PZC u. School luidt noodklok over zorgkind Kerstmarkt Axel fors uitgebreid 22 en 23 24 en 25 BEZUINIGINGEN Zeldenrust Steelantcollege Terneuzen stuurt brandbrief naar Tweede Kamer Nog tot 13.00 uur vanmiddag! Zwaargewonde bij kleine brand Varenscentrum is al veertig jaar een huiskamer voor zeelui Vrijdag 10 december 2010 Fijn rondneuzen op de kerstbeurs in Brugge Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer terneuzen - De docenten en direc tie van het Zeldenrust Steelantcol lege (ZSC) in Terneuzen luiden bij de TXveede Kamer de noodklok over de voorgenomen miljoenen bezuiniging op onderwijs aan zorg- leerlingen. Docent Culturele en Kunstzinnige Vorming, Hans Bos heeft het voor touw genomen in de protestactie. „Ik sta dertig jaar voor de klas en ik heb genoeg van de systemati sche afbraak van het onderwijs door de regering", zegt Bos. Komend jaar wordt het 'Passend Onderwijs' ingevoerd met daaraan gekoppeld een bezuiniging van honderden miljoenen euro's op onderwijsbudget voor leerlingen die speciale zorg nodig hebben. Zij worden straks niet meer begeleid in het speciaal onderwijs, maar ko men terecht in het reguliere onder wijs, dus in grote groepen en bij le raren die volgens Bos niet beschik ken over tijd en mogelijkheden om die leerlingen de vereiste aan dacht te geven. Het kabinet wil de bezuiniging rea liseren door de 'rugzakjes' (leer- linggebondèn financiering) af te schaffen en te vervangen door bud getfinanciering; de scholen krijgen dan een bedrag dat ze naar eigen inzicht kunnen besteden aan zorg- leerlingen. Volgens Bos is dat be drag veel te laag. De bezuiniging betekent volgens het ZSC dat zorg- leerlingen terechtkomen in situa ties die niet goed voor ze zijn; op grote scholengemeenschappen, in te grote klassen en zonder de juis te begeleiding. „Het is evident dat de zorgleerlingen ongewenst ge drag gaan vertonen als ze niet wor den geholpen", schrijft Bos. „Een horrorscenario voor kinderen, ouders en docenten." Ook staat het streven van scholen om zoveel mogelijk leerlingen op het juiste ni veau hun diploma te laten halen volgens het ZSC haaks op het voor nemen zorgleerlingen te plaatsen in reguliere klassen. Het ZSC meldt de fracties dat er na de mis lukkingen van voorgaande hervor mingen een nieuwe catastrofe af komt op het onderwijs. Het ZSC wil dan ook dat zorgleer lingen geld krijgen via een leerling gebonden financiering, dat ze in kleine groepen onderwijs en zorg op maat krijgen van gekwalifi ceerd personeel, dat er extra geld komt om dit te realiseren en dat het onderwijsbudget wordt ver hoogd. Trekking 10 december Staatsloterij Zaterdag 11 en 18 december a.s. van 11.00 uur tot 16.00 uur presentatie van het Italiaans sanitair merk Agape. Bezoek onze inspiratieruimte om zelf te ervaren wat wij met Agape voor u kunnen betekenen op het gebied van ontwerp en realisatie van uw nieuwe badkamer. Schouwersweg 98 - 4451HT- Heinkenszand - www.leointerieurgroep.nl terneuzen - Een man is gister avond rond half negen zwaarge wond geraakt bij een kleine brand in zijn huis aan de Oude Vaart in Terneuzen. Hij is met ernstige brandwonden naar het ziekenhuis gebracht. Het vuur woedde in een slaapka mer. De man lag op bed en dat bed had vlam gevat. Een woord voerster van de veiligheidsregio kon gisteren nog niets zeggen over de oorzaak. Onderzoek was nog gaande. door Frank van Cooten axel - Anton Luitjens en Peter Snoodijk organiseren nu al vele ja ren lang de kerstmarkt in Axel. Ze hebben het voor elkaar gekregen het aantal deelnemers te verdubbe len. Stonden er vorig jaar nog 35 kra men, gisteravond schuifelden de mensen langs tachtig standplaat sen. „We hebben geprobeerd de kerst markt dit jaar wat groter te maken. Dat is gelukt. Het kostte wel veel werk om iedereen te benaderen, maar we doen het nog steeds graag." De kerstmarkt in Axel luidt tradi tioneel de vele kerstmarkten in Zeeuws-Vlaanderen in. De keuze wordt overigens steeds groter. Ook bouwmarkten en supermarkten adverteren inmiddels met activitei ten om het kerstgevoel te vergro ten. „Maar onze kerstmarkt blijft altijd veel mensen trekken." Nieuw dit jaar zijn de straatfoto's op groot formaat in de passage tus sen de Noordstraat en het Szyd- lowskiplein, gemaakt door Luit jens. Hij fotografeerde voor de se rie in Gent, Antwerpen, Luik en Brussel. Deze buitenexpositie is Het aantal kramen voor de kerstmarkt in Axel is dit jaar fors uitgebreid. Organisatoren Anton Luitjens en Peter Snoodijk zijn ieder jaar druk doende om ook nog vandaag te zien. de kramen op de juiste plek te krijgen. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45