Obama oogst woede en lof land I ii Klimaat bedreigt vlinders Mexico EU kritisch over penistest in Tsjechië Man tuigt wietplant op als kerstboom Zanger Jim Morrison alsnog vrijgesproken Baby gestolen uit Duits ziekenhuis 'Terdoodveroordeelde Ashtiani vrijgelaten' Omstreden toren moet op andere plek Sneeuw verlamt Parijs vrijdag 10 december 2010 ACHTERGROND PRAAG De EU heeft de Tsjechische 'fallo- metrie' bekritiseerd waarmee bij homoseksuele asielzoekers de echt heid van de homoseksuele geaard heid wil vaststellen. Bij de proef wordt heteroseksuele porno ge toond en de afmeting van de penis geregistreerd aan de hand van de bloedtoevoer. De test zou dit jaar niet meer gebruikt zijn. BERLIJN De Duitse politie heeft gisteren in Koblenz een bijzondere kerstboom ontdekt. Een man (58) had een ruim twee meter hoge wietplant opgetuigd met lichtjes. Hij wilde er cadeaus onder leggen. De politie was in zijn huis na een tip over drugs. Agenten vonden ruim 150 gram wiet. De man werd vervol gens opgepakt voor drugsbezit. TALLAHASSEE Jim Morrison wordt 39 jaar na zijn dood alsnog vrijgesproken van on zedelijk gedrag. De zanger van The Doors zou in 1969 op het podium in Miami zijn geslachtsdeel aan zijn publiek hebben getoond, wat hem een veroordeling opleverde. Morrison ging in beroep, maar overleed terwijl het proces nog liep. Hij stierf op 27-jarige leeftijd. MEXICO-STAD - Mexico is niet al leen gastheer van de VN-klimaat- top, maar ook een goed voorbeeld van de problemen die klimaatver andering met zich meebrengt: de beroemde reservaten in deelstaat Michoacan tellen steeds minder overwinterende vlinders. Miljoenen monarchvlinders ma ken jaarlijks een reis van duizen den kilometers vanuit de Verenig de Staten en Canada om te over winteren in Michoacan. De berg toppen in het gebied zijn tussen november en februari bedekt met een dikke laag vlinders. Het is een van de spectaculairste migraties ter wereld, die vele duizenden toe risten trekt. Vorig jaar nam het aantal monarchvlinders echter plotsklaps af met maar liefst 75 pro cent. Volgens bioloog Lincoln Bo wer komt dat door de toenemen de hoeveelheid regen. „Februari dit jaar was de natste ooit geme ten. Natgeregende vlinders kun nen niet tegen vrieskou. In combi natie met het historisch lage aantal vlinders zouden de gevolgen cata strofaal zijn geweest, ware het niet dat de vrieskou gelukkig meeviel", aldus de bioloog. Naast het veran derde klimaat was ontbossing lang een groot probleem in Michoacan. Maar met steun van het Wereld Natuur Fonds en de Mexicaanse overheid werd de ontbossing met 95 procent verminderd. PARIJS - De sneeuw heeft gisteren het verkeer in de Franse hoofdstad Parijs opnieuw lamgelegd. Woensdag viel er 11 centimeter sneeuw. Sinds 1987 viel er niet zo veel in één dag. De Franse mi nister van Binnenlandse Zaken Brice Hortefeux riep automobilisten donderdag op hun voertuig te laten staan omdat de wegen nauwelijks be gaanbaar zijn. Duizenden reizigers op de luchtha ven Charles de Gaulle moesten de nacht van woensdag op donderdag doorbrengen op het vliegveld omdat hun vluchten geannuleerd wa ren. Enkele duizenden gestrande automobilisten sliepen in overheidsgebouwen, winkelcentra en sporthallen in en om Parijs. De Eiffeltoren (foto) werd woensdag gesloten. foto lan langsdon/EPA BERLIJN Uit een ziekenhuis nabij de Duitse stad Frankfurt is gisteren een baby gestolen. Dat heeft de politie be kendgemaakt. Het meisje werd gis terochtend geboren. Rond het mid daguur kwam een vrouw de kamer van de moeder binnen en nam het meisje mee. De moeder dacht dat de vrouw een foto ging maken, maar ze kwam niet terug. TEHERAN Sakineh Mohammadi Ashtiani, de Iraanse vrouw die ter dood werd veroordeeld wegens overspel, is vrijgelaten. Dat heeft woordvoer ster Mina Ahadi van het in Duits land gevestigde Anti-Stenigings Co mité gisteren gezegd. Ashtiani's ad vocaat en haar zoon, die eveneens gevangenzaten, zijn volgens Ahadi ook vrijgelaten. SINT-PETERSBURG De omstreden 403 meter hoge wol kenkrabber die in het centrum van Sint-Petersburg zou worden ge bouwd, komt op een andere plek. Dit heeft het stadsbestuur gisteren laten weten. Deskundigen van de VN-organisatie voor cultuur Unes co hadden herhaaldelijk tegen de dreigende verstoring van het stads beeld geprotesteerd. leen te laten voortduren voor ge zinnen die minder dan 250.000 dollar (190.000 euro) per jaar ver dienen. Daar staken de Republikei nen in de Senaat een stokje voor. Dit was de enige mogelijkheid om te voorkomen dat ook de midden klasse zijn belastingvoordeel zou kwijtraken, stelt Obama. Woens dag schreef de New York Times dat hij door de draai misschien wel een tegenstander uit zijn eigen partij zou krijgen voor de presi dentsverkiezingen van 2012. Zeer uitzonderlijk voor een zittende president. Gisteren draaide de krant om als een blad aan een boom: dankzij het compromis weet de president de onafli ankelij- ke kiezers weer aan zich te binnen. Die groep, die Obama het presi dentschap opleverde, had zich juist van hem afgekeerd. De president laat met het compro mis volgens dat deel van het electo raat zien niet alleen de ideoloog met de linkse agenda te zijn, maar ook de pragmatische leider. Oba ma kan zo ook kiezers terugwin nen. Want ergens in zijn achter hoofd sluimert de gedachte aan 6 november 2012, de dinsdag dat hij al dan niet wordt herkozen. Politiek analisten in de VS zijn in grote verwarring. Pleegt president Obama met zijn omstreden ak koord met de Republikeinen poli tieke zelfmoord of redt hij zijn huid? Obama sprak maandag met de Republikeinen af dat in ruil voor een langere werkloosheidsuit kering de belastingaftrek voor ver mogende Amerikanen, nog twee jaar wordt voortgezet. En dat ter wijl Obama tijdens de campagne voor de tussentijdse verkiezingen in november bij iedere gelegen heid had gezegd dat het voordeel moest worden teruggedraaid. Liberale Democraten, die al lang ta bak hadden van de jarenlange be voordeling van de rijken, ontsta ken in woede. De president kan wel een deal hebben, briesten de Democraten in het congres, maar wij niet. Vicepresident Joe Biden, gestuurd om de Democratische neuzen dezelfde kant op te krij gen, hielp ook niet. Hij zei: „Dit is de deal. Take it, or leave it." Dat schoot direct in het verkeerde keel gat. Partijgenoten van Obama in het Huis van Afgevaardigden keur den het plan gisteren afj een schof fering van hun eigen president. Zonder aanpassingen zouden ze te genstemmen, dreigden zij, al zal het plan het met Republikeinse steun uiteindelijk toch wel halen. Obama wierp eerder deze week in een ingelaste persconferentie en een telefoongesprek met zijn cam pagnevehikel Organizing for Ame rica tegen dat dit 'absoluut het hoogst haalbare' was. Eerder had hij gepoogd de belastingaftrek al- President Barack Obama heeft zich met zijn inschik kelijkheid tegenover de Re publikeinen over een belas tingmaatregel in een lastig parket gebracht. door onze correspondent Hanneke Keultjes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 11