bij grootste partijen Gedeputeerde Staten staan al klaar fiets Waterzuivering verstoord UITVERKOOP Frisse wind UITVERKOOP f VEILING commentaar Zeeland op de Tiende plaats voor bibliotheek UITVERKOOP KERSTMARKT VEERE in 't centrum zaterdag 11 december 2010 III partijen dingen naar de gunst van de kiezer bij de verkiezingen voor Provinciale Staten Henk Zielstra uit Vlissingen, op plaats zeven. Bij de WD is op plaats 4 een nieuw gezicht te ont dekken (René Ruissen uit Hulst) en bij de SGP staat de eerste nieuwkomer, Huub van Klinken uit Middelburg, op plaats zes. Van de grotere partijen heeft alleen de PvdA een kersverse kandidaat in de top 3 van de lijst: Marcia Sme ding uit Brouwershaven op plaats 3. Bij de sociaal-democraten slaat de vernieuwing ook wel heel fors toe: drie huidige Statenleden zijn niet herkiesbaar. Als het om vernieuwing gaat kan geen enkele partij aan de SP tip pen. De kandidatenlijst van deze partij vermeldt op de eerste vier plaatsen de namen van mensen voor wie de Statenzaal in Middel burg nog onbekend terrein is. De huidige fractievoorzitter (Hans Se- gers uit Hulst) is naar de vijfde plaats verwezen en de andere SP-Statenleden van nu staan nog lager of hebben zich niet herkies baar gesteld. Bij acht van de tien partijen is de samenstelling van de kandidaten lijst - voor zover bekend - rimpel loos verlopen. Alleen bij het CDA en D66 ging het er minder gladjes aan toe. De laatste partij zag zich- voor de onaangename situatie ge plaatst dat de door de leden geko zen lijsttrekker, Egon Baldal uit Middelburg, zich na anderhalve week wegens gezondheidsredenen terugtrok, waardoor de verkiezing van een lijsttrekker moest worden overgedaan. Het CDA haalde zich een hoop el lende op de hals door af te wijken van het advies van de commissie die voor de kandidaatstelling is het leven was geroepen. Gedeputeerde Harry van Waveren meende dat de hem bij nader inzien toebedach te derde plaats op de kandidaten lijst onvoldoende zekerheid op ver lenging van zijn functie als lid van het dagelijks provinciebestuur ver schafte en trok zich - ondanks dat hij na de door hem verloren lijst trekkersverkiezing een spliksplin- ternieuwe CDA-das kreeg - terug als kandidaat. Dat betekent na het aantreden van een nieuwe college van Gedeputeerde Staten het ver trek van Van Waveren uit de pro vinciale politiek. De Christen Unie is partij met de jongste kandidaten. De gemiddel de leeftijd van de eerste vijf is nog geen dertig jaar. Nummer 2, Paul Colijn uit Goes, geldt daarbij als een ouwetje, hoewel hij met zijn leeftijd - 52 - bij menige andere partij tot het jongere deel van de kandidatenlijst zou worden gere kend. 'HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' 18 DECEMBER I in Hotel v.d. Valk te Middelburg Aanvang 14.00 uur |Kijkdgn.: 17 december 15.00-20.00 uur I 18 december 10.00-11.30 uur Registerveilingmeester A.I. Verhage 06-38930733 zie www.hetmiddelburgsveilinghuis.nl Politiek Zeeland loopt zich warm voor de Sta tenverkiezingen van maart 2011. Partijen pre senteren hun lijsten, kandi daat-bestuurders duiken op. Binnenkort zal blijken of al die oude en nieuwe politieke ster ren de kans grijpen om de tradi tioneel weinig aansprekende Statenverkiezingen nu eens wél interessant te maken. De moge lijkheden zijn groter dan ooit. In Zeeland kunnen alleen al in de kwesties krimp en kernener gie zeer ingrijpende keuzes worden gemaakt. Landelijk is de machtsverhouding in de Eer ste Kamer, die indirect via de Staten wordt gekozen, zeer actu eel. Het succes van het kabi- net-Rutte hangt min of meer af van de uitslag van deze provin ciale verkiezingen. Opgeteld is dit een geweldige uitdaging voor de Zeeuwse poli tici om de kièzer frisse opties voor te leggen die het stemmen weer aantrekkelijk maken. zer geen enkele twijfel over te la ten bestaan dat deze gegadigde al leen in de markt is voor het gede puteerdeschap: Ben de Reu wordt in elk geval geen Statenlid. Wie op een van de andere vier par tijen gaat stemmen, tast voorlopig in het duister over wie de kandi daat-gedeputeerden zijn. Als de Christen Unie opnieuw wordt ge vraagd deel uit te maken van de coalitie, haalt de partij een bij de portefeuille passende functionaris Zeeuws jaar van de fiets Maandag debatteren we in het Voet balmuseum over het jaar van de fiets, www.zeeuwsjaarvandefiets.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw winterfoto in het album www.pzc.nl/foto van buiten de kandidatenlijst, net als gebeurde met de huidige CU-gedeputeerde Frans Hame link. Hij is niet beschikbaar voor een nieuwe periode. Bij de PvZ hebben ze wel iemand als kandidaat-gedeputeerde op het oog. Lijsttrekker Johan Robesin kon deze man gisteren niet berei ken om hem te vragen of hij zijn naam mocht prijsgeven. Binnen de WD is afgesproken dat de fractie na 2 maart uitmaakt wie de fractievoorzitter wordt. En dat geldt ook voor de kandidaat-gede puteerden. Meervoud, want de WD staat nu eenmaal goed in de peilingen. Je weet maar nooit. Bin nenskamers hebben de eerste drie op de lijst, Sjoerd Heijning, Kees Bierens en Carla Schönknecht-Ver- meulen hun vinger opgestoken voor een eventueel gedeputeerde- schap. Daarbij heeft Bierens aange geven dat hij de functie van fractie voorzitter ook wel een hele mooie mxmmiMmmmmam door Frank Balkenende BATH - De waterzuiveringsinstalla tie bij Bath werkt niet naar beho ren. Hoe dat komt, weet het Water schap Brabantse Delta nog niet. Donderdagvond constateerde het waterschap dat het zuiveringspro ces in de rwzi was verstoord. Het betreft het gedeelte van het zuive ringsproces waarin stikstof uit het afvalwater wordt gehaald. De rest van de rwzi functioneert volgens het waterschap normaal. Het wa ter wordt daarom zoals gebruike lijk geloosd op de Westerschelde. Brabantse Delta onderzoekt nog hoe het zuiveringsproces kon wor den verstoord. Omdat de versto ring door een lozing van een ver ontreinigende stof kan zijn veroor zaakt, wordt ook het zuiverings slib op de rwzi Bath onderzocht omdat die stof zich mogelijk in het slib ophoopt. Op de rwzi Bath zui vert waterschap Brabantse Delta het afvalwater van een groot ge deelte van West-Brabant. vindt. Dat maakt het waarschijn lijk dat de WD met Heijning als eerste kandidaat op de proppen komt. Het ligt niet voor de hand dat de huidige fractievoorzitter en lijsttrekker na de verkiezingen de tweede viool in de fractie gaat spe len. Bij D66 tenslotte ligt de kwestie van een kandidaat-gedeputeerde nog geheel open. „We hebben er gewoon nog niet over nagedacht", zegt regiovoorzitter Ria Geluk. mmmmmmmmmmmmmm&imsmmiMiz® 'S-GRAVENPOLDER - De bibliotheek in 's-Gravenpolder is op een ge deelde tiende plaats geëindigd bij de landelijke verkiezing van beste bibliotheek. De jury wees Almere en Wassenaar als winnaars aan. Namens elke provincie was één bi bliotheek genomineerd. „Je hoopt altijd hoger te eindigen", zegt Jan- nie van Vugt van BibliOosterschel- de. „Maar ik denk dat we blij mo gen zijn met de erkenning en waar dering die we hebben gekregen." DELSCHER, Grote Markt 11-13, Goes 0113-227607 WWW.DELSCHER.NL Vandaag en morgen Zaterdag en zondag 11.00-17.00 uur. U koopt hier de leukste en lekkerste Kerstcadeau's! Toegang gratis en gratis parkeren! www.kerstmarktveere.nl hienk ingrid van der kooij S" J5' O c - f£ I walstraat 197 vlissingen 0118-41737? Johan Robesin George van Heukelom Alex Hijgenaat Gervan Unen hristenUniej [GROENLINK! Gervan Unen George van Heukelom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3