Echoscopisten bieden combinatietest voor zwangeren Op Koers Beterschap! Nierkankerpatiënt krijgt nieuwe behandeling •Diabetes en insulinetherapie •Informatie-avond voor borstkankerpatiënten Beperkte openingstijden poliklinieken en functieafdelingen ADMIRAAL DE RUYTER ZIEKENHUIS Gebruikt u insuline en bent u onder behandeling van de internist? Bezoek dan onze informatieavond over diabetes en insulinetherapie! Onder het genot van een hapje en een drankje wórden- verschillende aspecten van insulinetherapie behandeld. Wanneer? Donderdag 13januari 2011 van 19.30 tot 21.30 uur Waar? Admiraal De Ruyter Ziekenhuis, locatie Goes Deelname is gratis. Na afloop krijgt u een leuke attentie. Voor meer informatie en aanmelden kunt u contact opnemen met de diabetespolikliniek: telefonisch 0113- 23469.5 of per e-mail: diabetesgoes@adrz.nl. Op 27 januari organiseert de BorstkankerVereniging Nederland (BVN) in samenwerking met ADRZ een informatie avond voor borstkankerpatiënten en belangstellenden over chemo- immuno- en hormoontherapie. Wanneer? Donderdag 27 januari 2011 van 19.30 tot 22.00.uur Waar? Admiraal De Ruyter Ziekenhuis, locatie Vlissingen Deelname is gratis. Voor aanmelden kunt u contact opnemen met het patiënten servicebureau in Vlissingen: telefoonnummer 0118-425850 of per e-mail psb.vlissingen@adrz.nl Voor, tijdens en na de komende feestdagen (Kerst en Oud &t Nieuw) zijn de poliklinieken, laboratoria en röntgenafdelingen van onze locaties in Goes, Middelburg, Vlissingen en Zierikzee beperkt geopend. I Kinderen met een chronische ziekte kunnen te maken krijgen met ziekenhuisopnames, het ondergaan van medische ingrepen, inname van medicijnen, afwezigheid op school en een beperking van deelname aan activiteiten vanwege bijvoorbeeld medische voorschriften. De cursus 'Op Koers' helpt een kind om te gaan met de gevolgen van een chronische ziekte In november is binnen het ADRZ een groepje basisschoolkinderen gestart en een groep kinderen die op de middelbare school zitten. De cursus wordt gegeven doordrs. Aafke van der Hoop, orthopeda goge en José Smits, psychologisch medewerker. Vanuit het Emma Kinderziekenhuis AMC en de Vrije Universiteit wordt onderzoek gedaan naar'Op Koers'. Het is belangrijk te weten wat het effect is van de cursus en daar om worden de kinderen die een cursus volgden vergeleken met kinderen die de cursus niet krijgen. ADRZ doet mee aan dit onderzoek met vijf andere (grote) zieken- Elke woensdag, 18.30 uur op Omroep Zeeland televisie een nieuwe aflevering van de ziekenhuisserie Beterschap1 Een kijkje achter de serie van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis. Heeft u een aflevering gemist? Kijk op www.adrz.nl AGENDA In Vlissingen zijn de echoscopisten vorige maand van start gegaan met het aanbieden van de combinatietest aan zwangeren. Met deze test wordt vroeg in de zwan gerschap onderzocht of er een verhoogde kans is dat het kindje het Down syndroom heeft. De com binatietest bestaat - zo als de -naam al aangeeft - uit een combinatie van twee onderzoeken. Een bloedonderzoek bij de moeder tussen de negen en veertien weken van de zwangerschap en een nekplooimeting bij het kind door middel van een echo, tussen de elfen veertien weken zwangerschap. Vooraf gaand aan het onderzoek wordt de vrouw altijd counseling aange boden. Hierbij wordt de zwangere vrouw en eventueel de partner geadviseerd over de mogelijkheden van prenatale screening. Ze krijgen informatie over wat deze onderzoeken inhouden en wat de uitslag voor consequenties kan hebben. Voorheen was het zo dat voor het combinatieonderzoek zwan geren die onder behandeling van de gynaecoloog zijn naar zieken huizen buiten Zeeland moesten. Sinds oktober van dit jaar biedt het ADRZ dit onderzoek aan in het ziekenhuis Vlissingen. Omdat aan de apparatuur en aan de echoscopistes hoge kwaliteitseisen gesteld worden, is het voorals nog alleen mogelijk de combinatietest in Vlissingen te doen en niet op alle locaties. De echoscopisten bieden zwangere vrou wen ook het Structureel Echografisch Onderzoek (het SEO) rond de 20 weken zwangerschap. Naast de spreekuren overdag hebben de echoscopisten ook iedere woensdagavond avondspreekuur. Alle spreekuren zijn toegankelijk voor zwangeren die onder con trole staan van de verloskundige in de eerste lijn en de zwangeren die onder controle staan van de gynaecoloog. Om een afspraak te maken, kunt u contact opnemen met de polikliniek gynaecologie in Vlissingen of Goes, telefoonnummer 0118-425 255 of 0113-234217. huizen (Diaconessen Utrecht, Utrecht Medisch Centrum, Radboud ziekenhuis, Emma Kinderziekenhuis en Vrije Universiteit). De cursus wordt gegeven in groepen van maximaal acht deel nemers. Er zijn zes bijeenkomsten van anderhalf uur. Het is de be doeling dat de cursussen 'Op Koers' in de toekomst standaard in het behandelplan van chronisch zieke kinderen wordt opgenomen. De urologen van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis bieden nier kankerpatiënten een nieuwe behandeling. Als vroeger de aange taste nier geheel of gedeeltelijk moest worden verwijderd, onder ging de patiënt een grote buikoperatie. Voor de patiënt betekende dat een grote wond, een groot litteken, veel bloedverlies en een lange periode van herstel. De nieuwe behandeling is laparoscopisch. Dit wil zeggen dat de uroloog gebruik maakt van een camera aan het uiteinde van een dunne buis. Een grote wond is niet meer nodig. Om de nier los te maken en uit te nemen gebruikt de operateur precisie-instrumen- ten die ook niet meer dan een kleine opening vergen. De uit te nemen nier wordt in een zakje door een opening van nog maar een paar centimeter uit de onderbuik genomen. Dus in plaats van een grote opening in de buik of in de zij, zijn nu slechts vier of vijf kleine sneetjes nodig. De patiënt verliest bij deze ingreep veel minder vochten bloed, heeft minder pijn en herstelt veel sneller ten opzichte van de grote buikoperatie. Sinds april hebben al tien patiënten in het ADRZ deze behandeling ondergaan. De nieuwe behandeling is een goed voorbeeld van een ontwikkeling die juist door de fusie van de ziekenhuizen mogelijk is gemaakt. Kijk-voor afwijkende openingstijden rondom de feestdagen in december op onze website: www.adrz.nl. U kunt voor meer informatie ook telefonisch contact opnemen met onze recepties in Goes, 0113-234 000, Vlissingen, 0118-425 000 of Zierikzee, 0111-430 000. Colofon: Heeft u vragen, reacties of suggesties naar aanleiding van deze pagina? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie Service van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis. Postadres: Postbus 106, 4460 BB Goes, teléfoon: 0118-425 692, E-mail: nieuws@adrz.nl. Eindredactie: Jacqueline van de Kreeke, Fotografie: Peter Wijkhuys, Opmaak: KSM Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59