w Golfer Floris de Vries Kriens ziet volop kansen 32|spor1 B-categorie afgelast in district Zuid 1 Stene Brug in middenmoot Van der Meet naar ranglijsttoernooi Regiobestuur clement voor dressuurruiters Héél Dederland draait om BOVflG BOVAG EUROPEAN TOUR Floris de Vries is het levende bewijs dat het Nederlandse golf in de lift zit. Gisteren debuteerde hij in de 'eredivisie' van het Europese golf, de European Tour. Vrijdag 10 december 2010 ZEIST In het voetbaldistrict Zuid waar onder Zeeland valt, zijn alle wed strijden in de B-categorie voor za terdag afgelast. In de A-categorie geldt vooralsnog geen algehele afge lasting. Onder die A-categorie val len de standaardklassen senioren, reservesenioren in de derde klasse en hoger, vrouwen tweede klasse en hoger, A-, B-, en C-junioren eer ste klasse en hoger, D-pupiilen hoofdklasse en hoger. De wedstrij den in de overige klassen zijn op zaterdag dus afgelast. Voor de landelijke competities (Hoek en Kloetinge) en het zondag voetbal geldt vooralsnog geen alge hele afgelasting. KWADENDAMME Het driebandenteam van De Stene Brug won in de derde divisie met 5-3 van het bezoekende 't Tapperij- ke. Het was een nuttige overwinning, die de Bevelandse biljarters in de (hoge) middenmoot van de rang schikking bracht. Piet Koek had veel moeite met de sterk spelende Johan Embrechts en verloor. Wim de Kok speelde gelijk tegen de lastige tegenstander Van Ginneken. Arjo Hollestelle en Rob van Linden zorgden dat de overwinning toch bij de Goesenaren terecht kwam. Ze versloegen beiden eenvoudig hun tegenstanders. MIDDELBURG Het ZuidWest leasetoernooi, dat de status van nationaal ranglijsttoer nooi draagt, mag zich verheugen in de komst van sterke deelnemers. In het tennisevenement dat van 18 tot en met 24 december in de hal van Schelde International in Goes wordt gehouden, is vooral het vrou wentoernooi sterk bezet. Angeli- que van der Meet uit 's-Heer Abts- kerke (391e op de wereldranglijst) komt, net als Sabine van der Sar (849) en de Zeeuwsen Milou Flohil en Silvana Bauer. Bij de mannen komt Roy Brugge ling, 24e van Nederland, naar Goes. De organisatie verwacht nog meer sterke spelers. HEINKENSZAND Er is nog hoop voor de dressuurrui ters die de eerste twee selectiewed strijden voor het ZK hebben ge mist. Veel deelnemers lieten de eer ste wedstrijd in Nieuwvliet schie ten, maar waren afgelopen zater dag vanwege het slechte weer niet in staat om naar de tweede wed strijd in Nieuwland af te reizen. Omdat ze twee resultaten moeten overleggen, leken deze ruiters uit geschakeld. Het regiobestuur heeft hen nu ech ter toch geklasseerd, waardoor ze zich op 15 januari tijdens de derde wedstrijd in Heinkenszand alsnog kunnen plaatsen voor de Zeeuwse titelstrijd. ^wu"o. Dus ook bij jou in de buurt! Bovag Auto Automobielbedrijf van Gilst Havelaarstraat 1 4486 AZ Colijnsplaat Tel. 0113-695287 Autobedrijf Sinke Scottweg 5 4462 GS Goes Tel. 0113-586363 www.autosinke.nl Speedy Voordeelgarage Livingstoneweg 10 4462 GL Goes Tel. 0113-212422 www.speedy-goes.nl Piet Vogelaar Auto's Livingstoneweg 44 4462 GL Goes Tel. 0113-220211 www.pietvogelaar.nl Autobedrijf 's - Heer Arendskerke Vermetstraat 38 4458 BB s - Heer Arendskerke Tel. 0113-561381 www.autoshak.nl Specialist in Audi en IA/V Autobedrijf Sjaak Sonke Biezelingsestraat 50 4421 BT Kapelle Tel. 0113-343631 www.sjaaksonke.nl Specialist in Suzuki Autobedrijf van Damme Cruijckelcreke 1 4491 PS Wissenkerke Tel. 0113-371477 www.autovdamme.nl door Martijn Krullaars DEN HAAG/LEOPARD CREEK - Ter wijl de Nederlandse golfbanen be dekt zijn onder sneeuw, geniet Flo ris de Vries van perfecte condities in Zuid-Affika. Op de golfbaan van Leopard Creek, aangeplakt te gen het befaamde Kruger Park, is hij deze dagen bezig met de (voor lopig) belangrijkste stap in zijn nog jonge carrière. Op Zuid-Afrikaanse bodem is de 2i-jarige golfer toegetreden tot de elite van Europa. Hoewel. „De Eu ropean Tour is steeds meer een we reldtour aan het worden", legt hij uit, dan nog in de vertrouwde om geving van het ouderlijk huis in Apeldoorn. „Eerst vier toernooien in Afrika en later ook nog in het Midden-Oosten, Australië en Azië. Alleen de PGA Tour concentreert zich echt tot de VS." Waar dan ook, veel jongens van zijn leeftijd zal hij komend jaar niet tegenkomen. De Vries is een broekie in een wereld van gerouti neerde golfers, die de voorbije ja ren al miljoenen bij elkaar sloegen. Terwijl veel van zijn vrienden zich wekelijks laven in de kroeg, confor meert het talent zich aan een streng regime. Hij moet lachen. „Ik weet dat ik nog heel jong ben, maar je moet weten dat ik al vrij snel behoorlijk groot was. En daardoor kon ik qua afstanden al heel jong mee met de mannen. Dan word je snel volwas sen. En ja, ik doe inderdaad geen gekke dingen. Ga vroeg naar bed en train altijd keihard. Ook tijdens het seizoen. Ik krijg daar een goed gevoel van, wordt er scherper door. Ik heb er ook geen moeite mee. Wat ik nu doe is gewoon het allermooiste wat er is. Daar heb ik echt alles voor over." De voorbije jaren veranderde bijna Floris de Vries heeft zichzelf in de loop der jaren goed leren kennen. alles wat De Vries aanraakte in goud. Van de EPD naar de Challen ge Tour, razendsnel door naar de European Tour. Een 'slump', de zo befaamde dip waar vrijwel alle gol fers ooit mee te maken krijgen, is voorlopig aan zijn deur voorbij ge gaan. „Al heb ik als amateur, toen ik 16, 17 was, wel meegemaakt dat ik plotseling werd ingehaald door allerlei jongens", vertelt hij. „Dat heeft me toen aan het den ken gezet en geleid tot de nodige veranderingen. En die betalen zich nu uit. Natuurlijk weet ik dat ik ook een keer een dip kan krijgen. door Klaas Verspoor RENESSE - Als DFS de titelaspira- ties wil waarmaken, dan kan het zich niet veroorloven om in de res terende twaalf competitieduels veel misstappen te maken. Mocht de uitwedstrijd van morgen bij Domburg doorgaan, dan zal die in tegenstelling tot 'Domburg thuis', waarin DFS zich stukliep op doel man Leijdekkers en op 1-1 bleef ste ken, gewoon drie punten moeten opleveren.- De ploeg uit Burgh-Haamstede bezet na tien competitieduels de tweede plaats in de derde klasse A. Koploper Yer- seke heeft twee punten meer. Kriens begon als trainer bij DFS 2, ging voor vier seizoenen naar ZSC'62 en keerde in het seizoen 2002/2003 voor drie jaar terug als hoofdtrainer. Na wat omzwervin gen keerde hij dit seizoen terug. Zo halverwege het seizoen rea geert hij op vier stellingen. Een trainer moet nooit terugkeren naar zijn oude club. Kriens: „Waarom niet? Ik bedoel: ik ben destijds naar ZSC'62 gegaan omdat ze me toen bij DFS nog te jong en onervaren achtten. En nu ben ik weer terug op het oude nest. Er zijn andere spelers, dus dat is voor mij toch ook weer nieuw. Toen ik hier eerder was, had ik een jeugdige groep. De spe lers die er nog van over zijn, zijn ook ouder en wijzer geworden. Ik zie er totaal geen probleem in. Ik ken de cultuur van de club. Nee, ik merk niks negatiefs." DFS is te afhankelijk van Pieter de Munnik. Kriens: „Nee. Daar ben ik het niet mee eens, omdat er ook heel veel andere goede spelers rondlopen. Het is één team. Als Pieter er niet is, dan staat er weer een ander op. Natuurlijk is Pieter een belangrijke speler voor ons, maar dat is bij voorbeeld Wilco de Valk bij Nieu- werkerk ook. Maar ik vind dat wij niet alleen van hém afhankelijk zijn. Ik heb dit seizoen nog geen fouten ge maakt. Kriens: „Iedereen maakt fouten, dus ik ook. Tja, wat zijn fouten? Natuurlijk maakt iedereen wel eens een slippertje en natuurlijk zijn er altijd dingen waarvan je achteraf vindt dat je ze anders had kunnen of moeten doen. Maar dat blijft altijd zo in het trainersjar gon.. Je blijft jezelf altijd corrigeren en ontwikkelen." DFS wordt in 2011 kampioen. Kriens: „DFS is een kanshebber. Ik zeg niet dat we kampioen wor den, maar we staan niet voor niets tweede. Maar er liggen wel meer kapers op de kust. Het heeft ook met de factor geluk te maken. Hoe veel schorsingen en blessures krijg je? En met hoeveel schorsingen en blessures krijgen andere ploegen te maken? En hoe komen ploegen uit de winterstop? Het heeft met allerlei factoren te maken, maar we doen zeker mee."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34