zeeland 123 schoonheid nostalgie IJSSELDIJK modes Blikman na bijna 30 jaar terug naar Achterhoek Kerstvieringen in Renesse en Noordwelle Boekverkoop in Schouwse bibliotheken 'De Piraat' Kerstklaverjassen Héél nederland draait om BOVRG vrijdag 10 december 2010 Dixhoorn is kort geleden overle den, maar enkele maanden daar voor hadden wij als ode een lied over hem en zijn winkel ge maakt", vertelt Wiebe. Het eerste couplet van dat lied luidt: If you ever come to the village that they call Dreischor, you've really got to visit our little local store. There an older man works whose name is Ome Cor. But the world is getting faster and we don't need him anymore. Zinkzand is onderdeel van het col lectief'Overall', bestaande uit enke le leerlingen van de Kunstacade mie in Rotterdam en een paar ge lijkgestemde geesten. Lange tijd maakten zij gebruik van een oude, gekraakte boerderij in de polder bij Dreischor. De serene sfeer van Lepelstraat 1, 4401 EB Yerseke Tel. 0113-571539 www.ijsseldijkmodes.nl het platteland weten ze te waarde ren en proberen ze te laten doorsij pelen in hun werk. Zo bouwden ze vorig jaar een decor van appel kistjes in Fizi en serveerden ze daar ter plekke geperst appelsap. Wiebe: „Nu kiezen we voor de fiets. Met ons DJ-duo gebruiken we een speciale uitklap-bakfiets. Die presenteren we zaterdagavond tijdens het benefietfestival voor Brogum. Voor FiZi hebben we een Tietsinstallatie' als nieuw decor ge bouwd." Kunststudente Vera Verseput is ook een trouw lid van het collec tief. Zij presenteerde tijdens het eerste optreden in FiZi een zogehe ten 'stop-motion' filmpje over het Zeeuwse landschap. „Dat kwam niet zo goed tot zijn recht, omdat er in 'het filmtheater vrij weinig ruimte is om te lopen. Daarom zal Vera nu VJ-en tijdens ons optre den", zegt Wiebe. Wat kan het publiek eigenlijk ver wachten bij rhythm en stamp blues? „Rommelige muziek, maar met veel soul. Niet gelikt, maar pie pend en krakerig. Het moet niet te glad klinken. Het moet komen van de straat, uit de modder oprijzen, alsof het galmt uit een keldertje in Mississippi." Muddy Waters, Bob Dylan en ook hedendaagse groepen als Stuur- baard Bakkebaard en Crappy Dogs gelden als inspiratiebronnen voor Zinkzand. Kenmerkend voor hun performance is verder het gebruik van opmerkelijke instrumenten: cajun, klompen, wastombebas, contrabas, afgeragde gitaren, gitaar banjo, wasrek, een floortom en ka zoos en zondag komen daar ook een saxofoon en een piano bij. Het lijkt alsof de leden van Zink zand en van het gehele collectief Overall vooral veel plezier beleven aan hun uitingen van creativiteit. Maakt een 4e jaarsstudent aan de Kunstacademie als Wiebe Radsta- ke zich geen zorgen over de toe komst door de huidige kaalslag binnen de cultuursector? „Het is zeker niet leuk wat er alle maal gebeurt en het zal beslist moeilijk voor ons worden, maar het stimuleert ook tot een Do it yourself culture en dat heeft ook voordelen", zegt Wiebe. Zondag 12 december, Filmtheater FiZi, Zierikzee, 15.00 uur. RENESSE\NOORDWELLE - Voor de kerken van Renesse en Noordwel le staan 19 december kerstvierin gen op het programma. Aan de dienst in de Jacobuskerk in Renes se werkt mee sopraan Elisabeth Boekeloo. Aanvang 09.30 uur. De kerstviering in Noordwelle begint om 11.00 uur. Aan die dienst werkt het kerkkoor Renesse mee. Op 24 december om 22.00 uur is de kerst nachtdienst in Renesse. Medewer kenden zijn het kerkkoor Renesse en het Schouws koperensemble. Op kerstmorgen zingt de Kerstcan- torij in Rensse (09.30) en Noord welle (11.00 uur). Tweede kerstdag zingt Anita Krijger in de kerk in Renesse. Aanvang 09.30 uur. ZIERIKZEE - In de bibliotheken in Zierikzee, Burgh-Haamstede en Bruinisse worden vanaf dinsdag 14 december tweedehands boeken verkocht. Belangstellenden kun nen er terecht voor romantische verhalen, detectives, streekromans en thrillers maar ook jeugdboeken en informatieve werken over ver schillende onderwerpen. De boe kenmarkten worden gehouden tij dens de reguliere openingsuren van de bibliotheken. Q www.biblioosterschelde.nl - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Vrijdag, zaterdag en zondag geopend Duinweg Oostkapelle SEROOSKERKE - Liefhebbers van kla verjassen kunnen woensdag 15 de cember hun hart ophalen in het Schouwse Serooskerke. In het dorpshuis wordt 's avonds een kerstklaverjaswedstrijd gehouden. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Het evenement begint om 20 uur. IHiWHUMIIMIIIIIIIIIIIII Publicist en stadsgids Betty Blikman verlaat Zierikzee. foto Izaak Verkeste door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - „Het is de hang naar de familie. Maar ook vanwege de uitbreiding van ons bedrijf. We hebben twee zonen in onze groot handel in agrarische producten en hebben besloten het bedrijf te ver plaatsen." Publicist, archiefonderzoeker en stadsgids Betty Blikman verlaat Zierikzee. Meteen na Kerstmis ver huist de familie naar Zelhem, bij Doetinchem in de Gelderse Achter hoek. Aanleiding voor de verhui zing is het feit dat Lammert en Bet ty na jaren geduld eindelijk hun huis aan de Oude Haven in Zierik zee hebben verkocht. „Eigenlijk wilde we, nadat de kinderen de deur uit waren, alleen kleiner gaan wonen. Maar in de loop van de tijd hebben we de plannen bijge steld en nu gaan we terug naar Gel derland," aldus Blikman. De familie woont sinds 1982 op Schouwen-Duiveland. Eerst in Oosterland, later in Dreischor en vanaf 1992 in Zierikzee. Lammert is vanaf de oprichting in 1995 betrokken bij Radio Schou wen-Duiveland. Betty ging schrij ven - onder andere de serie Even Omzien in de PZC -, ging lezingen houden en werd stadsgids. „Het begon ermee dat ik werd gevraagd te schrijven over de geschiedenis van ons huis." In Zelhem wordt Blikman geen stadsgids: „Nee, daar is veel ge sloopt. Op een kerk en enkele pandjes na is er van het oude cen trum niets overgebleven. Het heeft niet de charme van Zierikzee." doorsijpelen in hun performances. bandfoto Puck Sluijs Dus ook bij jou in Bovag Auto Garage Kerkwerve Kerkweg 16 4321 AC Kerkwerve Tel. 0111-415210 de Autobedrijf van Oijke Achterstraat 1 -5 4306 CS Nieuwerkerk Tel. 0111-641364 www.autovandijke.nl Specialist in Nissan buurt!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37