Zeeland PZC u Halskanaal is terug op agenda VUURWERK www.bd-store.nl berco SCHOUWEN-DUIVELAND 26 en 27 28 en 29 WATER Verbinding Grevelingen-Haringvliet Zoë tekent voor ROVZ-kalender almanak Tip? redactie@pzc.nl Brandweer Ya >AVermeulen éf Autoverhuur alles een stuk voordeliger Vera de Jong vormt dorpswinkel om tot galerie Cacaoblikje Droste niet zeldzaam, trommeltje met flikken wel Zaterdag 11 december 2010 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Joeri Wisse ZONNEMAIRE - De mogelijke aanleg van een nieuw kanaal tussen de Grevelingen en het Haringvliet is terug op de politieke agenda. De gemeenten Goedereede, Dirksland en Middelharnis verwachten dat het een impuls geeft aan de recrea tie in de regio. „We willen een breed onderzoek naar de kansen", zegt wethouder Bert Tuk van de gemeente Goedereede. Het zogenaamde halskanaal, dat ter hoogte van Stellendam zou moeten komen, vormt een tweede ontsluiting voor het Grevelingen- meer. Momenteel wordt onder zocht of er een schutsluis in de Brouwersdam moet komen. Dat valt samen met de studie naar on der meer de mogelijkheden voor getijdencentrale. Als het kabinet beslist dat die er niet komt, dan ne men de kansen voor de het halska naal toe, zo verwacht Tuk. Het ka naal zou immers zo dichtbij de schutsluis in de Haringvlietdam uitkomen, dat er ook voor het Gre- velingenmeer een korte verbin ding met de Noordzee ontstaat. Bijkomend voordeel van het ka naal is volgens de wethouder dat Stellendam er volop van kan profi teren. Een nieuwe waterverbin ding brengt kansen met zich mee voor recreatie, natuur en woning bouw. „In de ontwikkelingsplan nen voor Stellendam houden we hier rekening mee", zegt Tuk. Ook de watersport op het Grevelin- genmeer profiteert van een recht streekse verbinding met het Ha ringvliet. Nu moeten waterspor ters nog ruim zeventig kilometer varen en drie sluizen passeren om hemelsbreed vijf kilometer af te leggen. Door de koppeling van bei de gebieden, ontstaat een groter en dus aantrekkelijker watersport gebied. Bovendien wordt de in de zomermaanden bijzonder drukke sluis bij Bruinisse ontlast. Het dagelijks bestuur van het Na- tuur- en Recreatieschap Grevelin gen staat positief tegenover het ver zoek van de drie gemeenten voor een onderzoek. Groenservice Zuid-Holland, de provinciale dienst die onder meer het beheer van de Grevelingen en het Haring vliet onder haar hoede heeft, zal waarschijnlijk opdrachtgever voor zo'n onderzoek zijn. Het plan wordt ook wel Scharre- zee genoemd, naar de naam van het water dat tot 1751 Goeree van Flakkee scheidde. Het halskanaal heeft al vaker op de politieke agen da gestaan. Ongeveer tien jaar gele den werd er ook al eens onder zoek verricht naar de haalbaar heid. OUWERKERK - Dertien kinderen van basisscholen uit Zeeland hebben gisteren de tekenwedstrijd van het Re gionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland gewonnen. Hun tekeningen over 'snelheid', zijn gebruikt voor de jaarkalender 2011 van het ROVZ. De Schouwen-Duive- landse bijdrage aan de kalender komt van de achtjarige Zoë ten Klooster (foto). De leerlinge van OBS 't Stoofje in Ouwerkerk ontving gisteren een oorkonde en een cd-bon. De school kreeg 350 euro als aanmoedingin- sprijs. foto Dirk-Jan Cjeltema De Terneuzense veertiger was naar aanleiding van een verhaal over een nieuw vestzaktheater in het centrum van zijn stad nieuwsgierig gewor den. Hij ging vrijdagochtend eens een kijkje nemen. De eigenaar van het theater had hem al snel in de ga ten en begon een praatje. „Ja, ja, we zijn bijna zover hoor. We moeten al leen nog drie brandblussers hebben, dan zijn we helemaal rond. Kom maar even binnen, hoor. Dan kun je het eventjes goed bekijken." De Terneuzenaar liet die kans niet onbenut. „Laatst was hier een inspec teur. Die heeft de boel ook al eens be keken", vervolgde de eigenaar. Toen begon het de veertiger te dagen. „Bes te man, even voor de goede orde. Ik ben niet van de brandweer." ffSpfg 6 GOES Tel, 0113-5618Ï2 Web: www.vermeulenautoverhuur.nl Al lijd tie auto die u nodig hebt wanneer u hem nodig hebi En niet ais u hem niet nodig hebt! Mobiliteitsoplossingan voor particulier én bedrijfj U bent welkom van 12.00 tot 17.00 uur Intratuin Koudekerke, Gaigeweg 5 (Provinciale weg tussen VLissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623. Donderdag en vrijdag koopavond Bestel nu het mooiste vuurwerk van Nederland Sk>! ine' GRATIS VUURWERK voor de snelle beslissers Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes Start verkoop! Datum: 16 december a.s. Tijdstip: 19.00-22.00 Locatie: Dorpshuis -te Grijpskerke (Kerkring 1) lange vorststraat - goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43