«eland ff W- r d'Jhjpjjf; PZC! 21 Waterstad Goese Schans begonnen Hiephiep. BEVELANDEN-THOLEN fife 22 en 23 24 en 25 WONINGBOUWPROJECT Partners pakken toch rijkssubsidie van bijna drie ton mee Vlaanderen stapt in golfenergie almanak Echtpaar Coremans 'Iedereen zou iets stopt na 35 jaar met over John Lennon beheer dorpshuis moeten weten' Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Donderdag 9 december 2010 door Frank Balkenende GOES - Het ambitieuze woning bouwproject Waterstad Goese Schans, de omvorming van haven- indiistrieterrein tot een 1900 wo ningen tellende wijk, is echt be gonnen. Gisteren gingen de palen de grond in voor de bouw van de eerste 112 woningen. De bouw had 1 december moeten beginnen, maar op die datum was van de eerste fase onvoldoende verkocht. Om geen onverantwoor de financiële risico's te nemen, hebben de drie projectontwikke laars Proper Stok Heijmans, Van Garderen Dekker en woningcor poratie RWS een harde afspraak dat er pas kan worden gebouwd als er 65 procent of meer van de woningen is verkocht. Dat is sinds deze week het geval, althans voor een aantal woningtypen. Er zat echter behoorlijk druk op de ketel. De partners in Waterstad Goese Schans zouden een stimule ringssubsidie van het Rijk (280.000 euro) mislopen als het woningbouwproject niet meer dit jaar zou beginnen. Ondanks de moeilijke woningmarkt, is er alles aan gedaan om toch voor 1 januari te heien. De eerste heipalen zijn de grond ingegaan voor 18 koopgarantwo- ningen en 19 stadswoningen aan de Wachthuisstraat en de Kalkblus- serijstraat en voor 10 kadewonin gen aan de Ketelkade. Begin 2011 volgt de bouw van 32 huurapparte- menten en, gelet op het aantal op ties, met de bouw van 14 koopap partementen aan de Ketelkade en 8 watervilla's aan het Goese Diep. Daarnaast is de verwachting dat in het tweede kwartaal van 2011 met nog eens 11 kadewoningen kan worden gestart. Volgens planning zullen de eerste woningen eind 2011 worden opgeleverd. Waterstad Goese Schans is door landschapsarchitect Adriaan Geu ze van bureau West 8 ontworpen naar het model van oud-Holland se watersteden zoals Delft en Lei den. De wijk wordt een noordelijk verlengstuk van de binnenstad. Binnen vijftien, mogelijk twintig jaar is het hele gebied volgebouwd. De provincie zoekt nog naar een geschikte plaats om de (vijf) water gebonden bedrijven die moeten wijken voor het plan, te herhuis vesten. Tegen het saneringsplan en het be stemmingsplan lopen nog verschil lende procedures. Q www.goeseschans.nl i_ Wachthuisstraat Gisteren verscheen de heistelling in het Goese Diep, de eerste fase van de Goese Schans die het komende jaar wordt gebouwd (zie inzetje voor impressie). foto Izaak Verkeste OOSTENDE - Vlaanderen heeft al een grote voorsprong op Neder land met windmolenparken in zee en gaat nu ook serieus aan de slag met de ontwikkeling van een golf- energiecentrale. De installatie moet binnen drie jaar op één kilo meter uit de kust van Oostende lig gen. In de Westerschelde aan de steiger van olieraffinaderij Total bij Borssele draait al enige tijd een (kleine) getijcentrale op proef. Tip? redactie@pzc.nl A ölA T> 7 TZ V "C "O V "'S' 1 Middelburg üci/ J\. V 1x.J\.Jj JA. X T0118886886 za. 11 december, 15.00-16.30 uur The Naughty Gurus popsongs boeken bestellen? ww en voor de meeste Nederlandstalige boeken geldt: direct uit voorraad, of vandaag besteld, morgen bij u thuis, of afhaalbaar in de winkel w.drukkerijmiddelburg.nl Het moet een knalfuif worden. Je wordt immers maar één keer acht tien. In de weken voor haar verjaardag is ze razenddruk met alle voorbereidin gen voor haar feest. Lastige keuzes te over: welke jurk, welke muziekwel ke vrienden, welke hapjes, én welke taart. Dat laatste klusje laat ze aan haar moeder over, die via internet zon verjaardagstaart koopt met een per soonlijke tekst. Terwijl ze de lekker nij bestelt, wordt ze gebeld. Met de telefoon in de hand typt ze verder. Te veel letters, geeft de computer aan. Ze sleutelt wat, drukt de back- space-toets in en verstuurt de op dracht. Iets te snel, want bij het ope nen van de doos, blijkt de verjaar dagswens helemaal niet vrolijk: HIEP, HIEP, HOER.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47