Legendarisch album Iron Maiden blijft ook 2 uit selectie donderdag 9 december 2010 Urgert Sc Van Amstel Cabaretier Rob Urgert en come dian Kees van Amstel brengen je in een avond aan de poorten van het paradijs. Ofwel: Hoe word ik gelukkiger dan mijn muurman zonder dat het veel kost? Vrijdag 10 december, Ledeltheater, Oostburg, 20.15 uur. Srétenje Het zestig leden tellende Zeeuws Byzantijns Koor Sréten- j je geeft een adventsconcert. Het koor staat deze keer onder lei ding van gastdirigent Elena Berdnikova. Aan het concert werkt ook KleZZ, het Klarinet ensemble Zierikzee, mee. Vrijdag 10 december, Nieuwe Kerk, Zierikzee, 20.00 uur. Waisisi Damesensemble Waisisi ver zorgt drie kerstconcerten. Met als thema 'Van Also Hooghe' wordt middeleeuwse en heden daagse kerstmuziek gezongen. Vrijdag 10 december (20.00 uur), zaterdag 11 december (20.00 uur), zondag 12 december (16.00 uur), St. Lievensmonstertoren, Zierikzee. COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-maii: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl door Frank van Cooten Een akoestische vertaling van het legendarische Iron Mai- den-album Piece of Mind uit 1983 is op zijn minst uitdagend te noemen. Bassist Joey Bruers uit Tilburg durfde de uitdaging aan met zijn project Maiden United. Het album Mind the Acoustic Pie ces verschijnt vandaag en de band doet zaterdag The Lane in Oost burg aan, als onderdeel van de Eu ropese tournee. The Lane is de eni ge zaal in Zeeland waar de band te bekijken is. Bedenker van Maiden United is Joey Bruers, bassist bij de Maiden Tributeband Up The Irons. „Deze band bestaat inmiddels tien jaar. Ik wilde graag eens intensief met anderen samen spelen. Ik heb de nummers van Piece of Mind hele maal uitgekleed om te kijken wat er overblijft. De mooiste num mers blijven altijd overeind." Als enorme fan van Iron Maiden, de Engelse hardrockband die met name begin jaren tachtig als onder deel van de New Wave of British Heavy Metal wereldwijd razend populair was, wil Bruers zelf erva ren en proeven hoe het is zelf de nummers te spelen. „Wij spelen met Up The Irons niet alleen voor veertigers. Velen nemen ook hun kinderen mee en die blijken min stens net zo enthousiast te zijn. Er zijn nog enorm veel Maiden- fans." Bruers liep al drieënhalf jaar rond met de gedachte een akoestisch al bum te maken. Hij kwam onder andere uit bij Ruud Jolie, die be kend is van Within Temptation. „Ruud is een goede vriend van mij. We hebben in het verleden sa men gespeeld en hebben ook in de studio wat dingetjes gedaan. Oostburg was een paar maanden geleden de eerste keer na vijftien jaar dat we weer samen op het po dium stonden. Dat voelde gelijk weer goed." Bruers hoefde niet lang na te den ken over wie hij als zanger wilde hebben voor Maiden United. De Engelsman Damian Wilson van Threshold en Ayreon. Hij speelde ook samen met Rick Wakeman van Yes en vertolkte zelfs in Lon den de-rol van Jean Viljean in Les Misérables. „Dat tekent zijn veelzij digheid. De stem van Damien is uniek. We kwamen een jaar gele den bij elkaar om een demo te ma ken en werden direct enthou siast." Marco Kuypers en Mike Coolen, beiden van Cloudmachine, bedie nen respectievelijk de piano en de drums. „Marco en Mike zijn ge woon twee erg goede muzikanten. Ze zijn goed op elkaar ingespeeld en dat is voor een goede akoesti sche set heel belangrijk." Een aantal nummers op Piece of Mind, zoals To Tame a Land, lenen zich uitstekend voor een duet Joey Bruers kwam automatisch uit bij Anneke van Giersbergen, zan geres van Agua de Annique en voormalig zangeres van The Gathe ring. Zij is gastvocaliste en ook za- Zaniac brengt luchtige catchy pop. foto Pieter van der Laak door AM Pankow Brogum heeft financiële zorgen. Enkele crediteu ren van dit Zierikzeese poppodium worden on geduldig. Vooraf al het subsidie budget voor 2011 aanspreken, biedt geen oplossing. Dat is de problemen vooruit schuiven vindt het bestuur. Program meur Bart Gabriëlse is het daar mee eens. Hij heeft meer ver trouwen in het resultaat van het benefietfestival Local Heroes vrijdag 10 en zaterdag 11 decem ber in Brogum. Vrijdag staan er vijf gerenomeerde formaties op het podium: Back lash, GoFish, Headmode, Shag, Whiskey 8c Botox en Skybicycle. Deze groepen hebben hun be staan grotendeels te danken aan Brogum. De zaterdag is gereser veerd voor opkomend talent uit Schouwen-Duiveland: The Chim ney, Double C, Zaniac en een after party met een dj-set verzorgd door dj's Eelco 8c ASO. De grote af sluiter van het festival zaterdag is NufFSaid. „Een grote band, maar nog steeds lokale helden. Zij heb ben toch minstens acht keer hier opgetreden en dragen Brogum een warm hart toe", volgens Gabriëlse. Nuff Said bestaande uit de broers Marijn Slager (gitaar, zang) en Michiel Slager (bas) en uit Willy Berrevoets (drums, zang)speelde in de bekende film Wilde Mossels van Erik de Bruyn als de fictieve band 'Paelingvet' en speelde te vens enkele nummers voor de soundtrack van deze film. Het verheugt Gabriëlse dat alle bands spontaan hun gratis mede werking aan Local Heroes hebben toegezegd om op deze manier het noodlijdend poppodium een steuntje in de rug te bieden. „Geen van hen heeft zelfs maar geïnformeerd of er backstage nog wel een gratis drankje afkan. Dat zegt wat. Overigens kan dat na tuurlijk nog wel."Gabriëlse is Headmode, vrijdagavond op bij Local Heroes. foto Daniël Baggerman sinds april programmeur van Brogum. Hij haalde topacts als on der meer Dimilite en Perquisite naar Zierikzee, maar daar konden de huidige liquiditeitsproblemen niet mee worden voorkomen. Gabriëlse blijkt overigens geen blij ver. Met ingang van het nieuwe jaar gaat bij de Spot in Middelburg werken, waar hem meer uitdaging wacht. „De Spot heeft nou een maal een professionele organisatie en daar krijg ik veel meer de kans echt programmeur te zijn. Bij Brogum word alles door vrijwilli gers geleid en heb ik meer bijko-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74