Bands op de bres voor Brogum in akoestische vorm overeind uit 13 donderdag 9 december 2010 podium Nieuw- en Sint Joosiand Charmer of Souls: Patty Trossèl (La Pat) zingt Duitstalige liedjes. Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Maiden United: akoestische versies Iron Maiden-nummers door diverse artiesten. The Lane, 22.00 uur Optreden Johan Verminnen. Ledeltheater, 20.15 uur Oost-Souburg Pianiste Lenie Stokman geeft huiskamer concert ter afsluiting van de Kerstmarkt. Nieuw Bachtenpoorte, 16.00 uur Renesse Mooie Anna, muziektheatervoorstelling. Theater aan Zee, 20.00 uur Sas van Gent Dubbelconcert door de Beet City jazz band en the Honkers Brassband. Café de Reseda, 21.00 uur. Terneuzen Loor Roemeense Staats Philharmonica Moldova lasi met kerstconcert Ave Maria. Scheldetheater, 20.00 uur Night of the Friends: muziekprogram ma t.b.v. Serious Request van 3FM. Pörgy en Bess, 20.00 uur Vlissingen Concert Quatre-mainsgroep Zeeland. Atrium Ter Reede, 14.00 uur Kerstconcert De Zeeuwse Muzikanten en accordeonvereniging Concertina. Atrium Ter Reede, 19.30 uur De Zeeuwse Komedie voert het toneel stuk Nooit meer dansen op. Theater Vestzak99, 20.15 uur Bluesconcert Stefan Schill Band. De Piek, 22.00 uur Yerseke •World Photo Concert Hans Visser e.a. De Zaeté, 20.00 uur Zierikzee Kerstconcert damesensemble Waisisi. Sint Lievensmonstertoren, 20.00 uur. Tango Rosa Trio speelt het programma Piazzolla, a portrait in music. De Rode Kamer, 20.00 uur ZONDAG 12 DECEMBER Breskeras Gitaarconcert Jacob Surendonk. Graag vooraf aanmelden: 011 7-386863. 'Bakkerij', 14.30 uur Bruinisse Adventsproject gospelkoor Together. Gereformeerde Kerk, 10.00 uur Dreischor Kerstsamenzang met muziek. Adriaanskerk, 16.00 uur. Kattendijke Kerstsamenzang met muziekverenigingen Oefening en Uitspanning en De Echo. Hervormde kerk, 15.00 uur. Middelburg Adventsproject gospelkoor Together. De Hoeksteen, 18.45 uur Duinart presenteert: Hans Christian An dersen, familiemusical. Spiegeltheater, 14.30 uur *Koor Roemeense Staats Philharmonica Moldova lasi met kerstconcert Ave Maria. Stadsschouwburg, 15.00 uur *Kerstconcert JASZ met David Livingsto ne Jazzmessingers en Thomas L'Etienne. Hotel Arneville, 16.00 uur. *De Grandpa Nick Sessieband verzorgt sessie met als gast zanger Spencer Croes. Schuttershof, 17.00 uur Terneuzen Benefietconcert Con Grazia en Padovana Emmauskerk, 14.30 uur. Zierikzee Kerstconcert damesensemble Waisisi. Sint Lievensmonstertoren, 16.00 uur. MAANDAG 13 DECEMBER Goes Iers koor Anüna treedt op. Theater de Mythe, 20.00 uur DINSDAG 14 DECEMBER Middelburg JacobTVBand, multimediaspektakel van componist Jacob ter Veldhuis Stadsschouwburg, 20.00 uur WOENSDAG 15 DECEMBER Middelburg De Avonden, toneelstuk naar roman Reve. Stadsschouwburg, 20.00 uur Vlissingen Speelman Speelman met Wakker, een voorstelling met liedjes en rare teksten. Arsenaaltheater, 20.15 uur VRIJDAG 10 DECEMBER DONDERDAG 9 DECEMBER Goes Blind Date, verrassingsvoorstelling. Podium 't Beest, 20.30 uur Middelburg Mooie Anna, Zeeuwse fado door Theater productiehuis Zeelandia. Stadsschouwburg, 20.00 uur Terneuzen Stichting Prometheus presenteert: Boon. Door Antje de Boeck en Rony Verbiest. Porgy Bess, 20.00 uur Sara Kroos met voorstelling Boheems. Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Pieterse Van Pamelen Schrijven Geschiede nis, cabaret waarin vijfhonderd jaar vader landse historie wordt herzien. Arsenaaltheater, 20.15 uur Goes Omdat ik zoveel van je hou, terugblik op eeuw volkstoneel, met o.a. Carry Tefsen. Theater De Mythe, 20.00 uur Kerstconcert Choirs 4 Christmas m.m.v. Vocaal Ensemble St Laurens, Gospelkoor en Combo Nova Musica, Het Zeeuws mannenkoor en Vrouwenkoor Cadans. Grote Kerk, 20.00 uur. Optredens van drie bands: The BB Band, Dynamic Four en Bluesed. De Goederenloods, 21.00 uur Kats Verhalen van de Katse vertellers afgewis seld met muziek door Corella Nijsse Mi- chaela Schijve (cello en klarinet), Eric Hoogenboom (piano) en het trio Tony Wesdijk, met zang van Roos Giljamse. Kerk, 20.00 uur Middelburg NUHR met programma Het werkt wel. Stadsschouwburg, 20.00 uur The Ex treedt op. De Spot, 21.30 uur Oostburg Cabaret: Rob Urgert en Kees van Amstel. Ledeltheater, 20.15 uur Nieuw- en Sint Joosiand Veel Liefs uit Rusland van Theatergroep De Kern in De Wegwijzer is afgelast. Oud-Vossemeer Hans Visser verzorgt met drie muzikan ten World Photo Concert. De Vossenkuil, 20.15 uur Terneuzen Thriller Theater brengt voorstelling Sher lock Holmes: De Hond van de Baskervilles. Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen De Zeeuwse Komedie voert het toneel stuk Nooit meer dansen op. Theater Vestzak99, 20.15 uur Zierikzee Zeeuws Byzantijns Koor Srétenje geeft Adventsconcert m.m.v. KleZZ, Klarineten semble Zierikzee o.l.v. Hans Hest. Nieuwe Kerk, 20.00 uur Damesensemble Waisisi verzorgt kerst concert. Thema: Van also hooghe. Sint Lievensmonstertoren, 20.00 uur. ZATERDAG 11 DECEMBER Dreischor Concert Luscinia m.m.v. het Randstedelijk Begeleidings Orkest Sinfonia. Adriaanskerk, 20.00 uur. Goes Voorstellingactrice/zangeres Hadewych Minis en pianist/cabaretier Mike Boddé. Podium 't Beest, 20.30 uur. Kerstconcert Choirs 4 Christmas. Grote Kerk, 20.00 uur. 's-Heerenhoek Rowwen Hèze-tributeband Bestel Mè! geeft afscheidsconcert. Walk-lnn, 21.00 uur Hoek Dialectrockband Surrender geeft concert. Dorpshuis, 21.00 uur Kortgene Optreden Woody the Bluepackers. Café Graaf van Buren, 21.30 uur Debuutoptreden van band LZRS. Bar De Loods, 21.30 uur Middelburg The Naughty Gurus (Engelstalige pop). De Drukkerij, 15.00-16.30 uur Duinart presenteert: Hans Christian An dersen, familiemusical. Spiegeltheater, 20.00 uur NUHR met programma Het werkt wel. Stadsschouwburg, 20.00 uur Het Middelburgs Kamerkoor geeft a'd- ventsconcert. Koorkerk, 16.00 uur Nuff Said, zaterdag in Brogum Gofïsh sluit de vrijdagavond van Local Heroes af. foto André Joosse mende zaken te regelen. Gabriëlse heeft overigens nog wel vertrou wen in de toekomst van Brogum. Verruiming van de subsidie zit er zeker in deze tijd van bezuinigin gen natuurlijk niet in. „Maar pop muziek moet het sowieso niet zo van de politiek hebben. De kracht moet vooral uit de organisatie zelf komen." Enkelen van de nieuwe Brogumbe- stuurders zijn de bandleden van Goflsh. Tijdens Local Heroes laat deze groep horen hoe zij het reper toire van energieke, alternatieve rockmuziek het afgelopen jaar aan zienlijk heeft uitgebreid en dat er nu ook metalinvloeden in hun mu ziek is terug te vinden. De twaalf deelnemende groepen staan borg voor een gevarieerd programma. Van singer-songwriter (Rebel- child) tot coverband (Shag, Whiskey Botox) en van Zink (punk/grunge) tot Double C (rap/rock) en veel van wat daar al lemaal tussenin zit. Met belangstel ling kan ook worden uitgezien naar het optreden van Zaniac. De ze beloftevolle groep veroverde het afgelopen jaar de publieksprijs tij dens de finale van De Zeeuwse Be lofte. „Wat mij betreft had Zaniac ook best geselecteerd mogen wor den voor deelname aan het pro ject Pop aan Zee, maar daarin heb ik het nou eenmaal niet alleen voor het zeggen", laat Gabriëlse nog even weten. Local Heroes, vrijdag 10 en zaterdag 11 december, Poppodium Brogum, Zierikzee, 20.30 uur; kaarten voor beide dagen €5,-; passepartouts €8,--. terdag in Oostburg present. De cd is in de voorverkoop al in 27 lan den verdeeld over vijf continenten verkocht. „Het loopt harder dan ik had verwacht. Krijg zelfs verzoe ken om interviews uit Zuid-Ameri- ka." De shows van de toer zijn onlangs gestart. Maiden United kijkt uit naar het optreden in The Lane. „Een te gekke zaal. We worden als muzikanten goed ontvangen en het geluid is goed. Daarnaast is de zaal met een capaciteit van twee honderd bezoekers van een perfec te grootte voor Zeeuwse begrip pen." Maiden United, zaterdag in The Lane in Oostburg. Aanvang: 21.30 uur, zaal open om 20.30 uur. Maiden United foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75