261 zeeland ADRZ krijgt 'Spinaziezaak' vandaag voor Aandeelhouders en Delta over dividend brieven Middelburg zwaait Burger (Inlia) uit ZIEKENHUIZEN Schippers vindt dat ziekenhuis \l\ bas+mar de jager vrijdag 10 december 2010 9 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Thermphos deze kaalslag te voorkomen? Van de WD verwachten we het, van de PW wisten we het maar het CDA weet beter en laat het gebeu ren om gedoogd te kunnen wor den; natuur en milieu er af, kern centrales erbij! Na ons de zond vloed! E. den Heijer Ritthemsestraat 109, Oost-Souburg Op 2 december berichtte de krant over de recente informatieavond van Thermphos. Uw conclusie dat er in een rookpluim sprake kan zijn van kortstondige gezondheids effecten in de vorm van irritatie van ogen en luchtwegen, klopt. Verdwijnt de rookpluim, dan ver dwijnen ook de effecten. Het risico op lange termijn gezondheidseffec ten, onder andere door cadmium en dioxine, is laag en vergelijkbaar met de rest van Nederland. Het artikel meldt dat bij de beoor deling van het risico van dioxine is uitgegaan van een concentratie van 0,4 ng/m3 in de rookgassen (niet toevallig de norm van de nieuwe vergunning van Thermp hos). En de krant voegt eraan toe dat 'de afgelopen tijd gemiddeld 1,5 (ng/ni3) is uitgestoten met uitschie ters tot ruim 8 nanogram'. Dit kan leiden tot zorg bij omwonenden en dat is volstrekt onnodig. Ook bij een dioxine concentratie van ge middeld 1,5 ng/m3 met uitschieters tot ruim 8 nanogram, is de extra blootstelling van omwonenden zeer beperkt en worden gezond heidsnormen niet overschreden. Joost G.M. van Rooij toxicoloog, Caesar Consult Box 31070, Nijmegen Boswachters De boswachters staan in hun on derbroek op de voorpagina. Ik vind het ongelooflijk moedig want zij doen dit niet voor de lol, dat zie je. Daar komt de kou nog bij en dat je onderwerp bent van grap pen en grollen. Het is net of For- tuyn even terug is met z'n aan dacht (terecht) voor de economie 'en het milieu schoffelen we ge woon onder'. Hoor je hem nóg zeg gen! Hoe ver moeten beschermers van natuur en milieu nog gaan om Nijpels Staatssecretaris Bleker stort zich in een hopeloos avontuur met zijn po ging om toch nog een alternatief te vinden voor het onder water zet ten van de Hedwigepolder. Ed Nijpels moet zonodig weer eens van zich laten horen. Ik vind zijn bemoeienis ronduit afkeurenswaar dig. Nijpels heeft in deze nieuwe ontwikkeling geen enkele rol, al mag hij dan nog lid zijn van de re gerende WD. Hij frustreert en naar mijn inschatting heel bewust, de nadrukkelijke intentie van de staatssecretaris om er nu eindelijk eens uit te komen. Nijpels heeft on der het vorige kabinet een onder zoeksopdracht uitgevoerd. Daar is hij vorstelijk voor betaald. Zijn op gestoken yeren leveren niets op, voegen niets toe; hij moet nederig zwijgen en zijn persoonlijke in vloed vooral niet overschatten! Johan Robesin Kreeksingel 43, Hoek Treintoilet De Tweede Kamer eist in een mo tie om toch in de nieuwe stoptrei nen toiletten te maken (krant, 7 dec.) Alleen WD en CDA vonden, dat je onderweg maar moet uitstap pen, toilet zoeken en na een uurtje de volgende trein nemen. Geluk kig, dat een aantal organisaties zo als ouderenbonden, patiëntenver enigingen en niet te vergeten de FNV met actiedreigingen dat bij 'de politiek' voor elkaar hebben ge kregen. En ze beloven dit scherp te zullen blijven volgen. Zo hoop ik en met mij veel lotge noten, die wegens kanker en ande re ziekten altijd een toilet in de buurt moeten hebben, weer op reis te kunnen. Nu de praktijk nog! W. van Wijngaarden Schalklaan 13, Kloetinge mBBBB! HSUSSSBSKSB MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg neemt vandaag afscheid van Gommert Burger, de directeur van Inlia Zeeland. Dat heeft te ma ken met afbouw van de werkzaam heden van Inlia en de Stichting Onder Dak. Beide instellingen hiel den zich bezig met asielzoekers en vluchtelingen en hadden daarbij nauw contact met onder meer de gemeente Middelburg. Dit jaar is het laatste gezin uit de noodop vang in Middelburg vertrokken. Ter gelegenheid van zijn afscheid heeft Burger de brochure Handreiking/informatie bij de con tacten met asielzoekers en vluchte lingen samengesteld. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Het Admiraal de Ruy- ter Ziekenhuis moet het teveel uit gekeerde geld gewoon aan het Rijk terugbetalen. Er gaat geen cent af. Dat zei minister Edith Schippers (Volksgezondheid) gisteren in de Tweede Kamer. De ziekenhuizen moeten in totaal 314 miljoen euro aan te veel uitgekeerd geld terugbe talen. De 'korting' wordt evenre dig over alle ziekenhuizen ver deeld. De minister peinst er niet over om meer te korten op zieken huizen die het budget extra heb ben overschreden. „Een zieken huis dat goed presteert trekt meer mensen, maakt meer kosten en overschrijdt het budget meer dan andere ziekenhuizen. Het is niet eerlijk om succesvolle ziekenhui zen te straffen", aldus Schippers. Als de ziekenhuizen met een voor stel komen om de korting over lan gere tijd uit te smeren, wil de mi nister daar naar kijken. „Maar dat doe ik niet zomaar. Ik heb dan zelf ook een wensenlijst." Schippers vindt dat het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis niet in de put gepraat moet worden. De zorg die het ziekenhuis levert voldoet aan alle wettelijke eisen. Schippers is dat deze week-nog nagegaan. „Ook financieel redt het zieken- door Frank van Cooten ZUIDDORPE - Jan en Nel Zalm uit Zuiddorpe weigeren een boete te betalen van tweehonderd euro voor het ontvreemden van een zak diepvriesspinazie en een pakje cervelaatworst vorig jaar december bij de vestiging van Albert Heijn in Axel. Ze moeten vandaag voor de rechtbank in Middelburg ver schijnen. „Mijn man heeft de spi nazie en de worst helemaal niet ge stolen. Hij heeft het gewoon verge ten af te rekenen." „De spullen lagen in het zicht op mijn scootmobiel", vult Jan Zalm aan. Volgens supermarkteigenaar Daniël Luitjens was er genoeg aan leiding om aangifte te doen. In Zuiddorpe wordt inmiddels al gesproken over de 'spinaziezaak'. „Het is te kinderachtig voor woor den. Die spinazie en worst kosten twee euro en nu moeten we onte recht tweehonderd euro betalen. We hebben niets gestolen", zegt Nel. Jan Zalm laadde op 2 december vo rig jaar de bewuste producten in zijn scootmobiel. Hij wilde even zijn saldo checken bij de bank ver derop, maar was volgens zijn vrouw vergeten dat hij de spinazie en worst in zijn karretje had. „Ik bood direct aan de boodschappen te betalen maar de medewerkster wilde daar niets van weten." Supermarkteigenaar Daniël Luit- Nel en Jan Zalm: „We voelen ons zwaar beledigd." jens zegt dat hij de juiste procedu re heeft gevolgd. „Er was voldoen de aanleiding aangifte te doen. We lieten de zaak vervolgens over aan de politie. Hebben gehandeld zo als we altijd in dit soort zaken han delen." Jan en Nel Zalm kregen twee maanden geleden een dagvaarding in de bus. Het echtpaar moet voor MIDDELBURG - De provincie Zee land en de Zeeuwse gemeenten gaan het aanstaande maandag heb ben over de uitkering die ze in de toekomst van Delta kunnen ver wachten in de vorm van dividend. Voor het komend jaar 2011 kun nen ze nog rekenen op een totaal van 50 miljoen euro aan dividend, te verdelen tussen de provincie (50 procent) enerzijds en de ge meenten (samen 50 procent) an derzijds. Het dividend over het boekjaar 2011 (uit te keren in 2012) zal aanzienlijk lager zijn. Dat is ove rigens niets nieuws voor de aan deelhouders. Want ze wisten dat de afspraak over de gagarandeerde uitkering van 50 miljoen liep tot en met het boekjaar 2010. Dat zal dus ook volgend jaar uitgekeerd worden. In de aandeelhoudersver gadering van aanstaande maandag wordt het dividendbeleid voor de jaren 2011 en verder vastgesteld. Dat het uit te keren dividend min der wordt is zeer waarschijnlijk. Die uitkering is nu opgebouwd uit het dividend dat voortkomt uit 50 procent van het vrij beschikbare re sultaat van Delta NV, 100 procent van Evides en 100 procent uit het Delta Netwerk Bedrijf. De aandeelhouders hebben even wel met het ministerie van Econo mische Zaken afgesproken dat ze over de jaren 2010 en 2011 geen di vidend (een bedrag van 10 mil joen) van het netwerkbederijf ont vangen. Omdat er wel de garantie van 50 miljoen uitkering lag, heeft Delta die ontbrekende 10 miljoen op het overige dividend aangevuld tot 50 miljoen. Dat is dus na vol gend jaar klaar. Hoeveel dividend er dan wordt uit gekeerd, is afhankelijk van de resul taten van Delta. Naar schatting gaat het dan nog om een totaalbe drag van 40 miljoen euro. kadoosjes? dat zijn doosjes vol aangename verrassingen en premies, vanaf 10 december pakt bas+mar de jager uit. dus u ook. welkom(en hoor)! kerkplein 57 kapelle, 0113 343810, www.basmar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56