uur17 'Muziek versterkt emoties van de foto' agenda Miss Montreal op tiende editie van Craauwrock vrijdag 10 december 2010 WORLD PHOTO CONCERT Hans Visser en consorten maken tourtje door Zeeland Chic geklede Congolees na zijn bezoek aan Parijs. foto Francesco Cuisti door Ali Panlcow Beelden roepen muziek op én andersom, weet com ponist gitarist Hans Vis ser. Die combinatie loopt dan ook, al sinds hij met de groep Flairck optrad, als rode draad door zijn werk. Met zijn nieuwste pro gramma World Photo Concert be gint hij vanavond in Oud-Vosse- meer een tourtje door Zeeland. Samen met zijn vrouw, de zange res en accordeoniste Irena Filippo- va, klankkunstenaar Ernesto Ar- rendell en slagwerker Arthur Bont brengt Visser prachtige foto's uit de World Press Photo collectie en uit het Greenpeace archief op mu zikale wijze tot leven. De groep belooft het publiek mee te nemen op een muzikale wereld reis met kleurrijke straatfoto's uit Midden-Amerika, Afrikafotografie met droogte en hitte en trektoch ten van dieren, maar ook met een impressie van Rusland: Moscowpa- rade, Koude Oorlog en de Trans Si berië Express door het Russische landschap tot aan China. Het idee voor het World Photo Con cert voert terug naar 2001. „Ik maakte toen op uitnodiging een vergelijkbare voorstelling voor de jaarlijkse fundraisingavond voor de World Press Photo. Dat werd een succes. Ze hebben er een 'Gou den Giraffe' mee gewonnen een prijs voor het beste businessevene- ment. Het betekende wel negen maanden werk voor slechts één avond. Vandaar het idee er nu zelf een theaterproductie van te ma ken. Toen was het progamma al leen bedoeld voor captains of in dustry, nu kunnen alle belangstel lenden komen kijkt", aldus Visser. Als uitgangspunt voor World Photo Concert koos hij de tijd van 2001 tot 2010: wat zijn de verschil len voor de wereld in die tien jaar? Wat is verbeterd, wat ging teloor? Zeifis Visser in die tussentijd ook de fotocamera gaan hanteren. „Met de huidige digitale techniek is dat voor mij wat eenvoudiger ge worden. Daarnaast wilde ik ook graag beelden vastleggen specifiek in Rusland, waar ik vaak vertoef de. Dat land biedt zoveel mooie nostalgische taferelen, maar die dreigen langzaamaan verloren te gaan." Meer agendanieuws en de gehele filmagenda op de website van deze krant. OP PAD in Grote of Sint Nicolaaskerk. 0.00-21.00 uur. met onder meer proeverijen, /orkshops en modeshows. 'oormalig pand C1000 aan de Dreef. Van 7.00 tot 22.00 uur. iats iet Korteknie, Gerard van der Wal, Jan chuurman Hess, Wim Stolk en Piet van er Maas vertellen verhalen uit de ge- en het dorpsleven van Kats. verhalen worden afgewisseld met mu- ek van het duo Corella Nijsse en Michae- Schijve (cello en klarinet), Eric Hoogen- (piano) en het trio Tony Wesdijk Visser is ruim een halfjaar bezig geweest om de rechten voor het ge bruik van de foto's te verwerven. Vooral de persbureaus deden soms met zang van Roos Giljamse. Katse Kerk, Kerkstraat 3, 20.00 uur (zaal open om 19.30 uur) Middelburg 'Geschiedenis van Middelburg in vogel vlucht', lezing door archivaris Peter Sijn- ke, wijkcentrum Griffioen, Griffioenstraat, 19.30 uur. *Kerstmarkt, de Stadsring, Kruitmolen- laan, 11.00-21.00 uur; Veere Adventsmarkt voor goede doelen, 'Kleine kerk', Kapellestraat, 19.00-21.00 uur Vlissingen Swingavond met salsaworkshop en vanaf 22.00 uur muziek van Rose Motion, De Paljas, Pablo Picassoplein, 20.00 uur; PODIUM Ooes ^Stichting Variant Goes houdt een Afrikaanse avond ter gelegenheid van de ondertekening van het samenwerkings- convenant tussen de gemeente Goes en Variant. Om 20.15 uur treedt de Afrikaan se band Jalliyabaa op. 't Beest, vanaf 18.00 uur wat moeilijk, ervaarde hij. „De meeste tijd vergde het echter om die fotografen simpelweg te pak ken te krijgen. Die zwerven im- *Kerstconcert Choirs 4 Christmas. Grote of Maria Magdalena Kerk, 20.00 uur. *Optredens van drie bands: The BB Band, Dynamic Four en Bluesed. De Goederenloods, 21.00 uur Middelburg *De Zaanse impro-punks van The Ex tre den op. De Spot, 21.30 uur Oostburg Rob Urgert en Kees van Amstel brengen de cabaretvoorstelling Hoe word ik gelukki ger dan mijn buurman zonder dat het veel kost. Ledeltheater, 20.15 uur Nieuw- en-Sint Joosland Theatergroep De Kern, gevormd door Ine ke ter Heege, Jan-Jaap Jansen en Mar- greet Heemskerk, speelt Veel Liefs uit Rusland. De Wegwijzer, 20.30 uur Oud-Vossemeer Producent, componist en fotograaf Hans Visser trekt met drie muzikanten langs de Nederlandse schouwburgen met het World Photo Concert. Met de Russische accordeoniste Irena Filippova. Moslimprotest in Kashmir. mers over de hele wereld. Meestal waren ze wel direct enthousiast. Het zijn bevlogen mensen hoor. Ze deinzen er niet voor terug door foto Herman Straalman De Vossenkuil, 20.15 uur Terneuzen Het Thriller Theater brengt de voorstel ling Sherlock Holmes: De Hond van de Bas- kervilles naar het boek van Arthur Conan Doyle. Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen De Zeeuwse Komedie voert het toneel stuk Nooit meer dansen op. Theater Vestzak99, 20.15 uur Zierikzee *Het Zeeuws Byzantijns Koor Srétenje o.l.v. Elena Berdnikova geeft een Advents- concert met medewerking van KleZZ, Kla rinetensemble Zierikzee o.l.v. Hans Hest. Voor informatie: tel. 0118 478685 of http://www.zeeuwsbyzantijnskoor.nl. Nieuwe Kerk, 20.00 uur *Het Zeeuwse damesensemble Waisisi verzorgt een kerstconcert. Thema is Van Also Hooghe. Sint Lievensmonstertoren oftewel de Dik ke Toren, 20.00 uur. *Benefietconcert in podium Brogum. Met optredens Backlash, GoFish, Headmode, Shag Whiskey Botox en Skybicycle. Brogum, 20.30 uur. foto Michele Borzoni te dringen in rampgebieden en oorlogen om heel eerlijk ook een waarheid te tonen die mensen soms liever niet zien." Het mooie van fotografie vindt Vis ser dat het veel meer dan film de toeschouwer de vrijheid biedt zijn eigen gedachten te vormen over de beelden die hij krijgt gepresen teerd. „Met muziek kun je de emo ties die een foto oproept prachtig versterken. Dat is zo'n mooi pro ces. De kracht van beide kunstvor men wordt erdoor vergroot." Visser bracht beelden en muziek samen met zijn composities bij de talrijke foto's. Hij beschouwt Er nesto Arrendell als 'meester van de klankverhalen' die met zijn exo tische intrumenten talrijke sferen weet op te roepen. Het World Photo Concert vergt naast een podium voor de muzi kanten ook ruimte voor projectie van de beelden. „Wij beschikken over twee schermen, afhankelijk van de grootte van de zaal. Het is daarbij zoeken naar evenwicht. Het publiek wordt uitgedaagd zelf de aandacht te verdelen tussen de foto's en de muzikanten." Vanavond, De Vossekuil, Oud-Vosse meer, 20.15 uur; morgenavond, De Zaete, Yerseke, 20.00 uur; vrij. 14 jan., De Stenge, Heinkenszand. CRAAUW - Miss Montreal wordt volgend jaar een van de pu bliekstrekkers op Graauwrock. De zangeres werd in 2008 bekend met haar single Just a flirt. Een jaar gele den scoorde ze een kersthit met Being alone at Christmas. Afgelo pen zomer bracht ze haar tweede album uit, So... Anything Else? geti teld. Graauwrock wordt volgend jaar voor de tiende keer gehouden, op het terrein van de plaatselijke voet balclub. Het popfestival is op He melvaartsdag, donderdag 2 juni. Naast Miss Montreal is inmiddels de band Stone Dust (voorheen Storm) gecontracteerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 17