sport 133 voor een feestje Nivellering maakt Franse Tim Pleijte maakt rentree in Kustcross HRISTMAS FAIR Niels van Alphen Uffl DeStem vrijdag 10 december 2010 De Noormannen en Oostkapelle COITipetitie SpgHHieild ontmoeten elkaar voor het eerst in 'Oostkapelle of SS V, ik denk niet dat het veel verschil maakt. Het de historie in een officiële wedstrijd. blijft een wedstrijd om de punten' VOETBALQUIZ Zaterdagavond 15 januari wordt voor de tweede keer de PZC Voetbalquiz gehouden. Inschrijven kan via www.pzc.nl/voetbalquiz. Deelname gebeurt in koppels. MEEST GELEZEN 1Spelersgroep Vlissingen akkoord met voorstel 2. Twee middenvelders op proef bij Hoek 3. Groene Ster tegen landskampioen STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl qué, die voetbalcommentator is en een wekelijkse column schrijft in France-Football. Hij zegt iedere week weer te genieten van het spannende verloop van de compe titie. „Er zijn vier ploegen die de weg kwijt zijn en rekening moe ten houden met degradatie, maar voor de rest ligt het helemaal open." Larqué schrijft dat toe aan de fi nanciële crisis. De rijkste clubs - Lyon, Marseille en Paris Saint-Ger main - hebben minder geld te be steden op de transfermarkt. De inkomstenkant uit transfers is niet meer wat die was. Engelse, Spaanse en Italiaanse clubs koch ten in het nabije verleden graag de beste spelers uit de Franse compe titie weg. Frankrijk leek in dat op zicht op Nederland. Nu ook in de 'kooplanden' het geld minder rijke lijk stroomt, kunnen de Franse clubs derhalve minder talenten wegplukken uit lagere divisies of andere landen. „De voetballiefhebber is voorlopig de winnaar", aldus Larqué, die ver wacht dat ook de wintertransferpe- riode voor weinig ophef zal zor gen. De nivellering lijkt niet ten koste te gaan van de Europese pres taties van de Franse ploegen. Olympique Marseille en Olympi- que Lyon plaatsten zich voor de volgende ronde in de Champions League. Alleen Auxerre vertilde zich aan het Europese topniveau. Niels van Alphen (20) staat al sinds zijn zestiende onder de lat van het eerste van De Noormannen, foto Ruben Oreel door Sjaak Sinke VLISSINGEN - De Kustcross in Vlis singen belooft zaterdag bij de man nen een leuke wedstrijd te wor den. Naast de nummers één en twee van het klassement van de H4A-crosscompetitie Martijn de Kok en Erwin Harmes komt ook oud-kampioen Tim Pleijte aan de start. De atleet uit Zoutelande neemt na een lange blessureperio de voor het eerst weer aan een wedstrijd deel. Ook de huidige kampioen Jesper Francke is van de partij, net als duatleet Wim Nieuwkerk (Etten- Leur), die vorig jaar derde werd na een zware worsteling met het zand van het Nollestrand. Dit jaar komt het strand te verval len omdat het waterschap geen toestemming geeft om door de dui nen van de kustversterking te lo pen. Wedstrijdleider Anton Vael heeft nu in het Nollebos een par koers van ruim twee kilometer uit gezet. met veel draaien en keren over onverharde paden. Bij de vrouwen is het armoe troef Alleen Astrid den Herder (Goes) staat momenteel op de startlijst bij de senioren. Ze kan zich mooi op trekken aan Saskia Goole (Kapel- Ie), die al drie overwinningen heeft staan bij de masters D35. De plaats van start en finish is nog niet bekend. Dat kan zijn op de parkeerplaats naast de oprit naar de boulevards of op het fietspad in het verlengde van de Kanovijver. Dit is afhankelijk de weersomstan digheden en de kwaliteit van de ondergrond. De Kustcross begint zaterdag om 12.30 uur met de 1000 meter voor pupillen. De senioren gaan om 14.30 uur van start. door Wilko Voordouw PARIJS - De Franse eredivisie - de Ligue 1 - beleeft een spannende editie. Bijna halverwege het sei zoen staat koploper Lille met 28 punten maar 4 punten voor op de nummer tien van de ranglijst, Montpellier. Het verschil met de nummer vijf, Olympique Lyon, is maar twee punten. De top-drie wisselt bijna weke lijks, Lille is sinds het begin van de competitie de zevende koploper. Volgens oud-international Jean-Mi- chel Larqué - de Johan Derksen van Frankrijk - is het voetbal door de financiële crisis genivelleerd. „En dat is goed nieuws voor de lief hebbers." De Franse voetbalbond omschrijft de Ligue 1 als de op vier na grootste competitie in Europa, na Engeland, Spanje, Duitsland en Italië. In die landen is duidelijk minder spanning in de nationale competitie. 'Bij ons is alles mogelijk', kopte dagblad l'Équipe op dinsdag. De krant stelt vast dat geen enkele club uit de top-tien de helft van de wedstrijden heeft gewonnen. Koploper Lille won bij voorbeeld zeven wedstrijden en speelde even vaak gelijk. Nummer tien Montpel lier won ook zeven keer, maar speelde drie keer gelijk. „Het invullen van de voetbaltoto is in Frankrijk een hachelijke zaak", grinnikt Jean-Michel Lar- gen. Wat dat betreft zijn we niet ef fectief genoeg." „In de tweede klasse treffen we in samenwerking met de Harvest Fair dc/iaafdÉaan, _.ïfiotv<L e/etnotuifïalied, w<mn- ,<^ïwn lzwSf(lec&wiiie&, andel culioóa-, tj-noèe SC acceMoireA cadetiu-arlifie/en, de lenifniari eii: noq (ee/aee/ meel... 0 Entreeprijs: 12,50 Lezersvoordeel via www.bndestem.nl/christmasfair: 9,50 Openingstijden: Vrijdag en zaterdag: 11.00 - 22.00 uur Zondag: 10.00 - 20.00 uur brabant ploegen die veel stabieler en vol- wassener zijn, zoals Oostkapelle. Het wordt zaterdag een close call, maar we pakken toch drie punten. Een feestje bouwen in de kantine, daar gaan we voor."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75