eland 13 Schade door tunneldefect 15 a 20 miljoen Robesin weer aanvoerder lijst Partij voor Zeeland Vierhout: 'Elementaire zorg niet gegarandeerd' Weer Hedwige KERSTMARKT VEERE in 't centrum commentaar donderdag 9 december 2010 a.s. weekend Zaterdag en zondag 11.00 -17.00 uur. U koopt hier de leukste en lekkerste Kerstcadeau's! Toegang gratis en gratis parkeren! www.kerstmarktveere.nl MIDDELBURG - Johan Robesin uit Hoek treedt bij de Statenverkiezin gen in maart opnieuw op als lijst trekker voor de Partij voor Zee land (PvZ). Deze week is de kop groep van de kandidatenlijst vast gesteld. Die kop bestaat na Robesin uit: 2 Ellen Mekkaoui-de Neef uit Ter- neuzen, 3 Wim Hirdes uit Vlissin gen, 4 Francois Babijn uit Oost burg, 5 Jan Geldof uit Vrouwenpol der, 6 Wim Bartels uit Grijpskerke, 7 Pim Kraan uit Vlissingen, 8 Han van 't Hof uit St. Annaland, 9 Jan Kleinepier uit Vlissingen, 10 Jos Schouwenaar uit Wemeldinge. Mekkaoui-de Neef, Hirdes, Babijn, Bartels, Kraan, Van 't Hof en Klei nepier zitten op dit moment voor lokale onafhankelijke partijen in de gemeenteraad van hun woon plaats. Dat onderstreept volgens lijsttrekker Robesin de samenwer king tussen de PvZ en die lokale partijen. De PvZ werkt nog aan de rest van de lijst. Het is de bedoeling dat er dertig namen op komen. De plaat sen 29 en 30 worden ingenomen door respectievelijk Rob van Dooren, de LPV-wethouder in Vlis singen en het huidige PvZ-Staten- lid Jean-Paul Hageman, die zich niet herkiesbaar heeft gesteld. Zij fungeren als lijstduwers. Dertig jaar na de dood van John Lennon is een tentoonstelling samengesteld: www.pzc.nl/video De gemeente Kapelle heeft een nieuwe kinderburgemeester. Bekijk de video op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl VLISSINGEN - Het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis in Vlissingen en Goes moet als gevolg van over heidsbezuinigingen bedden slui ten op de spoedeisende hulp en de intensive care. Dat zegt Pieter Vierhout van de Raad van Bestuur op de website van Zorgvisie. „We kunnen geen garantie geven dat we elementaire zorg kunnen blij ven leveren." Het ziekenhuis vreest een jaarlijk se korting van enkele miljoenen. Omdat die nog bovenop een toch al verwacht verlies van twee mil joen komt, is het ziekenhuis in ern stige problemen. Op dit moment buigt men zich over bezuinigings mogelijkheden. In totaal wil het ADRZ tien miljoen euro bezuini gen. De ingezette samenvoeging van afdelingen tussen Vlissingen en Goes gaat gewoon door. Door de financiële problemen is het voor het ziekenhuis een zware opgave de zo gewenste verbetering van de kwaliteit van de zorg te rea liseren. Ook voordat de minister maatregelen aankondigde leek dat al moeilijk: het eigen vermogen van het ziekenhuis was te laag: in vesteerders aarzelden om geld te steken in nieuwbouw. Vierhout stelt dat in Nederland twintig zie kenhuizen failliet dreigen te gaan door de bezuinigingen De troebelen rond de Vlaketunnel hebben het Zeeuwse bedrijfsleven al 15 a 20 miljoen euro gekost Het mankement aan de Vla ketunnel heeft het Zeeuw se bedrijfsleven in bijna vier weken tijd al 15 a 20 miljoen euro gekost. De schade van de ver traagde openstelling van de tunnel woensdagmorgen door het uitlo pen van werkzaamheden in de nacht ervoor, bedraagt een kleine miljoen euro. Het zijn becijferingen van de Ka mer van Koophandel voor Zee land en West-Brabant. Woordvoer der Mare Volleman: „Reken maar mee. In de ochtendspits rijden wel 7000 voertuigen per uur door de Vlaketunnel. Gistermorgen stond alles één tot anderhalf uur stil. Dat zat veel woonwerkverkeer en vrachtverkeer bij. Als je uitgaat van een uurtarief van 100 tot 120 euro voor al die mensen in de file, kom je op een kleine miljoen euro uit." Met diezelfde uitgangspunten is het volgens Volleman 'geen gek ke rekensom' om vast te stellen dat het schadebedrag door de de fecte tunnel inmiddels misschien wel tot 20 miljoen euro is opgelo pen. Ernstige cijfers, vindt de Kamer van Koophandel, want de marges in de transportsector zijn toch al buitengewoon smal. Volleman: „En dan moet je wel kunnen blij ven rijden. Dit soort vertragingen calculeer je in Zeeland niet in." Volleman wijst ook op de imago schade. „Zeeland staat - of stond - te boek als een filevrije provincie. Nou, vergeet het maar." Het is naar de mening van de Kamer van Koophandel een geluk bij een on geluk dat het tunnelmankement zich aan het eind van het jaar voor doet. „In de zomer zou het een re gelrechte ramp voor de toeris tische sector zijn geweest." De afgelopen weken is volgens de Kamer onderstreept hoe kwets baar de ontsluiting van Zeeland is. Omrijden is nauwelijks een optie. Het kabinet-Rutte heeft het onzalige plan opgevat om nog maar eens een onderzoek te doen naar alterna tieven voor het onder water zet ten van de Hedwigepolder. Waarom? Volgens staatssecreta ris Henk Bleker omdat 'er vol op de politieke wil is'. Bleker zou ook kunnen zeggen: omdat er onvoldoende politieke wil is om een besluit hard te maken waarop al veel te lang is ge kauwd. Want zo kan het gaan. Het zijn deze grillen van de po litiek die Zeeland gevangen houden in een onverkwikkelij ke discussie. Daarover zwijgt de staatssecretaris. Bleker geeft de flinterdunne motivatie dat hij de ecologische aannames die onder het vorige kabinet zijn gedaan, wil over doen. Alsof die aannames om de maand veranderen. Ed Nijp- els, die een eerdere brede zoek slag naar alternatieven voor ont- poldering leidde en die hele maal niets aantrof, reageert te recht afwijzend. Want als er nu toch een alternatief wordt ge vonden, wie heeft er dan ge lijk? Degenen die zich er de af gelopen jaren in verdiepten of de onderzoekers die er nu mee bezig zijn? Geloofwaardig wordt het nooit meer. Alleen voor de burgers die dit soort besluiten graag nemen op basis van emotie en politiek op portunisme is er nog hoop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3