zorgen in museumland zeeland 27 CDA ziet kansen voor nieuw dorpswinkeltje in Oostdijk /TA AutoTeam.nl -(p)-DE ZUIDSCHOR Gaggling Ganders Gang geeft concert Hardrijders gepakt op Eerste Deltaweg Dronken automobilist is zijn rijbewijs kwijt Burgemeester Goes houdt weblog bij Rotterdamse band in Graaf van Buren Vogelbeurs in het Heer Hendrikhuis Bijeenkomst in het Zeeuws in Ellesdiek ALTIJD 2 JAAR GARANTIE Z__jL_A voel je v r i j zaterdag 11 december 2010 B MmmmmmKmmÊmmsmamsmmmmMmmmmmmmmmmwmmmmmmmMmKSBSB, i NAUTIC LIFESTYLE WATERSHORT I Gratis 'bont' sokken t.w.v. 39,95* bij aankoop van warme, waterdichte Dubarry laarzen! namaak bont, zolang de voorraad strekt. Heren ontvangen een onderhoudsset. Zandkreekweg 5 Jachthavens Wolphaartsdijk 0113-582310 Zondag's altijd open door Luc Oggel OOSTDIJK - Het CDA in Reimers- waal ziet mogelijkheden voor een dorpswinkeltje in Oostdijk. Dat zou dan bijvoorbeeld gerund kun nen worden door diënten van het Gors. Oostdijk ontbeert inmiddels al ja ren een dorpswinkel. Het nieuwe bestemmingsplan voor het dorp biedt wat betreft het CDA kansen om te kijken of er weer één kan ko men. Er wordt volgend jaar een nieuwe school gebouwd aan de Tweede Vlietweg, maar de oude school, of althans de plek, moet ook een bestemming krijgen. Vol gens het bestemmingsplan zouden er kantoren kunnen komen, maar daar is volgens het CDA in Oost dijk geen behoefte aan. „We heb ben eens zitten brainstormen wat dan wel een passende invulling zou zijn", zegt raadslid Peter Koe man. „De inwoners missen een plek om boodschappen te doen. Een dorpswinkeltje zou de leef baarheid ten goede komen." Commercieel is het lastig te exploi teren, beseft ook het CDA. Daar om zou bijvoorbeeld samenwer king gezocht kunnen worden met het Gors. Overigens heeft ook eige naar Carlo de Neve van de Spar in Rilland belangstelling getoond, zijn collega in Sint-Maartensdijk beheert nu ook een winkel in Scherpenisse. Voorzitter Danny Janssen van de dorpsraad Oostdijk spreekt van een sympathiek idee, dat zeker de moeite waard is om te bekijken. „Ik denk dat er best klandizie zou zijn, ook omdat er wat nieuwe wo ningen bijkomen. Nu moet je voor alles het dorp uit." Volgens Jans sen zou het ook een mogelijkheid zijn om leerlingen van een school het winkeltje te laten draaien. Het CDA heeft het college van B en W gevraagd om in gesprek te gaan met de projectontwikkelaar. Dat is toegezegd. GOES KATS Barbershopkoor The Gaggling Gan ders Gang geeft morgen een win- terconcert in kerkgebouw De Hoog te in Goes-Zuid. Ook het Halsteren- se Mannenkoor en Anja Kopmels zijn aanwezig. Zij vervangt de eer der aangekondigde Djembégroep Rondomtrom, die heeft afgezegd. Het concert begint om 14.30 uur. De entree bedraagt vijf euro. KAPELLE Een 55-jarige Amsterdammer is donderdagavond rond 23.45 uur ter hoogte van de Vierwegen in Kapel- Ie betrapt op het rijden onder in vloed van alcohol. De man ging vrijwillig mee naar het politiebu reau voor een ademanalyse. Daar uit bleek dat hij bijna drie maal te veel had genuttigd. Dat kostte hem zijn rijbewijs. Tijdens een snelheidscontrole op de ie Deltaweg bij Kats zijn donder dagavond de rijbewijzen ingevor derd van twee automobilisten, om dat ze meer dan vijftig kilometer te hard reden. Beide bestuurders wer den aan de kant gezet, waarna hun rijbewijs werd ingenomen. Op de ie Deltaweg is ter plaatse tachtig ki lometer toegestaan. GOES De kersverse Goese burgemeester René Verhulst wil de inwoners graag deelgenoot maken van zijn belevenissen. Hij houdt daarom een weblog bij op de website van de gemeente Goes. Zijn eerste bij drage staat er inmiddels op. Ver hulst houdt van schrijven. Boek handel Het Paard van Troje heeft boekjes van zijn hand ingeslagen. KORTGENE tie bezitten, trokken vervolgens al le registers open om het tij te ke ren. Gevolg: de gemeenteraad van Goes besloot en masse dat het mu seum aan de Singelstraat dient te blijven. De bezuinigingsvoorstel len van het museumbestuur von den ook geen gehoor bij de ge meenteraad van Noord-Beveland. Verdeeldheid alom dus. Het was wachten op het standpunt van de Borselse en Kapelse gemeenteraad. De discussie over de vraag hoe het nu verder moet met beide musea, raakte in een stroomversnelling door het 2 december genomen be sluit van de Borselse gemeente raad om uit de museumregeling te stappen. Koortsachtig overleg leid de ertoe dat een stichting, die zwaar leunt op de vrienden van het HMDB, beide musea wil bestu ren. Op voorwaarde dat de vier ge meenten nog drie jaar lang hun huidige bijdrage blijven betalen. De Borsele raad heeft een lagere af- bouwsubsidie vastgesteld, maar die strookt niet met de afbouw- voorwaarden in de gemeenschap pelijke regeling. De vier gemeenten mogen blij zijn dat onbezoldigde burgers nu hun nek uitste ken om beide musea te besturen en de komende drie jaar een af slankingsplan (besparing: 75.000 euro, meer inkomsten genereren) te maken. Om de nieuwe stichting Bestuur Musea De Bevelanden le vensvatbaar te maken, lijkt een bruidschat op basis van de huidige subsidies zonder meer fair. Dat is een kwestie van behoorlijk be stuur, ook tegenover het personeel dat meeverhuist naar de nieuwe stichting. Krijgt het beoogde stich tingsbestuur hierover geen garan ties, dan stapt het niet in dit avon tuur. De gemeenschappelijke rege ling blijft dan intact, met alle finan ciële verplichtingen voor de vier gemeenten. Het zou een nieuwe bestuurlijke miskleun zijn. De Rotterdamse band Woody The Bluepackers geeft vandaag een concert in café Graaf van Buren in Kortgene. Het repertoire bestaat voor het grootste deel uit bewerkingen van liedjes van artiesten als Red Devils, ZZ Top en Dr. Feelgood. Het optre den in Kortgene begint omstreeks 21.30 uur. De toegang is gratis. 'S-H. HENDRIKSKINDEREN De Vogelvrienden uit Goes houden vandaag een vogelbeurs in het Heer Hendrikhuis aan de Werf- straat in 's-Heer Hendrikskinderen. Tussen 10.00 en 12.00 uur is er gele genheid om kooi- en volièrevogels te ruilen, kopen of verkopen. De en tree bedraagt 1 euro. Op de entree bewijzen worden prijzen verloot. in Goes. ELLEWOUTSDIJK In het Kerkje van Ellesdiek wordt morgen een oecumenische bijeen komst in het Zeeuws gehouden. De overdenking wordt dit keer ver zorgd door Ko de Visser. Het the ma is 'Je motte aol de groeten Ook Muriam Boogerd werkt mee aan de middag. Zij bespeelt ver schillende blokfluiten. De bijeen komst begint om 14.30 uur. foto Willem Mieras Premium occasions: Onderdeel van de Automotions Groep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35