Mogelijk snel einde kliniek Middelburg VUURWERK www.bd-store.nl berco Brandweer WALCHEREN 26 en 27 2S Jl £j V 29 almanak Autoverhuur alles een stuk voordeliger 'Oost-Souburg heeft behoefte aan meer veiligheid' Zaterdag 11 december 2010 W. 1 iSPMS8S S ZORG Ziekenhuis overweegt sluiting MCM Tekenwedstrijd over verkeersveiligheid Éf I Leegloop platteland is niet te stuiten Tip? walcheren@pzc.nl door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Het Medisch Cen trum Middelburg (MCM) gaat mo gelijk al snel dicht. Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis overweegt het MCM te sluiten in haar zoek tocht naar forse bezuinigingen. Wethouder Albert de Vries maakt zich zorgen over een snelle slui ting, temeer omdat het ziekenhuis volgens hem 'harde toezeggingen' heeft gedaan dat het MCM open zou blijven totdat het nieuwe zie kenhuis op de Mortiere klaar is. De wethouder wil via 'diplomatie ke weg' het ziekenhuis aan die toe zegging houden. Volgens woordvoerder Jaap Nele mans van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis komt het ziekenhuis eind volgende week naar buiten met de bezuinigingsmaatregelen die genomen worden. Of sluiting van het MCM daarbij zal zijn, moet dan blijken. De Vries zegt door een lid van de raad van bestuur van het zieken huis op de hoogte te zijn gebracht van de mogelijke sluiting van het MCM. De wethouder wil nu in overleg met het ziekenhuis kijken naar oplossingen. „Ik wil best mee denken over een andere manier of een andere plek." De Vries denkt dat er mogelijkheden zijn om de huidige ziekenhuiszorg in Middel burg te blijven geven. Volgens hem is dat belangrijk. „Vooral voor veel oudere mensen. Die kun nen nu voor foto's, bloedprikken of afspraken met specialisten naar het medisch centrum. Dat is mak kelijker dan naar Vlissingen." Ook Stichting Voor Regionale Zorgverlening (SVRZ) is be nieuwd naar de uitkomst van het ziekenhuis-onderzoek naar bezui nigingen. Vanwege de zo nodige uitbreiding van het Gasthuis is de stichting al lang geïnteresseerd in het terrein van het naastgelegen MCM. Het Gasthuis wil zes groeps woningen bouwen voor steeds zes mensen die verpleeghuiszorg no dig hebben. Ondertussen wordt daarom ook sa men met de gemeente gekeken naar een andere plek in de buurt: aan Achter het Hofplein. De ont wikkeling van dit stuk grond ach ter de bouwput past in het plan van de gemeente de buurt een be tere aanblik te geven. Volgens Mir jam Drost van SVRZ en Albert de Vries wordt onderzocht wat de mogelijkheden zijn voor groepswo ningen aan Achter het Hofplein. De Vries ziet deze woningen liever hier verrijzen dan in de tuin van het Gasthuis omdat Achter het Hofplein minder weggestopt ligt. Drost wil vooral zo snel mogelijk bouwen, op welke plek dan ook. MIDDELBURG - Dertien kinderen van Zeeuwse basisscho len hebben gisteren de tekenwedstrijd van het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland gewonnen. Hun tekeningen over 'snelheid', zijn gebruikt voor de jaarka lender 2011 van het ROVZ. De Walcherse winnaars zijn Lucas Hoogerwerf van de Graaf Jan van Nassauschool uit Vlissingen (foto), Anouk Hoebeke van de Lonneboot in Nieuw- en Sint Joosland, Myrthe Bostelaar van de Eben Haëzerschool in Oostkapelle en Joey Louws van de Korczakschool in Middelburg. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl intratuin Intratuin Koudekerke, Gaigeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623. Donderdag en vrijdag koopavond AIHjd de auta die u nodig hebf, wanneer u hem nodig hebt En niet als u hem niet nodig y^/AVermeulen Mobiliteitsoplossingen voor particulier én bedrijf! Bestel nu het mooiste vuurwerk van Nederland GRATIS VUURWERK voor de snelle beslissers - «ss ;:A: Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes Pearyweg 6 GOES f Tel: 0113-561812 Web: Www.vermeufenautoverhuur.nl lange vorststraat - goes ffimarsaki Voor meer informatie: www.wooneco.nl T 0118 442200 De Temeuzense veertiger was naar aanleiding van een verhaal overeen nieuw vestzaktheater in het centrum van zijn stad nieuwsgierig gewor den. Hij ging vrijdagochtend eens een kijkje nemen. De eigenaar van het theater had hem al snel in de ga ten en begon een praatje. „Ja, ja, we zijn bijna zover hoor. We moeten al leen nog drie brandblussers hebben, dan zijn we helemaal rond. Kom maar even binnen, hoor. Dan kun je het eventjes goed bekijken." De Terneuzenaar liet die kans niet onbenut. „Laatst was hier een inspec teur. Die heeft de boel ook al eens be keken", vervolgde de eigenaar. Toen begon het de veertiger te dagen. „Bes te man, even voor de goede orde. Ik ben niet van de brandweer." Start verkoop! Daturn: 16 december a.s. Tijdstip: 19.00-22.00 Locatie: Dorpshuis te Grijpskerke (Kerkring 1)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27