L. Beroep op noodweer 110 JAAR JONG! avooy Kerstbeurs in 241 zei Advocate: cliënt is op het rechte pad iffH SSlli 20% TOT 50% KORTING WINTERCOLLECTIE! Aanklaagster: 'Tegenstrijdige verklaringen' 1900 - 2010 Sweaters v.a. 49.- Shirts 2 voor 69.- 9 1 Vesten v.a. 59.- Jacks v.a. 89.- Colberts v.a. 98.- Kostuums v.a. 179 Pantalons v.a. 59.- 22% korting op de overige collectie! mode w Plein 1940 - nr. 20 Middelburg wwwJavooymode.ni - 0118-612508 weekenddiensten vrijdag 10 december 2010 OP EEN GROOT DEEL VAN DE DEN HAAG - Een 39-jarige Middel burger vindt dat hij ten onrechte is neergezet als de agressor tijdens een ruzie bij café 't Zonnetje aan de Nederstraat in Middelburg. In hoger beroep bij het Haagse ge rechtshof zei de verdachte gisteren dat juist hij degene was die werd aangevallen en zich moest verdedi gen op 17 juli 2009. Hij is het on eens met de werkstraf van 90 uur en de twee maanden voorwaarde lijk, die de Middelburgse politie rechter had opgelegd. De aanklaagster van het hof zei dat niet precies is na te gaan wat er zich heeft afgespeeld omdat er een brij aan tegenstrijdige verkla ringen op tafel ligt. Wel duidelijk is dat de verdachte na zijn werk wat ging drinken op het terras van 't Zonnetje. Het was druk en la waaiig en dat leidde tot irritatie bij een bewoner van een nabijgelegen appartementencomplex. Die riep vanuit zijn raam om stilte en raak te verzeild in een woordenwisse ling met cafébezoekers. De woor denstrijd liep zo hoog op dat de be woner naar beneden stormde, het terras opstoof en de verdachte een duw gaf, zo bevestigen eigenlijk al le betrokkenen. Vanaf dat mo ment lopen de lezingen uiteen. Volgens de aanklaagster heeft de verdachte toen uitgehaald met zijn bierglas en de bewoner een snee in het gezicht bezorgd. Zij be schouwt dit als een poging tot zwa re mishandeling en eiste opnieuw 90 uur werkstraf en twee maan den voorwaardelijk. Advocaat W. Aerts zegt echter dat zijn cliënt - toen hij door het slachtoffer omver werd geduwd - met zijn glas per ongeluk het ge zicht van het slachtoffer raakte. Zijn cliënt kwam zelf op de grond in het gebroken glas terecht en liep een beschadigde pees op. Uitspraak 23 december. MIDDELBURG - Een werkstraf, dat is volgens advocate V. Serrarens een passende straf voor een Middelbur ger voor de diefstal van een spel computer en het bezit van vier gram amfetaminen. Ze wees de le den van de rechtbank er gisteren op dat het weer goed gaat met de 37-jarige man. De winkeldiefstal gebeurde vol gens haar op een moment van zwakte toen hij geld voor drugs no dig had om het verlies van zijn vriendin te verwerken. Zij stelde dat de Middelburger de drugs ge bruikte als medicijn en dat hij nu weer op het rechte pad is, werk heeft en zijn geld gebruikt voor het kopen van eten en kleren. „Hij wil samen met zijn collega's kun nen lunchen." Officier van justitie G. van der Hof stede wees naar het omvangrijke strafblad van de man. Volgens hem is de Middelburger een veel pleger die nu maar eens opgeslo ten moet worden om op die ma nier vooral de maatschappij te be schermen. Hij eiste dat de man twee jaar wordt opgenomen in een inrichting voor stelselmatige daders. De verdachte, die gisteren niet op kwam dagen, heeft volgens de officier zijn kansen gehad. Hij betwijfelde ook of de man echt zijn leven aan het beteren is. Vol gens hem is hij de afgelopen maan den niet betrapt op misdaden. „Verder weten we het niet." Uitspraak 23 december. l ,lfii mimmm 1 1 f door René Hoonhorst Brugge is een attractie op zich. Straten en plei nen vol (eeuwen)oude, rijk gedecoreerde pan den, die getuigen van een roemrucht verleden. Naast de bulk van winkels die elke stad bin nen haar muren heeft, kent Brug ge een keur aan bijzondere boetiek jes, chocolaterieën, cafés en een ei gen stadsbrouwerij, waar de Brug se Zot de scepter zwaait. Hartstikke mooi, vindt ook John Imamkhan. Maar wel jammer dat je al die mooie panden alleen aan de buitenkant kunt zien. Als nieuwsgierige Nederlander snapt hij het verlangen om eens achter de gevels van de historische gebou wen te kijken, gewoon eens lekker rondstruinen in een eeuwenoud huis om te fantaseren hoe voorma lige bewoners vroeger leefden. Imamkhan zette daarom met vrouw Sandra een kerstbeurs op poten, een beurs waar kunst, siera den, design en ambachtelijke pro ducten te zien én te koop zijn. De beurs wordt niet in een onper soonlijke hal aan de rand van de Huis 't Schaep zit boordevol verrassende versieringen, vooral bijbelse tafere len. Boven de entree van de rooksalon is Jezus met twee engelen afge beeld. In de rooksalon van Huis 't Schaep vinden beursbezoekers onder meer de signmeubels, sieraden (op tafeltjes en op paspoppen), wijn- en bierpakket ten. Zaterdag 11 en zondag 12 december 2010« Huisartsen Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (open ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekend of tijdens feestdagen, alleen na telefonische af spraak) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Schin- kelshoek. vrij 17.30-zon 22.30 uur: W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. (0118) 581271. zon 22.30-ma 8.00 uur: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. Tandartsen P. de Boer, Molenwater 77, Middelburg, tel. (0118) 613320-Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen 0118-471140 of via semafoonnr. 06-65029959 (24-uur bereikbaar). Middelburg 0118-626045 (24-uur bereikbaar). Verloskundigenpraktijk Veere 0118-584101 (24-uur bereikbaar). Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedrecepten): Kring-Apotheek Paauwenburg - Dienst- apotheek Vlissingen/Middelburg Dreesstraat 2a, Vlissingen, tel 0118-468707. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen, tel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26