Weinig nieuwelingen Prijsdieren voor college van Subsidie schelpdierbedrijven O 2] zeeland Whizzkid PZC zaterdag De krant 5 weken voor 15 euro! kandidaten De kandidatenlijsten voor de Statenverkiezingen op 2 maart volgend jaar zijn goeddeels klaar. Het woord is bijna aan de kiezer. lijsttrekker: hlPvdA partij: {CDA zetels in Provinciale Staten: kandidaat-gedeputeerde: zaterdag 11 december 2010 door Maikei Harte U heeft een keurig gezin, u woont in Den Haag en de enige zorg die u eigenlijk heeft is uw zoon van zestien. Hij laat de laat ste tijd zijn school wat versloffen, omdat hij wel erg vaak achter z'n computer zit. Als ouder heeft u hem al vaak verzocht zijn huis werk te maken, om sowieso eens iets anders te doen zoals voetbal len of een instrument te bespe len, net als andere kinderen. Te vergeefs, hij is niet van achter z'n computer weg te slaan. „Gamever- slaafd", luidt uw conclusie, een probleem dat bij veel jongeren speelt. De laatste dagen worden uw zorgen echter groter en u vraagt zich af of er wel sprake is van gameverslaving. Want iedere keer als u onverwacht zijn slaap kamer binnenkomt, drukt hij di rect zijn monitor uit. Kennelijk mag u niet zien waar hij mee be zig is, en dat duidt er toch op dat hij geen spelletje Fifa Word-Cup aan het spelen is? „Hij zal toch geen vieze films aan het downloa den zijn?" Even wankelt u tussen hoop en vrees. Aan de ene kant bent u bang voor een virus op de computer, maar aan de andere denkt u: ach het is kennelijk een gezonde Hollandse jongen met een warme belangstelling voor vrouwen. Het blijkt echter veel er ger met uw zoon te zijn dan u dacht, want midden in de nacht valt een arrestatieteam bij u bin nen en u ziet met lede ogen aan dat uw zoon in de boeien wordt geslagen. De tranen schieten in uw ogen, want wat zullen de men sen wel niet denken? Als ik eer lijk ben zou ik hopen op een feest je met allerlei ouders die pochen over hun kinderen. U kent dat wel die gesprekken: Mijn dochter doet gymnasium." „Mijn zoon heeft twee keer gescoord". Mijn twee kinderen spelen schitterend piano." Ik zou het allemaal gela ten aanhoren en wachten totdat ze u vragend aankijken met een blik van, en die van jou? Hoe is het daarmee?,, Die van mij? Oh die is net 16 en heeft de website van Mastercard plat gelegd. Er kon urenlang wereldwijd geen euro betaald worden." Ze zullen onder de indruk zijn. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Kraisuft niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Aile auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja. ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71.95 per kwartaal (hami een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (namj O ik neem een proefabonnement van. 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gabac) (fs; Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice. Antwoordnummer 54050.5004 VB Tilburg. Bellen kan ook; 088 - 013 9910 Straat Postcode. Woonplaats. Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening Ot PZC gast zorgyufoCgom met persoonsgegevens, in het colc ifori Irelt u nadere mturmabe aan. door Ben Jansen Het CDA was in sep tember de eerste die een complete ont- werp-kandidatenlijst voor de Statenverkie zingen in maart presenteerde. De ze week heeft de partij als laatste van de nu in de Staten van Zee land afgevaardigde politieke groe peringen zijn definitieve lijst be kendgemaakt. De cirkel is rond. Hoog tijd om de staat op te ma ken. Net als in 2007 doen op 2 maart tien partijen mee aan de Statenver kiezingen. Deze week verstreek de termijn waarbinnen nieuwe - lan delijk nog niet geregistreerde - par tijen zich konden inschrijven. De aanmelding heeft niet tot verras singen geleid. Zeeuws Belang, voortgekomen uit de LPF, doet in tegenstelling tot vier jaar geleden niet mee. De PW probeert haar landelijke succes voor het eerst in Provinciale Staten te verzilveren. D66, dat vorige keer uit de Staten verdween, rekent stellig op een te rugkeer. De aanspraken die de PW en D66 op Statenzetels maken, onderstre pen de invloed van het landelijke politieke klimaat op de uitslag van provinciale en lokale verkiezingen. De PW is een nieuweling op het politieke toneel in Zeeland en van D66 is opmerkelijk weinig mee vernomen sinds deze partij haar Statenzetel in het voorjaar van 2007 moest vrijmaken. Bij de komende verkiezingen tre den maar twee lijsttrekkers op die al eerder van dit bijltje hebben ge hakt: George van Heukelom (SGP) en Johan Robesin (PvZ).Voor de anderen is de eerste plaats op de kandidatenlijst een geheel nieuwe ervaring. De grote partijen hebben de ge ringste aandrang om tot vernieu wing te komen. Op de lijst van het CDA staat de eerste nieuweling, Natuurlijk wachten de politieke partijen die zich sterk maken voor een zo groot mogelijke vertegenwoordiging in de Staten van Zeeland, eerst de uitslagen van de verkiezingen op op 2 maart volgend jaar af. Intussen kijken ze evenwel al scherp vooruit naar wat er na die datum gaat gebeuren: de vorming van een nieuwe coalitie die het eens moet zijn over een collegepro gramma en over de bemensing van het dagelijks provinciebestuur voor de periode 2011-2015. In 2007 hebben de WD en de PvdA zich buitenspel laten zetten. Dat zal ze niet nog een keer overkomen. Bij zes partijen is het al een uitge maakte zaak wie in dat college van Gedeputeerde Staten komt als ze aan die coalitie zullen deelnemen. De SGP, de SP en Groen Links zijn daar het duidelijkst in: hun lijst trekker (achtereenvolgens George van Heukelom, Ger van Unen en Leen Harpe) is tevens de gedroom de kandidaat-gedeputeerde. Het CDA heeft zijn aanstaande GS-lid Kees van Beveren op de tweede plaats gezet. Als de PW een rol kan spelen in de coalitieon derhandelingen is ook daar de nummer twee op de lijst, Ruud Haaze, de aangewezen man. Het prijsdier van de PvdA voor deze functie staat als allerlaatste op de kandidatenlijst om er voor de kie- door Luc Oggel YERSEKE - Twee schelpdierbedrij ven in Yerseke, J. Barbé en Roem van Yerseke, krijgen in totaal een half miljoen euro subsidie voor technieken om onder meer de houdbaarheidstermijn van verse mosselen te verlengen. Het geld komt van de investerings regeling Verwerking en Afzet in de visketen, die het ministerie van LNV van 1 tot en met 31 juli dit jaar had opengesteld. Er was in to taal twee miljoen euro beschik baar. Veel animo was er echter niet, slechts drie bedrijven dien den een aanvraag in, waarvan er één is ingetrokken. Vorig jaar wa ren er nog twaalf aanvragers. Er kon maximaal veertig procent sub sidie worden verkregen voor inves teringen in verwerking en afzet aan de wal. J. Barbé zal het geld gebruiken voor een gerobotiseerde verpak- kingslijn. Daarmee kan worden in gespeeld op nieuwe eisen van su permarkten. Bovendien kan de houdbaarheidstermijn van verse mosselen ermee verlengd worden. Roem van Yerseke investeert in hightech pasteurisatie volgens het in Zwitserland ontwikkelde Mi cro-Past concept; een technologie waarmee mosselen in vijf minu ten tijd kunnen worden gepasteuri seerd. Met de huidige methoden duurt dat een uur. Annebeth Evertz Patricia de Milliano SP had 5 zetels. Gertjan Bouterse splitste zich af en ging met SociaalZeeland verder als eenmansfractie. Coalitiepartijen in de periode 2007-2011. Willem Adriaansens Kees van Beveren Ben de Reu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2