31 zeeland De trekker is breed, de weg is smal Gescheurd, verkleurd, versleten? Samen op weg I KERSTMARKT I VEERE in 't centrum 'Rijkswaterstaat is regie kwijt bij Vlaketunnel' Expositie over Faas Wilkes commentaar www.PaulPim.nl SALE Stoffeerderij Brouwer Tel.: 0113 - 21 36 42 www.stoffeerderijbrouwer.nl Plaats uw winterfoto's in het album: www.pzc.nl/foto a.s. weekend Zatei i Zaterdag en zondag 11.00 -17.00 uur. U koopt hier de leukste en lekkerste Kerstcadeau's! Toegang gratis en gratis parkeren! www.kerstmarktveere.nl vrijdag 10 december 2010 Meer puzzelen? Ga naar ^0 www.lekkerpuzzelen.nl maximumsnelheid (km/u) 25 40 40 20 40 40 30 20 Het is huiveringwek kend én alledaags: de combinatie van normaal verkeer en zware (land)bouwvoertuigen. Op normale wegen past dat al slecht, op de vele landwegen is het eigenlijk niet te doen. De kolos tegen de kwetsbare. Het is onmogelijk om het land- bouwverkeer en de zware ma chines voor weg- en water bouw overal te scheiden van de overige weggebruikers. Maar het is wel goed dat het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland de notoire knelpunten in kaart brengt. Scholieren kun nen ervoor worden gewaar schuwd. Wellicht zijn er wat extra veiligheidsvoorzieningen mogelijk. Verder is het wachten op de in voering van het trekkerrijbe wijs. Dit staat op de rol voor 2012. De benodigde rijlessen zul len de trekkersbestuurders ge voel voor veiligheid bijbrengen. Dat help wellicht wat, maar het verandert niets aan de grote on gelijkheid op de weg. Het blijft dus oppassen geblazen. MIDDELBURG - Volgens de Partij voor Zeeland is Rijkswaterstaat de regie kwijt als het gaat om de Vla ketunnel. Dat schrijft de Statenfrac tie van deze partij in schriftelijke vragen aan het college van Gedepu teerde Staten. De PvZ pleit dan ook voor de in zet van specifieke deskundigheid en expertise van de kant van TNO Delft. Weliswaar is dat niet de taak van de provincie. „Maar gelet op de lange duur van de problemen en een zekere uitzichtloosheid, is het toch wel wenselijk dat de pro vincie initiatief toont." Overigens heeft Rijkswaterstaat TNO al bij het probleem betrokken. De PvZ wijst er op dat de proble men met de tunnel ervoor zorgen dat de belangrijkste verkeersader van en naar Zeeland dagelijks is ge blokkeerd. Dat kost het bedrijfsle ven vele miljoenen euro's, zo wordt vastgesteld. In de vragen aan GS wordt verder geïnformeerd naar de mogelijkheid om compen satie uit te betalen aan gedupeer den van de problemen met de Vla ketunnel, omdat dit volgens de PvZ geen overmacht meer is. kentekenregistratie nee ja ja nee ja ja ja ja rijbewijsplicht nee ja ja ja ja ja ja ja ja ja min. leeftijd bestuurder onder 16 jaar nee ja nee nee nee ja nee nee nee maximale breedte (meters) 3,68 2,55 2,55 2,5 2,1 3 2,55 3 maximaal gewicht (in ton) 50 40 10 per as 60 18 44 24 Willem Verboom uit Kerkwerve zit regelma tig op een trekker. „Ik werk soms bij de boer", zegt de 15-jarige leerling van Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee met enige trots. Hem zul je niet horen kla gen over trekkers die de weg met fietsers moeten delen. Het is juist andersom: „Dit is een landbouw- provincie. De mensen moeten niet zeuren over slik op de weg bij het oogsten." Een jaar geleden mocht hij voor het eerst met de trekker. Alleen op het land, uiteraard, de weg is ver lij kheid wel aan? Ik weet niet hoe veel zo'n ding weegt, maar het lijkt me best moeilijk rijden. Ik heb trouwens nog nooit gezien dat de politie zo'n trekker aanhoudt om te controleren hoe oud de be stuurder is." Zijn evenoude plaats genoot Patrique Beaupin fietst vaak met hem mee over de Zand weg, waar veel landbouwverkeer is. „Soms komen ze best dichtbij. Het zijn brede voertuigen en de weg is smal. Dan kun je alleen nog de berm in." Britt van Liere (11) uit Zierikzee: „Soms rijden ze heel langzaam, maar ik durf er nooit wmmmm, mm ssm sa v s» goed langs te rijden." Net als de 11-jarige Jitske Speelman uit Zierik zee is ze er bang van. Jitske heeft in Dreischor een paard en rijdt veel op wegen waar ook land bouwverkeer komt. „Ik vind dat heel erg eng. Soms denk ik dat ze me niet zien." Joost Lenne uit Nieuwerkerk heeft met zijn brom mer vaak naar de berm moeten uitwijken, maar het is vooral het slik dat hem stoort. Martin Delf- gaauw (16) uit Bruinisse knikt in stemmend. Als er een aparte weg kwam voor landbouwverkeer, was je daar ook gelijk van af, denkt hij. MIDDELBURG - In de Voetbal Expe rience op het Zep-terrein in Mid delburg wordt woensdag een expo sitie over voetballegende Faas Wil kes geopend. De expositie maakt deel uit van enkele activiteiten die georganiseerd zijn in verband met het éénjarig bestaan van de Voet bal Experience. In het eerste jaar trok het 150.000 bezoekers. Vanaf 17 december gaat het door onder de nieuwe naam Nationaal Voet balmuseum dé Voetbal Experien ce. boden terrein, ,,'t Is hartstikke makkelijk", zegt hij schouderopha lend. „Niks moeilijks aan. Ik heb wel gehoord, als je wil stoppen, moet je gelijk de koppeling intrap pen. Alleen remmen helpt niks." Niks is overdreven, maar het is een feit dat de remweg van landbouw voertuigen langer is dan die van een auto. Martijn Koster (17) uit Brouwershaven vindt het dan ook een prima idee dat er een trekker rijbewijs komt. „Als ik zie hoe jong de jongens zijn die achter het stuur van die trekkers zitten, denk ik: kunnen die de verantwoorde- mmm1 mmmsmmmmmmmm mstBSsssusM VIDEO In woonzorgcentrum De Gouwe Tuyn leerden ouderen spelen op een Wii: www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl koopzondag 12 december 12.00-17.00 30% 40% 50% 60%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3