Hengelaars beïJen KNRM vaak te snel Iedereen zou iets over 'Enthousiasme van Tholen 24 Politie zoekt getuige» straatroof in Goes UP. _i Bfff w? pB J» frj k..-.3g«4 4Ë JR-11 iflf 'm r »ivvl Irritatie bij station Neeltje Jans Jongerenraad veilt eilandeiijke kunst voor goed doel in Afrika Het was gisteren dertig jaar geleden dat John Lennon werd vermoord. Docent Gino Buysrogge van het Goese Lyceum richtte een expositie over hem in. d ÊÊÈmiQ;, Tkê&JËÊ donderdag 9 december 2010 i M door Ton van den Nouweland NEELTJE JANS - Zowel de honderd ste als de honderd-en-éérste uit ruk dit jaar van het KNRM-station Neeltje Jans betrof een sportvis bootje. De KNRM blijft ze helpen, maar concludeert ook dat deze vis sers 'toch wel makkelijk hulp no dig hebben'. De actuele website van de KNRM vermeldt voor station Neeltje Jans 37 acties voor sportvisboten, op de voet gevolgd door 36 acties voor zeiljachten. Voor het overige zijn het kitesurfers, duikers en de be roepsvaart waarvoor de redders in actie komen. Dinsdagochtend even na achten was het weer raak. Twintig mijl uit de kust, bij de Rabsbank, lag sport visboot Twister met een kapotte brandstofleiding. Het was even zoeken in de mist, maar het lukte de bemanning van de Koopmans- dank uiteindelijk om de Twister te rug te brengen naar de thuishaven achter de Roompotsluis. De boel aan boord van de redding boot was net opgeruimd, toen sportvisboot Masty zich meldde met motorpech. Ook dit vaartuig met twee Antwerpenaren aan boord werd in veiligheid gebracht. KNRM-woordvoerder Kees Groe- neveld bevestigt dat bij de redders van station Neeltje Jans soms spra ke is van weerstand tegen sportvis sers op zee. „Vooral als er niet eens gevaren kan worden omdat een berger het werk doet en wij alleen maar kunnen assisteren. Maar het is de Kustwacht die bepaalt of wij uitrukken. De afweging of een op roep serieus genoeg is wordt in IJ- muiden gemaakt. Groeneveld herinnert zich een voorval met een sportvisser die vanwege motorpech de KNRM op riep, terwijl vlakbij een collegavis ser met goedwerkende motor lag te dobberen „En die verrotte het gewoon om zijn maat te helpen. Toch hebben sportvissers dezelfde rechten als zeilers, die je soms misschien lie ver zou helpen. Maar wij helpen al tijd. Neemt niet weg dat die ande re visser het wel van ons te horen heeft gekregen, hoor." Wat een uitruk van de KNRM ge middeld kost, kan Groeneveld niet tot op de euro nauwkeurig zeggen. „Maar over een paar honderd eüro praat je al snel." GOES - De politie zoekt getuigen van een straatroof Een 53-jarige vrouw is dinsdag rond 18.00 uur in Goes door twee mannen van haar tas beroofd. De vrouw liep in het straatje tussen tussen de Frans Naereboutstraat en het Hollandia- plein. In haar tas zaten onder ande re gevaarlijke medicijnen. De vrouw liep van de Westsingel in Goes richting het Hollandia- plein. Toen ze in het straatje tus sen de Frans Naereboutstraat en het Hollandiaplein liep, kreeg de vrouw ineens een harde duw in haar rug waardoor ze ten val kwam. Haar tas werd hardhandig van haar weggetrokken. De vrouw zag nog twee personen hard weg rennen in de richting van het Hol landiaplein en de Pasteurstraat (Goes-West). In haar bruine leren tas met een gouden 'G' zaten on der meer een iPhone, een rode por- THOLEN - Voor een goed doel veilt de Jongerenraad Tholen vrijdag 17 en zaterdag 18 december kunstwer ken van eilandelijke kunstenaars. De Jongerenraad hoopt voldoende geld op te halen met de actie, zo dat zij een school kunnen bouwen in Raio in Burkina Faso. Eerder werd daar een waterpomp ge- POPLEGENDE door Rob Paardekam Muziekleraar Gino Buys rogge van het Goese Lyceum aan de Berg weg in Goes wil zijn leerlingen over de volle breedte in formeren, dus ook de poplegendes komen aan bod. Gisteren zette hij John Lennon extra in het zonne tje, omdat het precies dertig jaar geleden was dat de muzikant in New York werd vermoord. De leerlingen kregen gisteren een film over Lennon te zien, maar daar bleef het niet bij. Buysrogge heeft in de school een bescheiden expositie over de Brit ingericht. Echt moeilijk was dat niet, omdat hij ontzettend veel materiaal over Lennon en de Beatles heeft. „Ik ben een groot fan", verklaart hij. „De Beatles horen wat mij betreft tot de belangrijkste muzikanten uit de muziekgeschiedenis. Zon der hen had de hedendaagse pop muziek heel anders geklonken." Uiteraard ligt de interesse van de meeste leerlingen niet bij de Beat- Kranten uit de tijd dan John Lennon werd vermoord. temonnee met contant geld, een zwart make-uptasje en medicij nen. De medicijnen zitten in een plastic doosje van twee a drie cen timeter groot, wit van kleur met een blauwe deksel. Aan het doosje zit een sleutelhangerring. De medi cijnen kunnen bij inname, vooral voor kinderen, gevaarlijk zijn. De vrouw had pijn aan haar hoofd, schouder, heup en knie. Op het Hollandiaplein zag ze parkeer wachters die ze alarmeerde. Zij bel den 112 voor de vrouw. Het signalement van de daders is als volgt: twee personen, donkere kleding, ongeveer 1.70 a 1.75 meter lang. Mensen die dinsdag omstreeks 18.00 uur iets gezien hebben of de tas en (een dee) van) de inhoud hebben teruggevonden, worden verzocht contact op te nemen met de politie via nummer 0900-8844. Ook posters, boeken en tijdschriften over Lennon ontbreken niet. les, bij de meesten doet de naam John Lennon zelfs geen belletje rinkelen. „Dat geeft niets", stelt Buysrogge. „Het is tenslotte mijn taak als muziekleraar om de kinde ren bekend te maken met de pop legendes uit het verleden. John Lennon, Elvis, Michael Jackson... daar hoort iedereen tenminste een beetje over te weten. Stel je voor dat één van mijn leerlingen later in een televisiequiz zit en dan niet weet wie John Lennon is. 'Wie was jouw muziekleraar', wordt er dan gevraagd. Nou, dan sta je er mooi op." Hoewel ze vandaag de dag wellicht meer op hebben met Rihanna, Nick 8c Simon of Katy Perry kun nen de jongens en meiden de les sen van hun muziekdocent best waarderen. „Een paar leerlingen zijn nu zelfs fan van de Beatles", stelt Buysrogge. De Zeeuws-Vlaming - bekend van Gino and the Bulldoze Band - is zelf al sinds zijn jonge jaren een fan van de Britse formatie. Op twaalfjarige leeftijd zat hij al aan de radio gekluisterd als op woens dagmiddag de Theo Stockink show werd uitgezonden, in de hoop dat zijn favorieten voorbij zouden ko men. „Al snel ging ik plakboeken over de band bijhouden. Het wer den er veel en ik heb ze allemaal nog." De moord op Lennon maakte in 1980 grote indruk op de toen nog maar zestienjarige Buysrogge. Het was naar eigen zeggen een schok. De weken erna heeft hij alle kran ten die hij kon bemachtigen van voor tot achter gelezen op zoek naar nieuws over zijn idool. Van de honderden knipsels die dat op leverde, heeft hij nu een kleine se lectie tentoongesteld op het Goese Lyceum. Verder kunnen de leerlin gen onder meer posters en boeken over Lennon bekijken. Buysrogge heeft er dozen vol van. „Je moest eens weten wat ze hier nog voor bieden op Marktplaats", zegt hij, terwijl hij naar een serie posters wijst. „Maar ik doe ze niet weg, hoor. Het is prachtig lesmateriaal." door Rob Zorn plaatst. De kunstwerken zijn vanaf deze week tot 15 december te zien in het atrium van het gemeente huis. Ook staan ze afgebeeld op de internetpagina van de jongeren raad. Via www.jongerenraadtho- len.nl kunnen belangstellenden ook al een bod uitbrengen op kunstwerken. THOLEN - Over een paar dagen heeft Tholen er een grote werkge ver bij: Hemi. De kantoorinrichter verhuist eind deze week of begin volgende week naar bedrijventer rein Welgelegen. Directeur Rien Koopman vertelt hoe het zo ver is gekomen. Het verhaal begint op 17 septem ber 2007. Bijna de hele bedrijfs ruimte van Hemi in Halsteren brandt uit. Voor Koopman is het aanleiding om opnieuw met de ge meente in gesprek te gaan over een verhuizing naar Noordland in Bergen op Zoom. Opnieuw, want in 2000 was hij daar ook al over in gesprek met de Bergse wethouder Cees van der Weegen. „Maar dat hield op toen hij opgevolgd werd door Ton Linssen. Die zag dat niet zitten. Daarop hebben wij hier een groot magazijn gebouwd." Het verhuisplan kwam dus op nieuw op tafel na de brand. „Dat ging fout omdat bleek dat op Noordland voor 2,5 miljoen euro geheid moest worden om nieuw bouw daar mogelijk te maken. Toen we er niet uit kwamen, heeft de gemeente een kort geding aan gespannen. De rechter gaf ons ge lijk. Er was geen contract getekend en wij vonden dat er sprake was van een verborgen gebrek. Rancu ne tegen de gemeente of Ton Lins sen? Nee hoor. Wat gedaan is, is gedaan. Ik heb Ton ervaren als een ondernemend type en verder is het all in the game." Toen verhuizen naar Bergen op Zoom afgeketst was, meldde de ge meente Tholen zich bij Koopman. „En die was heel enthousiast. De grond waar wij nu op bouwen, had destijds nog een agrarische be stemming. Thoolse ambtenaren hebben toen doorgewerkt in de va kantieperiode om een industriebe stemming te krijgen. Dat is ze ook gelukt." Voor de brand had Hemi een vloeroppervlakte van 22.000 meter tot zijn beschikking. „We gaan nu naar 35.000. Het grote ver schil is dat we in één gebouw ko men en we hier allemaal hokjes hebben. We kunnen dus veel effi ciënter werken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50