PZC L Eén zomerkermis op centraal terrein Excuses GGD aan gemeente Frites SCHOUWEN-DUIVELAND 24 VISIE BBZ loopt vooruit op herinrichting Havenplein 22 en 23 almanak Nog tot 13.00 uur vanmiddag! Het wordt elk jaar een beetje gekker Bewoners Regenboogstraat verwerpen plan Vrijdag 10 december 2010 Jonge talenten Zinkzand koesteren nostalgie Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Esme Soesman ZIERIKZEE - Bewonersbelangen Bin nenstad Zierikzee (BBZ) ziet brood in een centraal gelegen eve nementen- en kermisterrein op Schouwen-Duiveland. Zo'n attrac tieterrein biedt mogelijkheden om gedurende het hele zomerseizoen kermis te draaien, eventueel zelfs zeven dagen in de week. Bovendien kan zo'n voorziening ook nog voor andere activiteiten worden gebruikt, zoals een pop concert, countryfair of agrishow. BBZ komt met deze suggestie op de proppen in reactie op de ie wij ziging Kermisbeleidsplan 2011- 2013. Het Havenplein moet in 2013 zijn heringericht. Daarna biedt het plein in de visie van de Zierikzee- se belangenclub geen plaats meer voor grootschalige evenementen. Een oplossing is de inrichting van een evenemententerrein waar alle Schouwen-Duivelandse kermissen samengevoegd kunnen worden. „Een kwestie van het optellen van plussen en wegstrepen van min nen", zegt Wouter Teunissen van BBZ. De onrendabele kermissen in Bruinisse en Brouwershaven kunnen dicht, toeristen kunnen de hele zomer naar de kermis, Schouwen-Duiveland zet zich op de (toeristische) kaart en bewo ners van binnenstad en dorpscen tra raken de door kermissen ver oorzaakte overlast kwijt. Aan de gemeente en het bedrijfsle ven om hier mee aan de slag te gaan. Door het evenemententer rein uit te rusten met vaste voor zieningen voor horeca en winkel tjes en eventueel een (bescheiden) overdekte accommodatie valt er volgens Teunissen een 'win-winsi- tuatie' te bewerkstelligen. Over de eventuele locatie is door BBZ niet gepraat. „Maar ik kan me voorstellen dat dat in de buurt van toeristen is. Misschien past het bij de herontwikkeling van de Brou- wersdam? Ach, hoe creatief kun je zijn. Het belangrijkste is dat alle neuzen één kant op staan." Met dat in gedachten heeft de BBZ haar zienswijze ook aan organisa ties als Recron en OSD gestuurd. Wat de huidige Zierikzeese kermis betreft vindt de Bewonersbelan gen Binnenstad Zierikzee dat de overlast voor bewoners op een 'duldbaar niveau' moet blijven. De belangenclub pleit onder meer voor aanpassing van het geluidsni veau en van de opbouw-, ope nings- en afbreektijden. ZIERIKZEE - De GGD Zeeland biedt de gemeenteraad van Schou wen-Duiveland excuses aan voor het te vroeg versturen van een brief over de toekomst van consul tatiebureaus in de regio. De gemeente werd gevraagd een besluit te nemen over het aantal consultatiebureaus en de eventue le bereidheid de huurkosten in ei gen hand te nemen. Burgemeester en wethouders stelden hierop voor vier van de zeven consultatie bureaus te sluiten. De gemeente raad reageerde met een motie met het verzoek op zoek te gaan naar alternatieve locaties voor de zuige lingenbureaus. Naar nu blijkt was dat zeer voorbarig. Het algemeen bestuur van de GGD moet eerst nog een besluit nemen op basis van onderzoek. Uitgangspunt is een beter en efficiënter gebruik van de bureaus. De GGD wil deze 'toekomstproof maken, onder meer door ook de onderzoeken van jeugd tussen 4 en 19 jaar hier te laten plaatsvinden. Tip? redactie@pzc.nl Zoals elke opa wil die Renessenaar niets liever dan zijn kleinkinderen verwennen. Dus toen dochterlief sa men met haar jongste spruit op visi te kwam besloot de man hen te trak teren op dat wat kinderen al decen nia lang héérlijk vinden:frites. Maar dan de ambachtelijke versie. Dus werd defriteuse voorzien van vers vet en begon hij aardappelen te schil len om de bintjes vervolgens in fraaie te frituren reepjes te snijden. Zijn kleinzoon bezag het tafereel met groeiende verwondering. Wat daar gebeurde was, stelde hij met grote ogen vast, toch wel heel kras. Hij deed opgewonden verslag aan zijn moeder: „Mama, opa maakt frietjes van aardappelen." Trekking 10 december Zaterdag 11 en 18 december a.s. van 11.00 uur tot 16.00 uur presentatie van het Italiaans sanitair merk Agape. Bezoek onze inspiratieruimte om zelf te ervaren wat wij met Agape voor u kunnen betekenen op het gebied van ontwerp en realisatie van uw nieuwe badkamer. Schouwersweg 98 - 4451HT - Heinkenszand - www.leointerieurgroep.nl het dit jaar niet doet, maar het wordt juist elk jaar een beetje gekker", lacht Stephanie. Volgens haar werkt het versieren aanstekelijk. „Mijn ouders, die hier tegenover wonen, hebben be loofd om dit jaar met een 'antwoord' te komen." Ook andere dorpsbewoners weten de uitbundige versiering te waarderen. Dat gegeven willen Step hanie en Jaco, geïnspireerd door het Glazen huis van 3FM, benutten. „Wie het mooi vindt, mag een envelopje door de bus doen. Alles gaat recht streeks naar KWF Kankerbestrijding. Vanaf van daag kunnen kinderen, eveneens voor KWF, voor 50 cent een ritje maken op een eekhoorn. foto Izaak Verkeste BRUINISSE - De gordijnen gaan 's avonds niet dicht bij Stephanie van der Spek en Jaco Geel hoed uit Bruinisse. „Het mooiste vind ik de ge zichtjes van die kinderen als ze hier voorbijko men." Omdat ze dit jaar verhuisd waren naar de Acaciastraat, was Jaco al in oktober begonnen met de voorbereidingen. „Elk jaar zegt hij dat hij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35