an Ajax een prikkel rzon' gebruik van cocaïne sport 137 HRISTMAS FAIR Zoeken naar een assistent Ferrer onder de indruk van Ajax Krappen naar halve 3' Zuiderduin Toch startbewijs voor Angenent/Hulzebosch Kansloze nederlaag voor handbaisters Kwartfinale eindpunt Jaspers in Egypte ]DeStem QÏÏDDeStem Ajax heeft in de competitie een achterstand van vijf punten op PSV en Twente. Vitesse-coach Albert Ferrer was onder de indruk van het spel vi™ A'nv woensdag tegen AC Milan. „Ajax speelde erg goed met veel V goed positiespel. Ze waren daarnaast vooral erg geduldig", aldus re re», die uitkijkt naar de ontmoeting met de Amsterdammers. „Ajax is één van de beste clubs in Nederland. Maar we hebben zeker kans om te winnen." doe Ml Dy door Dick Sintenie AMSTERDAM - Het hek rond het trainingsveld van Ajax bleef giste ren twintig minuten langer geslo ten dan was aangekondigd. Frank de Boer nam er op zijn eerste ech te trainingsdag de tijd voor. En om maar meteen alle 'pottenkijkers' met hun neus op de feiten te druk ken: de trainingen van Ajax blij ven besloten, op die van dinsdag na. „Want we moeten in alle rust kunnen trainen," zei De Boer na dat de toegangspoorten eindelijk waren geopend. De geheime training is zo onge veer de enige gewoonte die de nieuwe trainer deelt met zijn voor ganger Martin Jol. Voor het overi ge is alles anders. Wat dat voor het voetbal van Ajax betekent, heeft ie dereen woensdagavond kunnen zien. „Frank de Boer heeft iets bij ons losgemaakt," zei Jan Vertong- hen gisteren, twee dagen na de 2-o-zege op AC Milan. „Die prikkel hadden we blijkbaar nodig." De Belgische verdediger voegde er wel een 'maar' aan toe. „AC Milan was al geplaatst en maakte niet een gretige indruk. Je moet onze overwinning dus wel in perspectief zien. Anderzijds heb ben wij het zelf op alle fronten be ter gedaan dan de laatste weken." Voor Mounir El Hamdaoui pakte de trainerswissel niet goed uit. Hij zat tegen AC Milan op de bank. De Boer: „Ik heb daar met Mounir al een gesprek over gehad, ook op zijn verzoek. Ik denk dat hij een belangrijke speler lean zijn voor Ajax. Als spits of spelend vanaf de linkerflank. Ik had zondag tegen Vitesse met hem willen beginnen, maar hij is ziek en ik weet niet of hij mee kan doen." Als El Hamdaoui op tijd hersteld is, speelt hij vermoedelijk op de linkerflank, als vervanger van de geschorste Luis Suarez. In Italië be gon De Boer met Siem de Jong in de spits en daar lijkt de trainer aan vast te willen houden. Met Christi an Eriksen daarachter als spelma ker. „Christian is jong, achttien jaar pas, maar hij heeft grote kwali teiten. Als hij het goed blijft doen, blijft hij staan." De Boer is goed te spreken over de jeugdopleiding in Amsterdam. „Er lopen nog steeds heel goede voet ballers rond, toptalent zelfs. Het probleem is dat ze op steeds jonge re leeftijd moeten doorbreken, om: dat spelers tegenwoordig al rond hun 22ste naar het buitenland ver trekken. Op die leeftijd ben je meer met jezelf bezig dan met het team. Ik vind het daarom van cru ciaal belang dat we ook een paar oudere voetballers in onze selectie hebben." De Boer hoopt dat zijn team de lijn van woensdag doortrekt tegen Vitesse. „Het plezier en de strijd lust zijn terug. Ik hoop niet dat dat incidenteel is vanwege een schokef fect, maar structureel. Dat heb ik de spelers vandaag in de nabespre king ook gezegd: onze intentie in Milaan was goed, maar de uitvoe ring moeten we verfijnen. Daar zijn we op het veld meteen mee begonnen: positiespel, tegenstan der onder druk zetten, coaching. Dat moet allemaal beter en beter worden." Natuurlijk heeft hij veel opgesto ken van Louis van Gaal. „Hij is tachtig procent van mijn loopbaan mijn trainer geweest. Maar ik heb ook geleerd van Bert van Marwijk en Guus Hiddink. En met Johan Cruijff kan ik ook heel goed over voetbal praten. Ik pik er als trainer uit wat ik denk te kunnen gebrui ken." Als het aan Vertonghen ligt, blijft De Boer langer trainer van Ajax dan tot de winterstop. „De groep reageert heel goed op hem. Het zou mooi zijn als hij langer blijft." De Boer zelf wil dat ook wel. Hoe lang hij denkt te blijven zitten? La chend: „Een jaar of tien." Frank de Boer weet officieel nog niet of hij hoofdtrainer blijft van Ajax, of dat hij een ster ke man boven zich krijgt. Maar hij is vast begon nen met het polsen van kandidaat-assistenten. Algemeen directeur Rik van den Boog, de man die een besluit over het hoofdtrainerschap moet nemen, verblijft momenteel in Italië en hij keert morgen te rug. De Boer vindt zelf dat hij klaar is voor de job, en hij is al op zoek naar een trainer die hem in de toe komst kan assisteren. „Ik heb mijn voorkeur en ik prima vinden. Als een dief in de nacht verdween de wereldkampi oen van 2005 turner een dag later naar een vriend in Portugal. Maar pas nadat hij op verzoek van de Yuri van Gelder KNGU een dopingtest had afge legd. Van Gelder: „Ik wist dat die test negatief zou zijn, omdat ik geen cocaïne had gebruikt. Ik was van plan om op 18 oktober terug te keren naar Rotterdam om de jongens tijdens het WK aan te moedigen. Laat de pers dan maar komen, dan doe ik mijn verhaal wel." De persconferentie op woensdag middag 13 oktober van KN- GU-voorzitter Jos Geukers en Gootjes dwarsboomde de plannen van Van Gelder. Geukers maakte de cocaïnebekentenis wereldkun dig. „Dat mochten ze niet doen. Ik heb daardoor enorme schade opge lopen. Ze hadden eerst de uitslag van de dopingtest af moeten wach ten. Dan hadden ze geweten dat ik niet gebruikt had." In een uitvoerige, schriftelijke pers verklaring van donderdag 14 okto ber ontkende Van Gelder cocaïne gebruik, maar repte met geen zaterdag 11 december 2010 EGMOND AAN ZEE Ka rappen is gisteravond door gedrongen tot de halve finale van de Zuiderduin Darts Masters. De Vlissingse dartster versloeg Iri- na Armstrong. Krappen won het duel met de Russische nummer twee van de wereld met 4-3. In de halve finale neemt zij het vandaag op tegen de winnares van de wed strijd tussen de Engelse Dee Bate man, de nummer drie van de we reld, en de achtvoudige wereldkam pioene Trina Gulliver, eveneens af komstig uit Engeland. De wedstrij den beginnen vandaag om half één 's middags. De Zuiderduin Darts Masters du ren tot en met zondag. LEEUWARDEN De Koninklijke Vereniging De Frie- sche Elf Steden past haar regels aan voor voormalige winnaars. Daar door kan de deze winter uitgelote Henk Angenent, die de laatste Tocht der Tochten in 1997 won, als nog meedoen. Ook de uitgelote nummer twee van dat jaar, Erik Huizebosch, krijgt een startbewijs. Dat maakte het bestuur gisteren be kend. Bij de volgende tocht geldt dat de eerste elf mannen die over de finish komen altijd mee mogen doen. Bij de vrouwen geldt dat voor de eerste vijf. De Elfstedenver- enïging heeft 30.000 leden. Onge veer twee derde van de leden kan meedoen aan de tocht. LARVIK De Nederlandse handbalvrouwen hebben in hun laatste groepsduel bij het Europees kampioenschap een kansloze nederlaag geleden. Te genstander Zweden bleek in de Noorse stad Larvik met 25-18 te sterk. Oranje had zich al verzekerd van deelname aan de volgende ron de. Door de nederlagen tegen Duitsland en Zweden neemt Oran je echter geen punten mee. Dat maakt de vooruitzichten voor de rest van het toernooi niet rooskleu rig. Oranje had in de tweede helft nog even een opleving, maar echt terug in de wedstrijd kon het niet komen. Daarvoor was het verschil te groot. HURGHADA Voor driebander Dick Jaspers is de kwartfinale van het wereldbeker toernooi in Hurghada het eind punt geworden. De Brabander, die als wereldbekerleider aan het toer nooi in Egypte begon, verloor in vijf sets van de Japanner Kouji Fu- naki. Jaspers begon sterk tegen de Aziaat. Hij won de eerste twee sets met 15-12 en 15-3. Daarna kwam Fu- naki ijzersterk terug. Hij sloeg te rug met 15-12 en 15-14. De beslissen de set ging met 15-8 naar de Japan ner, die in de halve eindstrijd op de Griek Filipos Kasidokostas stuit. De andere halve finale gaat tussen de Belg Frédéric Caudron en de Fransman Jeremy Bury. heb ook al een gesprek met een kandidaat gevoerd." De namen van Johan Neeskens en Tonnie Bruins Slot zijn gevallen, maar binnen Ajax worden zij niet als serieuze opties beschouwd. ITennie Spijkerman schijnt wel in beeld te zijn. De ervaren trainer was al eerder assistent bij Ajax, onder Henk ten Cate. Spij kerman zei gisteren dat hij nog niet is benaderd. Voor lopig blijft Danny Blind aan als assistent, maar zowel de directie als de raad van commissarissen hopen dat Blind de rol van technisch manager wil bekleden. woord over de (valse) bekentenis tegenover de bond. Wel gaf hij aan lichamelijk en psychisch niet klaar te zijn voor het WK. „Achteraf is het dom wat ik ge daan heb. Het is een bizar verhaal. Maar als ik had gezegd dat ik het toernooi niet aankon, zou ieder een op mij ingepraat hebben: 'Pro beer het toch maar'. Met deze ver klaring wist ik zeker dat ik weg zou zijn. En ik was ook weg." Van Gelder traint weer regelmatig bij Flik-Flak in Den Bosch. Op ge paste afstand van coach Van Bok hoven, die wil dat de turner en de bond eerst het conflict oplossen. Van Gelder: „Ik ben in gesprek met de bond. Ik ben sportman in hart en nieren en Nederlander. Het liefste wil ik voor de Neder landse turnbond blijven uitko men." Het EK turnen volgend jaar april in Berlijn is het eerstvolgen de grote toernooi waarop Yuri van Gelder zich kan richten. in samenwerking met de Harvest Fair Acduicii&Laaai, Jï(ic>iv<V dw*imtél'udieti, wcan-, cj'vaeiv lietFitdecoredi&i. antiek cnhio&a, (huSte aceedAoireó cadeau-atdikzeleii, de lierófman en notjv heel veelmeel... Entreeprijs: 12,50 Lezersvoordeel via www.bndestem.nl/christmasfair: 9,50 Openingstijden: Vrijdag en zaterdag: U.QO - 22.00 uur Zondag: 10.00 - 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39