voor rust zorgen zeeland 129 KOPER IÏ2 Grote stad wint van platteland Nieuwe afsluiter Bluesfestival Prima service én een voordelige, vaste prijs? NU GEEN KOSTEN Ran 'de Sterke' overleden bij ongeluk in Mexico Inbraak bedrijf Profiteer ook van Zeeuwse zekerheid. DELTA, voordelig en dichtbij. zaterdag 11 december 2010 W Autobedrijf Tholen B.V. SAAB specialist Ruim 80 jaar een begrip in mobiliteit verkoop onderhoud tuning aircoservice Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl MIDDELBURG - In de nacht van woensdag op donderdag is ingebro ken in een bedrijfspand aan de Ampèreweg op industrieterrein Ar- nestein in Middelburg. Bij de in braak is een paar duizend euro ge stolen. Géén overdrachtsbelasting! Géén kadastrale kosten Géén notariskosten makelaar Kijk voor de deelnemende panden op www.m2makelaars.nl blijven. Een maand later opperde hij als museumvoorzitter het te genovergestelde. Het DB had ook niet geluisterd naar de adviseurs in het museumbestuur. Onder ande re 'de Vrienden van het HMDB', die een deel van de collectie bezit ten, trokken alle registers open om het tij te keren. Gevolg: de gemeen teraad van Goes besloot dat het museum aan de Singelstraat dient te blijven. De bezuinigingsvoorstel len van het museumbestuur von den ook geen gehoor bij de ge meenteraad van Noord-Beveland. Verdeeldheid alom dus. De discus sie over de vraag hoe het nu ver der moet met beide musea, raakte in een stroomversnelling door het 2 december genomen besluit van de Borselse gemeenteraad om uit de museumregeling te stappen. Koortsachtig overleg leidde ertoe dat een stichting, die zwaar leunt op de vrienden van het HMDB, beide musea wil besturen. Op voorwaarde dat de vier gemeenten nog drie jaar lang hun huidige bij drage blijven betalen. De vier gemeenten mogen blij zijn dat onbezoldigde burgers nu hun nek uitsteken om beide musea te KWADENDAMME - Eigenlijk zou Monty Amundson de twaalfde edi tie van het Indoor Bluesfestival in De Burcht in Kwadendamme af sluiten. Amundson zegde echter op het laatste moment zijn Europe se toernee af) dus werden organisa toren Peter Kempe en Kees Wiele- maker voor een probleem gesteld. De Engelse snarentrekker Danny Bryant, die de afgelopen jaren op tal van Zeeuwse podia zijn bluesge- weld etaleerde, is zaterdag 18 de cember zijn vervanger. Samen met zijn Redeyeband maakte de dertig jarige Brit dit jaar zijn zevende al bum Just as I Am. Bryant wordt voorafgegaan door drie bands. Op het foyerpodium speelt Big Bo akoestische Delta bluesnummers. De Belgische band Lightnin'Guy The Mighty Ga tors beviel op de openluchteditie van het Bluesfestival Kwadendam- Bel 0800-5150 en stap in voor 1 januari! besturen en de komende drie jaar een afslankingsplan te maken. Om de nieuwe stichting Bestuur Mu sea De Bevelanden levensvatbaar te maken, lijkt een bruidsschat op basis van de huidige subsidies zon der meer fair. Dat is een kwestie van behoorlijk bestuur. Krijgt het beoogde stichtingsbestuur hier over geen garanties, dan stapt het niet in dit avontuur. De gemeen schappelijke regeling blijft dan in tact, met alle financiële verplichtin gen voor de vier gemeenten. Het zou een nieuwe bestuurlijke mis kleun zijn. me zo goed, dat de band nu ook voor de indooreditie is geboekt. Grandpa Nick's Blues Band, met Kempe in de gelederen, ontstond begin jaren negentig eigenlijk als een eenmalig initiatief, maar is in middels verworden tot een ver maarde festivalband. Het Indoor Bluesfestival begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 12 euro in de voorverkoop en 15 euro aan de deur. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De leegloop van plat telandsgebieden als Zeeuws-Vlaan- deren is niet te stuiten. De grote steden, met voorop Amsterdam, zijn steeds meer in trek, met name bij hogeropgeleiden. Die tendens zet zich door, stelt het Centraal Planbureau in de onlangs gepubli ceerde studie Stad en Land. De con clusie sluit aan bij een eerder on derzoek van de landelijke Rabo bank naar krimpregio's. Regio's die met krimp te maken hebben, moeten dat accepteren en vervolgens actie ondernemen om de gevolgen - waardedaling van ei gen woningen - te beperken. Dat kan door huizen gericht te slopen en minder, kwalitatief betere hui zen terug te bouwen, stelde de Ra bobank. De gemeente Sluis heeft inmiddels de eerste stappen op die weg gezet. Het Centraal Planbureau (CPB) sluit zich bij de landelijke Rabo bank aan. Voor heel Nederland hebben CPB-onderzoekers de ver schillen in grondprijzen met el kaar vergeleken. De bouwgrond prijs ligt in Amsterdam op gemid deld ruim 700 euro per vierkante meter en in Utrecht op een kleine 400 euro. De prijs van een vierkan te meter grond met woonbestem ming in Zeeuws-Vlaanderen is slechts 62 euro, stelt het CPB, wat lokale makelaars onwaarschijnlijk laag vinden. Zij houden het op 120 a 130 euro. De verschillen zijn hoe dan ook enorm en die zeggen vol gens het CPB veel over de aantrek kelijkheid van regio's. Stedelijke voorzieningen scoren hoger dan de rust van het platteland. Het CPB ziet een trendbreuk. 'Velen dachten dertig jaar geleden dat het gedaan was met de stad, dat ieder een in een veilige, groene omge ving wilde wonen en dat de stad verpauperd zou achterblijven. De opkomst van de computer en ict- revolutie leken daar een schepje bovenop te doen. Niemand zou meer genoegen nemen met een kleine etagewoning, nu iedereen eenvoudig thuis kon werken. Een volksverhuizing naar Drenthe en Zeeland werd voorspeld.' Steden bloeien anno 2010 echter 'als nooit tevoren', stelt het CPB. Hogeropgeleiden zoeken elkaar daar op. Het gemiddelde loonpeil ligt er ook fors hoger. Zeeuws- Vlaanderen steekt wat dat betreft overigens gunstig af bij de rest van Zeeland. Het loonpeil ligt er een paar procent hoger, dankzij Dow, aldus het CPB. door Harold de Puysseleijr NIEUW-NAMEN - In zijn winterver blijf in de Mexicaanse stad Manza- nillo is afgelopen maandag Ran de Maayer (80) door een auto aange reden en overleden. De uit Nieuw-Namen afkomstige Ran de Maayer, lokaal beter be kend als Ran de Sterke, is een van de hoofdfiguren in het door jour nalist Paul de Schipper geschreven en in september verschenen boek De Sterke van Saeftinghe. De Maayer leidde een kleurrijk le ven. Hij zag als jongen al de dood in de ogen toen een boerenkar over zijn hoofd reed. Uit armoe werd hij smokkelaar, verdronk bijna in een ijskoud Verdronken Land van Saeftinghe en zat ver scheidene keren in de gevangenis, maar wist zich door een carrière in de internationale baggerwereld op te werken. Eind jaren '80 schreef hij, al bagger end voor de kust van Dubai, zijn levensverhaal. Eenmaal gepensio neerd leefde De Maayer met zijn Mexicaanse vrouw Sheila zomers in zijn huis in Kieldrecht en in de winter in Manzanillo aan de Stille Oceaan. Ran de Maayer wordt in Kieldrecht begraven. Zijn stoffelijk overschot wordt volgende week naar Nederland overgevlogen. Historisch Museum De Bevelanden in Goes. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31