Daihatsu's allerleukste unto 7 Alternatief: Peugeot 207 CC Sport Alternatief: Mini Cooper Cabrio OCCASION Daihatsu Copen 1.3 Sport De Daihatsu Copen 1.3 Sport foto Lucas Boot Daihatsu Copen 1.3 Sport Elke week testen we een occasion. Hoe goed rijdt-ie nog? Wat zit er allemaal op en aan? En wat is er voor ongeveer hetzelfde bedrag nog meer te koop? We zoeken het voor u uit. Deze week een Daihatsu Copen. door Lucas Boot Enige tijd geleden testten we in deze bijlage de Mercedes-Benz E-klasse Cabrio. Een ultiem luxe dakloze met allerlei winterproof opties, zoals de airscarf, aircap en een meerlaags cabriodak. De Daihatsu Cuore heeft niets van dat alles. Is het met het kwik rond het vriespunt nog een beetje uit te houden in zo'n cabriootje? Het antwoord luidt ja. Deze Copen, die we vonden bij Daihatsu-dealer De Voogd in Vlissingen, beschikt namelijk wel over stoelverwar- ming. Zet die aan, de reguliere verwarming op standje sambal, en je kunt gaan. Doe wel een muts op, want aan een ijskoude kruin ontkomt u niet. Verkeersdeelnemers gapen ons na wanneer we net onder hun raam voorbij komen tuffen. Aan de nieuwsgierige blikken te zien kent niet iedereen de Copen. Nieuws gierigheid maakt al gauw plaats voor sympathie, want we ontvan gen om de haverklap opgestoken duimen en glimlachen. En zeg nou zelf: u zou een smile toch ook niet kunnen onderdruk ken als u dit lunchtrommeltje ziet rijden? Hij meet in de lengte net geen 3,40 meter en komt in de hoogte niet boven de 1,24 meter uit. Derhalve is het binnenin be hoorlijk krap voor iemand van net geen 1,90 meter, zeker met het (hydraulische) aluminium vouw- dak dicht. Wel is er opvallend veel beenruimte. Jammer alleen dat het lederen sportstuur (van MOMO, juist!) net te laag zit om een goede zitpositie aan te nemen. Laat u niet misleiden door het koddige uiterlijk van dit Aziaatje. De Copen stuurt namelijk heel vol wassen en is heerlijk direct. Het onderstel laat zich ook bij enthou siast gooi- en smijtwerk niet gek- maken en lijkt ons zelfs aan te moedigen om de volgende bocht nog scherper in te sturen. Wat een lol in zo'n klein bakkie. Geweldig! En hij komt ook nog be hoorlijk rap van zijn plek. Het 1.3-tje met 87 pk maakt een sprint je naar de honderd in negen secon den mogelijk. Met de gierende wind door de haren lijkt het in werkelijkheid een stuk sneller te gaan. Z'n topsnelheid bedraagt 180 km/u. Dat hebben we maar niet geprobeerd te bereiken, want op de snelweg rijden is toch be hoorlijk fris. Het 1.3-motortje zit gekoppeld aan een handgeschakelde vijfbak, die zich met korte en strakke slagen laat bedienen. Helemaal goed. Om Prijs: 17.995 euro Bouwjaar: 5-2009 Km-stand: 5880 Transmissie: handgesch. vijfbak Motor: 1,3 I viercilinder, benzine Vermogen: 87 pk, 120 Nm 0-100 km/u: 9 seconden* Topsnelheid: 180 km/u* Gemiddeld verbruik: 1 op 16,6* Afleverkosten: 350 euro, inclusief afleverbeurt en twaalf maanden mobiliteitsservice Bijzonderheden: stalen klapdak, lage kilometerstand, auto van eerste eigenaar Verkooppunt: Autobedrijf J.W de het feest compleet te maken, be schikt deze Copen over een knal rood interieur met fijne lederen sportstoelen. De Copen is wat ons betreft een klassieker voor de toekomst, zeker nu de Daihatsu in Nederland niet Voogd, Vlissingen Website: www.jwdevoogd.nl *fabrieksopgave Historie: Daihatsu introduceerde de Copen in 2002 op de Japanse markt. Kort na zijn introductie kreeg het merk al meer dan 30.000 orders binnen. Het concern besloot derhalve om de Copen ook naar Europa te exporteren. De eerste Copen werd geleverd met een 660 cc-blok met turbo, vanaf 2005 kwam de atmosferische en sterkere 1.3. De Daihatsu wordt in Nederland niet meer geleverd. meer wordt verkocht. Ok, de zitpo sitie is misschien niet briljant en je hebt amper kofferruimte, maar neemt u van ons aan dat die 'nade len' verdwijnen als sneeuw voor de zon wanneer u de eerste bocht met de Copen heeft genomen. vrijdag 10 december 2010 II—WW IIIHM KORT Cadillac komt toch weer terug in Nederland Ondanks het fiasco van de Eu ropese Cadillac-import door de 'entrepreneur' Kroymans gaat een drietal ervaren dealers van het ooit roemruchte merk dat toch weer in ons land voeren. Onder aanvoering van Nefkens in Amersfoort gaan ook Pietersen in Rotterdam en Koenen te Echt weer de complete Cadillac-lijn im porteren, met als trekpleister de CTS-V Coupé. C5 biedt meer comfort voor lagere prijzen Naast geringe uiterlijke wijzigin gen, waaronder de komst van LED-dagrijverlichting en andere achterlichten, heeft de Citroen C5 nieuwe motoren gekregen, terwijl het modellenpalet een andere op bouw kent. Hierdoor is er in de goedkopere modellen al meer com fort. Een nieuwe 120 VTi motor heeft 120 pk, de e-HDi 110-pk motor be schikt over Stop Start, en com pleet nieuw is de HDi bi-turbo die selmotor met 200 pk. De (lagere) prijzen beginnen nu bij 25.990 euro. Opel Corsa krijgt nieuwe neus Opel heeft zijn populaire Corsa in de B-klasse vorig jaar tech nisch ingrijpend vernieuwd en nu is het uiterlijk aan de beurt. De Corsa kreeg een geheel nieuwe neuspartij, die de verwantschap met Astra en Insignia onder streept. Start/Stop-technologie is voortaan standaard op de Corsa EcoFLEX met de 95 pk sterke 1,3-1 CDTI-mo- tor die met zijn koolstofdioxi de-uitstoot van 94 gram per kilo meter in de 14-procentsbijtellings- klasse valt. Skibox is woensdag twee vliegtickets waard Wie woensdag zijn oude ski box inlevert op het hoofd kantoor van Transavia, krijgt twee gratis vliegtickets naar de winter sport. Met de actie wil de lucht vaartmaatschappij het gemak van vliegen benadrukken, tegenover de lange files op de weg naar de sneeuwbestemmingen. De actie met de autodakkoffers wordt woensdag 15 december ge houden van 13.00 tot 17.00 uur bij het hoofdkantoor TransPort op Schiphol-Oost. Alleen de eerste honderd deelnemers kunnen mee doen, met een maximum van één skibox per persoon. Wagens en accessoires op CamperExpo Houten Dealers en importeurs tonen van 25 tot en met 27 maart 2011 op de CamperExpo aan de Meidoorn kade in Houten wat ze voor het komende seizoen te bie den hebben. Niet alleen kampeer wagens worden geshowd. Ook tal van accessoires die het reizen met de camper veraangenamen, zijn op de show te zien. De beurs is da gelijks van 10.00 tot 18.00 uur geo pend voor publiek. De entree is vijf euro. Parkeren is gratis. Meer informatie is te vinden op www.camperexpo.nl. Prijs: 17.995 euro Bouwjaar: 7-2007 Km-stand: 97.084 Motor: 1,6 liter viercilinder turbo, benzine Vermogen: 150pk, 250 Nm Transmissie: handgeschakelde vijfbak Afleverkosten: 495 euro, incl onderhoudsbeurt en 12 maanden garantie. Bijzonderheden: auto van eerste eigenaar, lederen bekleding Verkooppunt: Peugeot Bastians, Bergen op Zoom Website: http://bastiansbergenopzoom.web.peugeot.nl Prijs: 18.890 euro Bouwjaar: 1-2007 Km-stand: 46.961 Motor: 1,6 liter viercilinder, benzine Vermogen: 116 pk, 150 Nm Transmissie: handgeschakelde vijfbak Afleverkosten: 695 euro, incl. nieuwe APK en 6 maanden garantie Bijzonderheden: stoffen kap, halflederen bekleding Verkooppunt: Occasion Center Indumij, Breda Website: www.indumij.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67