Ajax weer op Ajax resulteert niet in zege 29 Spelersgroep Vlissingen akkoord met voorstel Ook in Egypte faalt De Bruijn opzichtig Suarez mag op vakantie CHAMPIONS donderdag 9 december 2010 Luis Suarez mag vanaf vandaag drie weken op vakantie. De aanvoerder van Ajax krijgt rust en hoeft zich pas in het nieuwe kalenderjaar voor te bereiden op zijn rentree in de hoofdmacht. Suarez is wegens een schorsing niet eerder dan eind januari speelgerech tigd. Hij vierde afgelopen zomer nauwelijks vakantie omdat hij ha het WK meteen weer voor Ajax in de voorronde van de Champions League moest uitkomen. door Jochem Lippmann AMSTERDAM - Met het beste optre den sinds maanden verzekerde Ajax zich gisteravond van interna tionaal voetbal na de winterstop. De Amsterdammers speelden te gen AC Milan het voetbal dat de debuterende interim-trainer Frank de Boer voor ogen heeft. Demy de Zeeuw en Toby Alderweireld be loonden hun ploeg na rust met prachtige treffers voor een spranke lende vertoning (0-2). Ajax eindigt door de verrassende zege op de koploper van de Serie A als derde in groep G van de Champions League, hetgeen een ticket voor de knock-outfase van de Europa League oplevert. De for matie uit de hoofdstad maakte in San Siro duidelijk wat een trainers wissel allemaal met een ploeg kan doen. Natuurlijk trof de nummer vier van de eredivisie in AC Milan een tegenstander die alleen voor de eer en de winstpremie voetbal de. Maar dat nam niet weg dat Ajax de meegereisde fans eindelijk weer eens wist te vermaken. Ajax leek tijdens het debuut van trainer De Boer weer op Ajax. De opvolger van de opgestapte Martin Jol liet Miralem Sulejmani en Luis Suarez als echte vleugspitsen acte ren en bombardeerde het talent Christian Eriksen tot spelmaker. De Boer werkte bij de A-junioren ook al met de achttienjarige ras- voetballer samen. De aanvallende middenvelder was in de Italiaanse modestad de beste man van het veld. De Boer verraste met zijn keuze voor de balvaste Siem de Jong in de spits. Mounir El Hamdaoui, de belangrijkste aankoop van coach Jol voor dit seizoen, zat op de bank. „Ik geloof heilig in Mounir", verklaarde De Boer. „Maar deze wedstrijd had een andere spits no dig. Dit is echt niet structureel. Ze ker niet." De opvolger van Jol kan El Ham daoui de komende tijd waarschijn lijk ook goed gebruiken omdat Sua rez nog een schorsing van vijf duels moet uitzitten. De aanvoer der ontbreekt ook in de volgende wedstrijd van Ajax in de Europa League, omdat hij tegen AC Milan zijn derde gele kaart in de groepsfa- se van de Champions League incas seerde. De prent voor Suarez was een smetje op het vermakelijke optre den van Ajax, dat onder aanvoe ring van de jonge dirigent Eriksen verzorgd en gedurfd acteerde. De 29-voudig landskampioen viel aan over de vleugels en probeerde de thuisclub op eigen helft vast te zet ten. Dat leverde voor rust kansen op voor Suarez, Sulejmani en Erik sen. AC Milan kwam niet verder dan een zachte kopbal van Ronal- dinho, die de vermoeide Zlatan Ibrahimovic mocht vervangen. Ajax domineerde ook in de twee de helft, maar vergat zich toen niet te belonen. Demy de Zeeuw trof in de 56e minuut doel en Toby Al derweireld maakte het debuut van De Boer met een verwoestende uithaal in de 66e minuut helemaal geslaagd (0-2). „Ik heb geprobeerd mijn visie en de visie van Ajax over te brengen", zei De Boer na afloop. „Dat heb ben ze vrij aardig uitgevoerd. Ik ben niet verrast. Ik weet wat ze kunnen en dat hebben ze vandaag heel vaak laten zien. Er moet een echt team staan, dat voor elkaar wil werken. Ik hoop dat de jon gens nu geloven in wat ze kunnen. Ze kunnen allemaal fantastisch voetballen. De winst is dat ze ge durfd hebben gevoetbald, tegen Milan dat veel kwaliteiten heeft." GROEP E Bayern München-FC Basel 3-0 (2-0). 35. Ribéry 1-0, 37. Timosjtsjoek 2-0, 50. Ribéry 3-0. Scheidsrechter: Hansson (Zwe). Gele kaart: Gomez (Bayern), Frei (FC Basel). Aantal toeschouwers: 65.000. CFR Cluj-AS Roma 1-1 (0-1). 21. Borriello 0-1, 88. Traoré 1-1. Scheidsrechter: Collum (Sch). Gele kaart: Culio, Traoré (Cluj). Aantal toeschouwers: 11.000. Bayern München 6 5 0 1 15 16- 6 AS Roma 6 3 1 2 10 10- 11 FC Basel 6 2 0 4 6 8- 11 CFR Cluj 6 1 1 4 4 6- 12 GROEP F Oiympique Marseille-Chelsea 1-0 (0-0). 81. Brandao 1-0. Scheidsrechter: Bezborodov (Rus). Gele kaart: Ayew (Oiympique Marseille). Aantal toeschouwers: 50.000. MSK Zilina-Spartak Moskou 1-2 (0-0). 48. Majtan 1-0, 54. Alex 1-1, 61. Ibson 1-2. Scheidsrechter: Blom (Ned). Rode kaart: 77. Ib son (Spartak). Gele kaart: Guldan, Poliacek, Bel- lo, Piacek, Pecalka (Zilina), Kombarov (Spar tak). Aantal toeschouwers: 10.000. Bijzonder heid: Scheidsrechter Blom legt duel na 8 minu ten tijdelijk stil vanwege vuurwerk op het veld. Chelsea 6 5 0 1 15 14- 4 Olymp. Marseille 6 4 0 2 12 12- 3 Spartak Moskou 63 03 9 7-10 MSK Zilina 6006 0 3-19 GROEP G Milan-Ajax 0-2 (0-0). 57. De Zeeuw 0-1, 66. Alderweireld 0-2. Scheidsrech ter: Bo Larsen (Den). Gele kaart: Suarez, Sulej mani (Ajax). Aantal toeschouwers: 74.000. Real Madrid-Auxerre 4-0 (1-0). 12. Benzema 1-0, 49. Ronaldo 2-0, 72. Benzema 3-0, 88. Benzema 4-0. Scheidsrechter: Gumienny (Bel). Gele kaart: Albiol, M. Diarra (Real Madrid), Mignot (Auxerre). - Aantal toeschouwers: 70.000. Real Madrid AC Milan Ajax Auxerre 6 5 1 0 16 15- 2 6 2 2 2 8 7-7 6 2 13 7 6-10 6 10 5 3 3-12 GROEP H Arsenal-Partizan Belgrado 3-1 (1-0). 30. Van Persie 1-0 (strafschop), 52. Cleo 1-1, 73. Wal- cott 2-1, 77. Nasri 3-1. Scheidsrechter: Taglia- vento (Ita). Rode kaart: 85. Sagna (Arsenal). Gele kaart: Krstajic (Partizan). Aantal toeschou wers: 59.000. Sjachtar Donetsk-SC Braga 2-0 (0-0). 78. Rat 1-0, 83. Luis Adriano 2-0. Scheidsrechter: Brych (Dui). Gele kaart: Garcia (Braga). Aantal toeschouwers: 49.000. Sjachtar Donetsk 6 5 0 11512- 6 Arsenal 6 4 0 2 12 18- 7 SC Braga 6 1 3 3 6 2- 6 Partizan Belgrado 6006 0 2-13 Vetgedrukte clubs geplaatst voor achtste fi nales Champions League. door Rudy Boogert Frank de Boer geeft aan de zijlijn aanwijzingen aan zijn aanvoerder Luis Sua rez. foto Matteo Bazzi VLISSINGEN - De spelersgroep van voetbalclub Vlissingen is gister avond in grote meerderheid als nog akkoord gegaan met een aan gepast vergoedingssysteem. Afgelo pen zondag werd het voorstel van de stichting OTZ (Ondersteuning Topsport Zeeland) nog met tien stemmen tegen vier afgewezen. Dertien spelers hebben nu ja ge zegd. Rob Vergouwen, samen met Johan de Visser oprichter van OTZ dat de reddingsactie van Vlissingen op touw heeft gezet, was een tevre den man. „Ik apprecieer het dat de jongens realiteitszin hebben ge toond." Het gros van de spelers ging zondag niet akkoord met het voorstel waarin hen minder geld dan verwacht werd geboden. Hoe wel er de afgelopen dagen alterna- tieven de revue zijn gepasseerd, ging de groep nu alsnog akkoord met het eerste voorstel. Trainer Roy Hendriksen toonde zich blij met de uitkomst. „Er is veel over deze groep gezegd, maar ze zijn wél begaan met elkaar. Een enke ling is nog niet overtuigd - ik noem geen namen - maar ik hoop dat zij de komende tijd ook weer aansluiten. Dit is in elk geval goed voor VC Vlissingen en de mensen die de afgelopen tijd zo hun best hebben gedaan." Het nieuwe vergoedingssysteem behelst een onderverdeling van de spelers in vier categorieën. In elke categorie krijgt een speler een ba sisvergoeding per maand en daar aan kunnen ze met overwinnin gen en gelijke spelen premies toe voegen. De 'waardevolste' spelers zitten in categorie A. Dat zijn er bij Vlissingen drie. De spelersgroep traint vanavond in Lewedorp en zondag wacht het competitieduel op eigen veld met WSC. „Ik was ook niet tevreden over me- Vejen. Bloedonderzoek tijdens de zelf', sprak Visser, die in de Deen- stage in Spanje aan de vooravond se competitie uitkomt voor KIF van het EK toonde sporen van de Maura Visser geeft aanwijzingen aan haar ploeggenotes tijdens het verloren duel met Duitsland. fotoTrond Reidar Teigen ziekte van Pfeiffer aan, maar dat had volgens Visser niets te maken met de terugval na rust. „Tijdens wedstrijden merk ik niks. Ik ga er vol voor." Het verschil in ervaring had vol gens haar de doorslag gegeven. „Je merkt dat Duitsland meer wedstrij den op dit niveau heeft gespeeld. Wij maakten op cruciale momen ten te veel fouten en misten te veel kansen. Ik heb het gevoel dat er meer in zat en dat is zuur." Zweden boekte ten koste van Oek raïne zijn tweede zege (33-25) en pakt daarmee de leiding in groep C. Morgenavond speelt Oranje het laatste groepsduel met Zweden. De Nederlandse vrouwen zijn on danks de nederlaag tegen Duits land wel al zeker van de volgende ronde. Oekraïne kan Oranje niet meer passeren in de poule van vier. De beste drie gaan door naar de vol gende ronde. door Joop van den Oudenhoven HURGHADA - Jean Paul de Bruijn uit Hulst heeft de eerste ronde van het wereldbekertoernooi in het Egyptische Hurghada niet over leefd. De Bruijn verloor eerst van de onbekende Dirk Muylaert uit België, om vervolgens te worden uitgeschakeld door Jung Han Heo uit Korea. Het wordt daardoor druk op het strand aan de Rode Zee, met Ne derlands deelnemers die niet meer hoeven aan te treden. Jean Paul de Bruijn is een van hen en niet voor de eerste keer de afgelopen jaren. Waar is de tijd gebleven dat De Bruijn nog vijfde stond op de we- reldranking? Daarop is hij na een aantal magere optredens inmid dels afgegleden naar de 36e plaats. Mager was dit keer ook zijn presta tie in Hurghada. Tegen de, met alle respect, onbe duidende Belgische tweedeklasser Dirk Muylaert ging De Bruijn roemloos ten onder met een moyenne van 0.744. Tegen Heo begon hij even drama tisch, maar herstelde zich enigs zins in de tweede set die hij won. De derde begon ook nog veelbelo vend, maar bij 10-7 in De Bruijns voordeel overrulede de Koreaan hem alsnog met een serie van acht. Daarmee zat het toernooi voor De Bruijn erop en verdween 0.792 als algemeen gemiddelde in de boeken. Glenn Hofman bereikte het hoofd toernooi ook niet, al was hij er wel dichtbij. Na winst in de eerste en verlies in de tweede set leidde de speler van Delta/Fast in de derde met 13-8. Toch zag hij de Span jaard Ruben Legazpi nog voorbij komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43