m Niels van Alphen gaat 321 sport 9 miljoen voor Ajax en Twente ER HEERST GOUDKOORTS BIJ LE0LUX a Al tena Springconcours voor het goede doel Regiobestuur clement voor dressuurruiters B-categorie afgelast in district Zuid 1 Van der Meet naar ranglijsttoernooi Héél llederland draait om BOVRG ZATERDAGVOETBAL De keeper van De Noormannen ziet weinig bijzonders in de ontmoeting tussen de voetbalclubs uit Westkapelle en Oostkapelle. LEOLUX De sign Studio vrijdag 10 december 2010 HEIKANT Met Jumping Music For Live in ma nege Heikant zetten veel springrui ters uit Zeeland en omgeving zich van vandaag tot en met zondag in voor het goede doel. De opbrengst van het driedaagse evenement gaat naar een hulporga nisatie voor weeskinderen van aids-: ouders. Met ruim achthonderd starts barst het hippisch centrum in Heikant de komende drie dagen uit zijn voegen. De ruiters betalen voor elk startticket twee euro extra inschrijfgeld. Dat bedrag wordt be steed aan het goede doel. Ook een groot aantal sponsors stelt voor el ke startplaats een bepaald bedrag beschikbaar. HEINKENSZAND Er is nog hoop voor de dressuurrui ters die de eerste twee selectiewed strijden voor het ZK hebben ge mist. Veel deelnemers lieten de eer ste wedstrijd in Nieuwvliet schie ten, maar waren afgelopen zater dag vanwege het slechte weer niet in staat om naar de tweede wed strijd in Nieuwland af te reizen. Omdat ze twee resultaten moeten overleggen, leken deze ruiters uit geschakeld. Het regiobestuur heeft hen nu ech ter toch geklasseerd, waardoor ze zich op 15 januari tijdens de derde wedstrijd in Heinkenszand alsnog kunnen plaatsen voor de Zeeuwse titelstrijd. ZEIST In het voetbaldistrict Zuid 1, waar onder Zeeland valt, zijn alle wed strijden in de B-categorie voor za terdag afgelast. In de A-categorie geldt vooralsnog geen algehele afge lasting. Onder die A-categorie val len de standaardklassen senioren, reservesenioren in de derde klasse en hoger, vrouwen tweede klasse en hoger, A-, B-, en C-junioren eer ste klasse en hoger, D-pupillen hoofdklasse en hoger. De wedstrij den in de overige klassen zijn op zaterdag dus afgelast. Voor de landelijke competities (Hoek en Kloetinge) en het zondag voetbal geldt vooralsnog geen alge hele afgelasting. MIDDELBURG Het ZuidWest leasetoernooi, dat de status van nationaal ranglijsttoer nooi draagt, mag zich verheugen in de komst van sterke deelnemers. In het tennisevenement dat van 18 tot en met 24 december in de hal van Schelde International in Goes wordt gehouden, is vooral het vrou wentoernooi sterk bezet. Angelï- que van der Meet uit 's-Heer Abts- kerke (391e op de wereldranglijst) komt, net als Sabine van der Sar (849) en de Zeeuwsen Milou Flohil en Silvana Bauer. Bij de mannen komt Roy Brugge ling, 24e van Nederland, naar Goes. De organisatie verwacht nog meer sterke spelers. v o QO .bo' Dus ook bij jou in de buurt! Autobedrijf Dekker Zuidweg 7 4363 SG Aagtekerke Tel. 0118-586666 www.autobedriif-dekker.nl Autobedrijf van Hoepen Fagotweg 2F 4337 RC Middelburg Tel. 0118-635474 www.autobedriifvanhoeDen.nl Bovag Auto Autobedrijf J.W. de Voogd Bedrijfsweg 4 4387 PD Vlissingen Tel. 0118-470666 www.iwdevooad.nl Specialist in Daihatsu, Mitsubishi, Piaggio en commercial vehicles Autobedrijf Statenlaan Statenlaan 244 4336 CP Middelburg Tel. 0118 - 625663 www.autobedriifstatenlaan.nl Ook voor APK en grote beurt! Autobedrijf Murre Gerbrandystraat 4 4384 NH Vlissingen Tel. 0118-464644 www.automurre.nl Airco specialist! Veersedam Auto Vrouwenpolderseweg 75 4354 KL Vrouwenpolder Tel. 0118-591524 www.veersedamauto.nl door Michiel Bouwman WESTKAPELLE - Morgen is het dan zover: de allereerste (officiële) edi tie van de dorpenstrijd West- te gen Oostkapelle. In voetbaltaal: De Noormannen tegen Oostkapelle, sinds dit seizoen spelend in dezelf de competitie. Niels van Alphen, keeper van 'West', over zijn voor beeld, het derbygevoel en de laat ste'plaats. „We kunnen echt wel mee." Voor de duidelijkheid: het gaat hier over één van de tweeling broers Van Alphen (20). Theo, de andere helft van de tweeling, is verdediger en op het middenveld loopt broer nummer drie: Peter, die zes jaar ouder is. „Superleuk om met je broers in één team te spelen, maar af en toe ook lastig", vindt Van Alphen. „Van huis uit zijn Theo en ik baas jes richting elkaar, we accepteren niet altijd alles even makkelijk. Dat ging vroeger bij ons soms echt te ver." Met zijn twintig jaar is Niels van Alphen een jonge verschijning on der de lat bij de tweedeklasser. „Sinds mijn zestiende ben ik vaste keeper bij het eerste", blikt de stu dent aquatische ecotechnologie te rug. „Het probleem bij De Noorman nen is dat er nog geen aanwas uit de jeugd is wat betreft keepers. We hebben zelfs lange tijd geen twee de keeper gehad, dus ik had geen concurrentie. Het is natuurlijk lek ker om ervan verzekerd te zijn dat je speelt, maar zonder sportieve concurrentie is het ook niet goed. Je wordt gedwongen om jezelf scherp te houden omdat niemand in je nek hijgt." „Uiteindelijk is een speler van het tweede elftal ook gaan keepen. Niet om hem af te vallen, maar ik NYON - Ajax en FC Twente hebben in de Champions League zeker 9 miljoen euro verdiend. De clubs werden derde in de groep en spe len na de winter in de Europa Lea gue. De deelnemers aan het kampioe nenbal krijgen 7,2 miljoen euro aan startgeld. Een zege wordt be loond met een bedrag van 800.000 euro. Een gelijkspel levert 400.000 euro op. Voor een plaats bij de laatste 32 van de Europa Lea gue kunnen beide clubs nog eens twee ton bijschrijven. Ajax won twee keer en speelde één keer ge lijk, wat neerkomt op een totaal van 9,4 miljoen euro. Twente boek te slechts één zege, maar pakte drie keer een punt. De Tukkers ver dienen daarom hetzelfde bedrag. keep al sinds ik begon met voetbal len. Ik heb bijna niets anders ge daan. Dat is toch wat anders." Even terug in de tijd. In het zon dagtijdperk van-De'Noormannen was Matthijs van Wageningen keeper bij de Westkappelse ploeg. Toen die naar Oostkapelle vertrok, volgde een tweestrijd tussen Van Alphen en Pedro Boon. „Die won Pedro. Maar na vier, vijf wedstrijden werd hij gepasseerd en kwam ik erin. Pedro is toen ge stopt. Voor De Noormannen en mij toch jammer, want het was een talentvolle keeper. Nu speelt-ie nog als spits in het twee de." „Matthijs van Wageningen was mijn voorbeeld in de jeugd. Als ik langs de lijn bij het eerste stond te kijken, keek ik altijd naar hem. Hij is een van de betere keepers in de tweede en eerste klasse", stelt Van Alphen. „Voor de rest ken ik Oostkapelle niet echt. Ik heb wel gehoord dat het een heel hecht team is. Het is een wedstrijd op zich, een soort van Walcherse derby, maar dan de eerste uitvoering. Ik merk niet dat het duel anders benaderd wordt. Oostkapelle of SSV, ik denk niet dat het veel verschil maakt. Het blijft een wedstrijd om de pun ten." En punten, die kan De Noorman nen wel gebruiken. Na twee kam pioenschappen op rij staan de roodzwarten ineens voorlaatste. De ploeg heeft acht punten uit tien duels en moet dringend pun ten pakken om niet te ver achter op te raken. „Maar we hebben pas twee wed strijden gehad waarin we écht min der waren", zegt Van Alphen. „Dat was tegen Nieuwdorp en DFC. Die ploegen waren technisch en voetballend beter. Neem nou die 5-5 tegen Dinteloord, dat geeft aan dat we wel meekunnen. We ston den 5-3 voor en kregen door slor digheden die doelpunten nog te- De Silver collectie van Leolux omvat comfortabele, tijdloze en compacte modellen Nederlands fabricaat met 7 jaar garantie. Model Timandra van €3.895,- tijdelijk voor €2.695,- (2- zitsbank). Informeer ook naar de andere aantrekkelijke Silver mogelijkheden. Ze zijn hun gewicht in goud waard! Zie www.leolux.nl Dit model is verkrijgbaar bij: Duinstraat 18 A 4371 AZ Koudekerke Tel.: 0118-555560 www.woontrend.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74