VUURWERK www.bd-store.nl zeeland 123 berco 'We willen hier blijven, zolang het maar kan' Herdenkingsdienst voor nabestaanden Verzamelbeurs in Dauwendaele Boekenmarkt in buurthuis De Pit alles een stuk voordeliger Leo de Kraker nieuwe rector Goese Lyceum van dorpsbuis Luctor et Emergo in Rilland Bestel nu het mooiste vuurwerk van Nederland GRATIS VUURWERK voor de snelle beslissers Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes KLOETINGE In de Geerteskerk in Kloetinge wordt op zondag een herdenkings dienst gehouden. Tijdens deze bij eenkomst kunnen nabestaanden op een bijzondere manier hun over leden dierbaren herdenken. Ze kun nen onder meer een herdenkbal- lon oplaten. De middag, die om 14.00 uur begint, wordt muzikaal omlijst door brassband Excelsior. Aanmelden kan via 0113-257683. MIDDELBURG De afdeling Zeeland van de vereni ging De Verzamelaar houdt zater dag een grote verzamelbeurs in Ontmoetingscentrum Dauwendae- Je aan Vrijlandstraat 65 te Middel- burg. Er zijn oude ansichtkaarten, postze gels, munten en nog veel meer. De zaal is open van 9.00 tot 16.00 uur en de entree is gratis. GOES Stichting Buurtwerk Goes-Zuid houdt zaterdag een boekenmarkt in buurthuis De Pit aan de Appel straat in Goes. Er zijn ook cd's, dvd's en elpees te koop. Verschil lende standhouders bieden hun collecties aan. Mensen die van hun boeken of muziek af willen, kun nen 's morgens tussen 8.00 en 11.30 uur terecht. De markt duurt van 9.30 tot 13.00 uur. lange vorslstraat - goes donderdag 9 december 2010 B GOES - Leo de Kraker is met in gang van 1 april 2011 benoemd als rector van Het Goese Lyceum, on derdeel van de Pontes Scholen- groep. De Kraker keert terug op het oude nest, want hij was tot 2006 onder meer werkzaam als di rectielid van Het Goese Lyceum. Hij werd daarna rector van achter eenvolgens Nehalennia in Middel burg en het Montaigne Lyceum in Den Haag. Sinds het vertrek van Els van Doorn is Louis Steeman rector ad interim van het Goese Ly ceum, hij treedt terug. De Raad van Toezicht van de Pontes Scho- lengroep heeft Johan Hendriks per 1 februari 2011 benoemd als voor zitter van het College van Bestuur. door Raymond de Frel WOLPHAARTSOIJK - Het was gister middag dubbel feest in Wolp- haartsdijk. Aan de voorgevel hin gen ballonnen en een grote zes en nul verraadden dat er een jubi leum gaande was, maar er was nog meer aan de hand. Marie Ka- boord was namelijk niet alleen zes tig jaar getrouwd met haar Henry Broijl (90), maar vierde ook nog eens haar 87e verjaardag. Dat deed ze in de woning, waarin ze met Henry al zestig jaar woont. Zolang het nog gaat, blijven ze er wonen. Henry en Marie zijn gebo ren en getogen in Wolphaartsdijk. „We willen hier niet weg, maar zijn ook realistisch. Mijn man heeft last van zijn benen. Als het echt moet, gaan we hier weg. We zien het wel, we leven van mo ment tot moment", zegt Marie. Henry en Marie Broijl-Kaboord werden ouders van twee dochters (een tweeling) en een zoon, die op 17-jarige leeftijd overleed. „We hebben best wat ellende meege maakt. Juist in die periodes merk je dat je elkaar echt niet kunt mis- seri", aldus Marie. Het is dan ook een vanzelfsprekendheid dat ze met veel lieftle voor haar man zorgt. „Hij is altijd oneindig goed geweest voor mij, hij is het rust punt in huis. Ik niet, ik sta veel sneller in vuur en vlam, haha!" Het was gisteren dubbel feest bij Henry en Maria Broijl-Kaboord in Wol phaartsdijk. foto Izaak Verkeste foto Izaak Verkeste Harry, die vorige maand 65 is ge worden. Hij blijft nog wel als vrij williger actief bij Podium Reimers- waal en Koor A58, dat in het dorpshuis repeteert en waar hij en Betsie 'superfans' van zijn. Betsie blijft nog actief als raadsbo- de in het gemeentehuis in Kruinin- gen, waar ze de koffie drie dinsdag avonden per maand met evenveel toewijding inschenkt als in het dorpshuis. Zaterdag 18 december is er tussen 15.00 en 18.00 uur een afscheidsrecep tie, uiteraard in dorpshuis Luctor et Emergo aan de Hoofdweg 45 in Rilland. Coremans stoppen na 35 jaar als beheerders van het dorpshuis in Rilland. een jaar lang ingrijpend gereno veerd. Er zijn meerdere grote zalen en ook de bibliotheek is er gehuis vest. Vanwege de aangekondigde bezuinigingen op cultuur, breekt er een onzekere tijd aan. De biblio theek verdwijnt wellicht en ook zullen er minder voorstellingen worden gehouden. Wat dat betreft stoppen Harry en Betsie mis schien op het goede moment, al staat er al een enthousiaste opvol ger klaar; Marianne van Holland, die al tien jaar parttime in Luctor et Emergo meewerkt. „Het is fijn dat een bekende het overneemt", zegt Betsie. „En we wonen er naast, dus als ze heel hard 'help' roept, dan komen we." Hoewel het stel over het algemeen een goe de boterham verdient, moet je vol gens Harry geen eurotekens in je ogen hebben en ook geen uren tel len. „Anders kun je dit werk niet doen." Het zal wennen worden, na 1 januari. „Het leukste is het contact, en dat men sen met een gelukkig gevoel weg gaan. Soms bellen ze de volgende dag nog een keer op om te zeggen dat ze zo'n leuke avond hebben ge had. Daar doen we het voor", zegt TMC Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 03 Multl Vloer11 is de professionele aanbieder van parket- en laminaatvloeren. Wij kopen in met zo'n 50 collega's van Parketgroep Nedefland. Alle vloeren worden door onze eigen ervaren porketteurs geïnstalleerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49