port 133 Sem Schilt op zoek naar vijfde K-1 -titel weg.nl illllll'l'IHIWIIII'llilMffiMlipiM VECHTSPORT Legende uit Zuidlaren kan grootste aller tijden worden Winnaars supervoordelige busreizen OF WAT DACHT U VAN: Kijk op vjvjw.effeweg nl of bel 0529 - 46 96 67 M. 'Viet de éenat ia &et donderdag 9 december 2010 door Jaap van Brummelen ZUIDLAREN - Sem Schilt deelt met Ernesto Hoost de ranglijst aller tij den van de Kt vechtsport. Vier kampioensgordels hebben ze ieder op hun palmares staan. Zaterdag verdedigt Schilt in Japan zijn we reldtitel. Doet ie dat met succes dan is Schilt de kampioen der kam pioenen. 'Hightower', 'The Terminator' en 'Vriendelijke Reus'. Illustere bijna men voor Sem Schilt, maar ze ha len het niet bij GOAT. Oftewel: Greatest Of All Times. Een Ameri kaanse journalist kwam er vorig jaar op. Toch is het een tikkeltje voorbarig. Pas als Schilt zaterdag in het Ariake Colosseum zijn vijf de kampioensbelt pakt, is hij de onbetwiste GOAT. Vlak voor de misschien wel belang rijkste missie in zijn carrière schui ven we in het sportcentrum in Zuidlaren, dat hij runt samen met zijn manager Dave Jonkers, bij Schilt aan tafel. Zoontje Maikon (2) zit naast hem, gekleed in Ferra ri-rode trui met raceauto op z'n borst. Het bonte arsenaal speel goedauto's voor hem op tafel blijkt een sterk wapen tegen de verveling. Hoewel het interview meer dan een uur in beslag neemt verveelt het kereltje zich geen se conde. Sprak Schilt niet ooit de hoop uit dat zijn zoontje in zijn voetsporen zou treden? „Ja, en dat mag van mij nog steeds. Hij is een multi-ta- lent." Hij lacht zelf om die opmer king. „Ik geef toe dat ik het door een gekleurde bril zie, maar ik vind 'm echt atletisch. Ik denk dat ie gaat voetballen al vindt ie auto's ook machtig interessant. Maar met een bal is ie handiger dan ik, nu al. Vechtsport? Hij heeft er wel be langstelling voor. Als ik achter de computer zit naar K-i-beelden te kijken weet hij donders goed of ik in de ring sta. En als er ergens een poster hangt met K-i-vechters pikt hij mij er heel snel uit. Maikon en zijn partner Juliana gaan ook mee naar Japan." Stoppen op hoogtepunt? „Ik focus eerst op die vijfde titel. Daarna zet ik alles op een rij. Vijf keer is na tuurlijk wel een aardig hoogte punt, maar ik hink nog op twee ge dachten. Ergens kan ik mij geen le ven voorstellen zonder de vechtsport. In Japan ben ik de held en word ik overal herkend. Het is dat Japanners zo bescheiden zijn, anders kwam ik niet verder dan het vliegveld. Die enkele keer, dat er eentje tussen zit die het waagt mij om een handtekening te vragen, is het hek van de dam. Dan komen ze uit alle hoeken op me af." „Als er één Jap over de dam is vol gen er meer. Elk jaar komen er in de aanloop naar de K-i-fmale film ploegen uit Japan naar Zuidlaren. Die populariteit doet mij wel wat, maar mijn ego is niet zo groot dat ik er moeite mee zou hebben als dat over zou zijn. Fysiek en condi tioneel voel ik mij nog steeds top, maar er komt een moment dat ik het niet meer aankan. En ik wil mezelf besparen dat moment in de ring te beleven. Bovendien ligt in dit sportcentrum een mooie uit daging. Want tijd is geld. Wat je er insteekt komt er ook uit." „Natuurlijk zijn het niet allemaal frisse jongens", zegt Schilt over vechtsporters. „Maar wie echt niet fris is, moet opgepakt worden. Als er ook maar iets is waar een kick boxer bij betrokken is, dan wordt dat kickboxen er bij getrokken en enorm opgeklopt. Het is extra smeuïg en rolbevestigend. Weet je wie veel erger zijn? Die witte boor den die de oorzaak zijn van de kre dietcrisis. Zij glippen door de ma zen van het net omdat ze die zelf hebben gemaakt." „Natuurlijk zijn affaires als met Ba- dr Hari (vechtsporter die een por tier in elkaar zou hebben geslagen) slecht voor het imago van de sport, maar zo krijg je wel een ver keerd beeld. Laatst was er in An- Drie zeges scheiden Schilt van zijn vijfde K-1-titel en eeuwige roem. Zeventien keer eerder werd om de K-1 World Grand Frix in het zwaargewicht gevochten. C Veertien keer werd een Nederlan der winnaar. 4$ Ernesto Hoost en Sem Schilt voe ren de ranglijst aller tijden aan met elk vier zeges, Peter Aerts en Remy Bonjasky wonnen elk drie keer. De Kroaat Branko Cikatic (1993), de Zwitser Andy Hug (1996) en de Nieuw-Zeelander Mark Hunt (2001) waren de enigen die de Ne derlandse hegemonie konden door breken. nen een gala. Het was hartstikke leuk en er is niks voorgevallen dat niet door de beugel kon. Pure pro motie voor de sport. Het enige wat ik in dat verband kan doen is het goede voorbeeld geven." „Van de zeventien K-i-finales zijn er drie niet door een Nederlander gewonnen. Daar kan ik niks aan doen. Wij hebben nu eenmaal de beste kickboksers ter wereld. Hoe dat komt? Het zal te maken heb ben met het multiculturele karak ter van onze samenleving. Er lo pen hier nogal wat jongens rond met een dubbel paspoort." „Voor de erkenning van de sport zou het mooi zijn als K-i de olym pische status zou krijgen, maar ik weet niet of het er mooier van zou worden. Dan haal je de kern er uit. Ik ben bang dat het net zo'n slap aftreksel wordt als olympisch bok sen, met hoofdkappen op en waar het alleen gaat om punten jagen. Dat brute is het mooiste van onze sport. Daar kan ik van genieten. De olympische droom is mooi zo lang het om amateurs gaat. Zoals de postbode die in zijn vrije uur tjes fietst. Maar zo is het al lang niet meer." „Tuurlijk wordt het zwaarder. Ik ben nu 37, heb langer tijd nodig om te herstellen. Het is lang gele den dat ik zo diep heb moeten gaan als bij die kwalificatie voor de finale tegen Hesdy Gerges. Ik heb het van heel ver moeten ha len. Maar ja, wat van ver komt is goed hè? Verzuren is verzuren en op is op, maar fysiek en conditio neel voel ik mij nog steeds top. Ik train wat bewuster. En de ervaring is kostbaar en die neem ik mee. En voor de rest laat ik mij door nie mand de kop gek maken." Geniet van Berlijn tijdens de kerst! Bekijk de Reichstag en de Brandenburger Tor tijdens een stadrondrit. Bezoek een aantal typische Duitse kerstmarkten en ga lekker shoppen. Ontdek ook Barokstad Potsdam en maak een wandeling door het prachtige park Sanccouci. 4 hotelovernachtingen, 4x ontbijtbuffet en dinerbuffet, muziekavond en .vervoer per Tourist Class touringcar Vier de kerstdagen in het Neckardal! Bezoek tijdens deze busreis de kerstmarkt in Stuttgart. Ontdek het historische centrum van Heidelberg en het uniek bewaarde klooster van Maulbronn. Maak een mooie natuurtocht door het Neckardal en laat u verrassen door het Weihnachtskonzert. 7 hotelovernachtingen, 7x ontbijtbuffet, 6x diner, lx 5-gangen kerstdiner, j stadswandeling Bad Wimpfen o.l.v. een gids, bezoek Weihnachtskonzert, kerstwandeling met Glühwein, afscheidsdiner en vervoer per Comfort yJSIass touringcar Romantische Strassenu €119,- 3 dagen - Vertrek op: 20 december Kerst in Vlaanderennu €359,- 5 dagen - Vertrek op: 23 december Vermeld nu bij boeking de boekcode en u maakt kans op een stedentrip Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- per boeking. Sem Schilt kan zaterdag zijn vijfde wereldtitel in de K1 winnen. foto GPD 3 dagen Berlijnv.a. €79,- Vertrek o.a.: 19 feb, 19 maart, 16 april 5 dagen Bohemen en Praagv.a. €99,- Vertrek op: 21 feb, 7, 21 maart, 4, 11 april 5 dagen Londen, Oxford en Cambridgev.a. 179,- Wertrek op: 21 feb, 7, 21 maart, 4, 11 april

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65