhardstraat waar de achttien huizen moeten komen, bestaat nu nog uit groen (domineesbosje) en een schoolge bouw (dependance van de Kirre- weie). Volgens De Ceuster gaat het nu om 'details' over hoe de grond bouwrijp gemaakt moet worden. Als beide partijen het hierover eens worden, gaan Zeeuwland en de Bieb-groep het plan nader uit werken en begint de gemeente met een procedure om het bestem mingsplan te wijzigen. „Als alles goed loopt, kunnen we ergens in het voorjaar van 2011 een bouwver gunning aanvragen", zegt De Ceus ter. Pas als het bestemmingsplan defi nitief is herzien, koopt Zeeuwland de grond. „Met die bepaling in de overeenkomst, lopen we niet het risico dat we met een waardeloos stuk grond blijven zitten." Rekening houdend met bezwaar schriften, kan juli 2012 de bouw van start gaan. De eerste bewoners zouden vervolgens in augustus 2013 de sleutel kunnen krijgen. De insteek is om de koopprijs on der de starterssubsidiegrens van 180.000 euro te houden. Wonin gen die vrijkomen, moeten weer aan de organisatie worden terug- verkocht, zodat nieuwe starters ook van de woningen kunnen pro fiteren. Hoewel het project al loopt sinds 2005 verwacht De Ceuster dat de belangstelling on verminderd groot zal zijn. STELLENDAM De gemeente Goedereede moet 90.000 euro afboeken op de ver wachte opbrengst van het zwem bad Zuiderdiep in Stellendam. Die opbrengst was voor dit jaar geschat op 432.600 euro, waarvan 22.600 eu ro baten van het schoolzwemmen. In de cijfers was rekening gehou den met een stijging van de inkom sten. Die bleef echter uit, waardoor de begroting 2010 nog voor het eind van het jaar moet worden bij gesteld. B 8c W van Goedereede la ten dat in een brief aan de de ge meenteraad weten. DOMBURG - De deal die IJsland heeft gesloten met Nederland over het terugbetalen van spaargeld, is mogelijk helemaal niet zo gunstig voor de gemeenten Veere en Goes. Volgens Veere dreigen zij nu lager op de ladder van schuldeisers van de andere failliete IJslandse bank Landsbanki te komen. De staat IJsland heeft zich name lijk geschaard onder de schuld eisers van Landsbanki. Veere en Goes, die daar samen vijftien mil joen euro op een rekening hadden staan, nemen nu nog een vrij hoge plek in onder de schuldeisers. ng klaar voor haar klanten. „Ik heb heel uto's gezet. Maar nu Is het goed ge- 1 met de winkel." De klanten die haar trouw gebleven zijn betreuren de sluiting van de winkel en leven mee met Vera de Jong. „Ik krijg kaarten, bloemen, cadeaubonnen, van alles." Flinke bezuiniging op Staatsbosbeheer is terecht eens 58% oneens 42%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45