Geen paniek bij ZLM 15 Vierde aanbieder op markt mobiele telefonie VERZEKERAAR 'Wij hoeven premie niet te verhogen zoals DNB bepleit' Vier van de vijf commissarissen Zeeland Seaports zijn benoemd 'Banen in gevaar bij fusie Veolia en Connexxion' bruna expo jiijzjjjD sure u/e Cast' zaterdag 11 december 2010 Voor het zelfde geld rijdt u niet in een Saab. Saab 9-3 Solid vanaf 29.995,- vt>re! automondo GO£> amundsenweg 35 I C-iï3 275757 ROOSENDAAL beider 36a I CiS5 566744 www.automondo.ni/saab C02-uits:oo' 119 229 gfltm, vorbrulk 4-S 10.0 ,.'100 km, goes - Er is geen enkele reden voor paniek bij ZLM verzekerin gen in Goes. Dat zegt ZLM-direc- teur Marinus Schroevers naar aan leiding van een brief van De Ne- derlandsche Bank (DNB) over de zorgwekkende toestand onder au toverzekeraars. „Onze solvabiliteit is erg hoog", zegt Schroevers. De gemiddelde solvabiliteit van de autoverzekeraars ligt op 271 pro cent en dat is al ruim voldoende. De ZLM zet daar zo'n 1200 pro- den haag - Minister van Economi sche Zaken Maxime Verhagen wak kert de concurrentie op de tele- commarkt aan, door een vierde te lefoonbedrijf met een mobiel net werk de kans te geven. Aanvanke lijk hadden vijf belbedrijven een li centie voor een eigen netwerk - vanaf 1994 gsm en later umts - maar door overname van Orange (voorheen Dutchtone) door T Mo bile (voorheen Ben) en van Telfort door KPN zijn daar nog maar drie van over. Alleen KPN, Vodafone (in Nederland in 1995 begonnen cent tegenover. „Wij zijn een zoge noemde onderlinge maatschappij. We hoeven geen maximale aan deelhouderswinst te halen. Onze winst voegen we direct toe aan het eigen vermogen." De eis van De Nederlandsche Bank om de premies te verhogen omdat autoverzekeringen meer kwijt zijn aan schade dan er aan in komsten binnenkomt, geldt niet voor de ZLM. De Nederlandsche Bank vraagt elk als Libertel) en T-Mobile hebben een eigen landelijk mobiel net werk, waarvan ook alle andere bel bedrijven gebruikmaken. Verha gen heeft besloten om bij de vol gende veiling van frequenties plek te reserveren voor minimaal één nieuwkomer. De huidige drie mo gen daar niet op bieden. Het vier de netwerk kan in 2013 van start gaan. De consument zal de extra concurrentie in de belmarkt ver welkomen. Na een jarenlange prij zenslag in de mobiele markt stij gen de tarieven nu gestaag. kwartaal de solvabiliteitscijfers op van verzekeringsmaatschappijen. Dreigt een bankroet, dan probeert De Nederlandsche Bank de verze keringsportefeuille over te dragen aan een gezonde onderneming. Schroevers: „Zo houdt De Neder landsche Bank de vinger aan de pols. Je moet stevig in de schoe nen staan, want bijvoorbeeld bij de lopende letselschade gaat het snel om tientallen miljoenen eu ro's." den haag - De vakbonden vrezen dat het samengaan van de ver voersbedrijven Veolia Transport en Transdev-dochter Connexxion banen gaat kosten, voornamelijk op de hoofdkantoren. De Neder landse Mededingingsautoriteit (NMa) maakte gisteren bekend geen belemmeringen te zien voor een fusie tussen beide vervoerscon- cerns. De gebruikers van de bus sen, veerboten, treinen en taxi's van de nieuwe vervoersreus hoe ven niet te vrezen voor hogere ta rieven, aldus de NMa. terneuzen - Met het oog op de omvorming van Zeeland Seaports tot een verzelfstandigde overheids NV zijn vier van de vijf nieuwe commissarissen benoemd. De vijf de post is nog vacant. In de nieuwe raad van commissa rissen nemen zitting; Henk Akse, werkzaam bij APM Maersk Com pany; Antoine Dellaert, werkte bij Hoechst Holland NV en Total Raf finaderij Nederland NV; Ineke De- zentjé, Tweede Kamerlid voor de WD en voorheen werkzaam bij de Rotterdam Port Promotion Council en Gerard Harten, voorzit ter van de raad van bestuur van Dow Benelux BV. Bij de samenstelling van de nieu we raad van commissarissen heeft professionele ervaring met de acti viteiten in de haven voorop ge staan. Vanaf 1 januari functioneert Zee land Seaports als verzelfstandigde overheids NV. De commissarissen zijn deze week door het algemeen bestuur benoemd. Prïmeral Met de Decemberzegels van TNT Post verstuurt u tot en met 6 januari uw kerst- en nieuwjaarswensen extra voordelig. Verstuur nu uw kerstkaarten. We brengen de kerst bij u thuis. THEREADSHOP V&D Of kijk voor een adres bij u in de buurt op tntpost.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15