sport 139 %eus trekken Oranjeleeuwinnen overlopen door Canada 'Wij horen in de topzes thuis' Film een doelpunt en stuur het in Oud-proftennissers Zuid Zuid West twee dagen in Kapelle loopt verder uit Thuisduels Schouwse clubs zijn afgelast Adil Fertoute blijft bij Heinkenszand Mail naar awards@pzc.nl zaterdag 11 december 2010 #8gttB8i£Z8fc i V" sï -1"?', 'të&SS&S&SBESB&S&BBBf. @8383! SS!88S&8Sg& - 3f$S v cvsch'tl Dcdrdci^l slechts w(j&r jptifitcfi Na vijftien competitieduels doen Barendrecht en Hoek niet veel voor elkaar onder. Het verschil op de ranglijst bedraagt slechts vier punten. Beide ploegen kunnen vandaag bij een overwinning goede zaken doen, omdat drie concurrenten het tegen sterke tegenstanders moeten opnemen. ARC gaat op bezoek bij titelkandidaat Spakenburg, CSV Apeldoorn ontvangt koploper IJssel- meervogels en FC Lisse speelt de derby in en tegen Katwijk, de nummer vier van de topklasse. door Barry van der Hooft ZEIST - Nee, ze hadden hem niet meer nodig bij Kozakken Boys. De nieuwe trainer zou een centrale verdediger meenemen en daar door werd Thijs Binnerts overbo dig in Werkendam. Een lange neus wil hij niet trekken, maar de Mfddelburger stipt wel even aan dat hij nu wél in de topklasse voet balt. Na maanden van revalideren is de verdediger weer fit. Bij zijn nieuwe club Barendrecht weten ze inmiddels wat ze aan hem heb ben. Binnerts, die tegenwoordig in Zeist woont, raakte vorig seizoen in het shirt van Kozakken Boys ge blesseerd, uitgerekend in het uit- duel met Hoek. „Na een kopduel voelde ik een steek in mijn rug", vertelt de verdediger. „Tijdens de rust nam ik een pijnstiller, in de tweede helft voelde ik dat het wat stijf werd, maar na afloop liep ik helemaal krom. De volgende dag kon ik niet eens fatsoenlijk mijn bed uitkomen." Toen bij Binnerts de juiste dia gnose werd gesteld, was hij al twee maanden verder. „Ik werd eerst van het kastje naar de muur gestuurd. Uiteindelijk heb ik een mri-scan laten maken. Dat had ik veel eerder moeten doen. Ik bleek een mediale hernia te hebben. Bij een normale hernia zitten de uit stulpingen aan de zijkant, bij mij zaten ze in het midden. De zenuw baan was vernauwd, maar het werd me afgeraden om me te la ten opereren. Want negentig pro cent van de hernia's komt terug. Ik heb in Zeist bij het topsportcen trum van de KNVB gerevalideerd. Veel stabiliteitsoefeningen, vooral om de buik- en rugspieren te ver sterken." De laatste maanden van het sei zoen kwam hij dus niet in actie ROTTERDAM - Arjan Human zou vandaag graag in actie willen ko men tegen Hoek, maar zijn lichaam werkt niet echt mee. De spits is hersteld van een hamstring blessure, maar kreeg weer wat last van zijn knie. „Ik heb nu een tijdje in de fitness doorgebracht en hoop volgende week weer te kun nen spelen." In het shirt van Barendrecht scoor de hij dit seizoen pas één keer, maar dat was wel een beauty. Hu- man soleerde op het veld van Spa kenburg langs een rij verdedigers en verschalkte daarna de doelman met een stiftje. „Het is één van de mooiste goals die ik voor Baren drecht heb gemaakt. Ik zat toen echt op mijn oude niveau. Jongens die dit seizoen nieuw zijn bij ons, refereren nog geregeld aan dat doel punt." Bij de kampioen van de hoofdklas se A loopt het tot nu toe niet naar wens. Barendrecht staat niet ver boven de degradatiezone en dat valt tégen. „Van paniek is geen sprake", vertelt Human. „Iedereen is zich ervan bewust dat de resulta ten tegenvallen. Met deze ploeg moeten we bij de topzes spelen." Als hij probeert te verklaren waar het aan schort, blijken er veel over eenkomsten met Hoek te zijn. „We zijn echt niet minder dan de meeste ploegen. Alleen hebben we moeite met scoren. Vorig jaar vlo gen de ballen er makkelijk in, dit seizoen niet. Toen kwamen we vaak voor, nu vaak met r-o achter. Dat is typerend voor dit seizoen." voor Kozakken Boys, dat na de winterstop al had laten weten niet met Binnerts verder te willen. „Mi chel Langerak kwam als nieuwe trainer en nam een centrale verde diger van LRC mee. Ze hadden mij niet meer nodig. Ik zou naar LRC gaan, maar toen belde Baren drecht. Arjan Human had mijn naam laten vallen en ook de keeper, Mark Zegers, had van een vriend gehoord dat ik een nieuwe club zocht. Het eerste gesprek met trainer Jack van den Berg was goed. Hij wil zien en horen hoe spelers in elkaar zitten, hij wil ook weten of je een beetje sociaal bent. Daarna heb ik nog twee gesprek ken gehad en voor Barendrecht ge kozen. Voetballen in de topklasse, dat leek me wel een mooi ver haal." Bij de heenwedstrijd in Hoek, die in 1-2 eindigde, was Binnerts nog toeschouwer. Vier maanden later heeft hij drie wedstrijden achter zijn naam staan en is het goede ge voel weer terug. „Het is heerlijk om weer te kunnen trainen en spe len. Van die pijn aan mijn rug ben ik echt vaak, chagrijnig geweest. Ik doe nu nog wel iedere dag oefenin gen, want dat moet ik bijhouden. Vooral omdat je vaak niet weet of de pijn aan je rug terugkeert. Het gaat nu lekker en ik baalde ook echt dat de wedstrijd van vorige week werd afgelast." Tegen Hoek mag het vandaag wel doorgaan van Binnerts, die in een zorginstelling met probleemjonge ren werkt. „Tegen je oude club voetballen, dat blijft leuk. Al is het wel zo dat ik van de huidige selec tie van Hoek alleen met Ferry Alf- ons en Jeroen van den Broeke heb samengespeeld. Maar jongens als Regilio Pinas en [osimar Pattina- ma ken ik ook. Ik heb er zin in. En tegen je oude club ben je altijd net iets extra gemotiveerd." KAPELLE ZIERIKZEE De promotiewedstrijden die de oud-proftennissers Richard Kraji- cek, Raemon Sluiter, Paul Haarhuis en Jacco Eltingh dit weekeinde spe len in het racketcentrum van Kapel le, zijn voor iedereen gratis toegan kelijk. Sluiter en Haarhuis gaan van daag de baan op om 15.30 uur, Kraji- cek en Eltingh voegen zich morgen bij hen. Dan begint het eerste duel om 11.30 uur. Vier oud-profs zijn aanwezig om de nieuwe flexcourtbanen in te wij den. ZIERIKZEE De gemeente Schouwen-Duiveland heeft voor vandaag alle thuiswed strijden van de Schouwse voetbal clubs afgelast. Door de dooi en de regenval zijn de velden onbespeel baar. In de standaardklassen gaat het hierbij om de duels Duive- land-Dinteloord (tweede klasse E), SKNWK-De Meeuwen (derde klas se A) en ZSC62-MZVC (vierde klas se A). De uitwedstrijden van de Schouwse clubs gaan vooralsnog wel door. In de hoofdklasse gaat LRC-Kloetinge niet door. Zuid Zuid West uit Renesse heeft de koppositie in de eerste klasse van de zaalvoetbalcompetitie Zieza- vo na een 8-3-zege op Jupilerboys verstevigd. Van Oeveren/WIK speelde met 5-5-gelïjk tegen Garage Slager. Stella Boys klimt na een rui me overwinning op Knock on Wood met 11-2 omhoog. De Steeg won nipt met 5-4 van Christaria. In de tweede klasse won koploper Air pack met 7-1 van Schouwen United. Motorenboys blijft volgen na 7-4- winst op Via Adviseurs. HEINKENSZAND HEINKENSZAND - Adil Fertoute is ook volgend voetbalseizoen trainer bij SV Heinkenszand. De oefen- meester heeft voor een jaar bijgete kend. Fertoute is aan zijn eerste seizoen bezig bij de zaterdag-derdeklasser. Heinkenszand staat momenteel op de vijfde plaats. De Bevelandse ploeg behaalde uit tien wedstrijden veertien punten. Yerseke is in die klasse koploper met 23 punten uit tien ontmoetin gen. SITTARD - Roger Reijners had zich ongetwijfeld een ander debuut voorgesteld als bondscoach van het Nederlands vrouwenelftal. Hij zag Oranje donderdagnacht (Ne derlandse tijd) tijdens een vierlan- dentoernooi in Brazilië met liefst 5-0 verliezen van Canada. Reijners zei eind oktober 'ja' tegen het aanbod van de KNVB om pio nier Vera Pauw op te volgen als bondscoach van de Oranjeleeuwin nen. Zijn contract loopt tot 2016, maar zijn eerste de beste interland gaf hem direct al veel stof tot na denken. Nederland, nummer vijf tien van de wereld, werd in de tweede helft overlopen door Cana da, de nummer negen. Het was de eerste nederlaag van Oranje in der tien interlands. Reijners: „Ik was heel benieuwd naar de krachtsver houdingen. En dit maakt veel dui delijk." In de eerste helft kon Oranje de te genstander nog redelijk bijhou den, maar na rust (1-0) was er geen houden meer aan. De nieuwe bondscoach heeft de taak om verder te bouwen op het fundament dat is gelegd door Vera Pauw, die zich opwierp als wegbe- reidster van het vrouwenvoetbal en Oranje voor het eerst naar een groot internationaal toernooi leid de (EK 2009). UIT BILJARTEN Hurghada. Wereldbeker driebanden. Acht ste finale: Jaspers (Ned) - Zanetti (Ita) 3-1 (15-10 15-0 5-15 15-9/moyenne 2,000-1,416). Kwartfinale: Funaki (Jap) - Jaspers 3-2 (12-15 3-15 15-12 15-14 15-8/1,818-2,000), Caudron (Bel) - Leppens (Bel) 3-1 (15-5 15-6 10-15 15-13/1,833-1,344), Bury (Fra) - Kim (ZKo) 3-2 (14-15 15-9 15-9 10-15 15-6/1,971-1,588), Kasidokostas (Gri) - Pala- zon (Spa) 3-2 (9-15 15-14 15-8 12-15 15-5/1,534-1,357). VOETBAL Jupiler league. Almere City FC - FC Den Bosch 1-1, Telstar - Helmond Sport 0-2, MVV - Sparta 3-1, BV Veendam - FC Volendam afg, FC Eindhoven - FC Emmen 1-1, FC Dordrecht - RBC Roosendaal 1-1. Stand aan kop: 15 12 15 9 16 16 16 16 16 16 15 37 39- 12 FC Zwolle FC Volendam RKC Waalwijk Helmond Sport FC Eindhoven SC Cambuur Sparta FC Den Bosch Go Ahead Eagles AGENDA RUGBY Zondag. Tweede klasse. Oemoemenoe - RCE/PSV (14.30 uur, Middelburg). Derde klasse. Hookers 2 - Tovaal (14.00 uur, Hoek van Holland) Vrouwen. Tweede klasse. Breda - Oemoeme noe (13.00 uur in Maastricht)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41