aanstormend talent Onrust over sloop zwembad De Honte 23 berco 'Sluuskille' 'Verhoging toeristentax is wél aangekondigd' 1 aan vergetelheid onttrekken Hulp aan scouts alles een stuk voordeliger urn donderdag 9 december 2010 beurt zijn het theatertje en het be lendende café nu klaar. Het wordt morgen geopend door de driejari ge Lieve Harte, die al dagen oefent op het doorknippen van linten. Met het vestzaktheater ('Van HARTE welkom in ons vestzaktheater', valt op een schoolbord in het cafége deelte te lezen) wordt een leemte in de podiumkunsten in Terneu- zen opgevuld. Iets dergelijks was er nog niet, constateren Jan en Mo nique tevreden. Ze bieden een po dium aan iedereen, van goedwil lende amateur tot professionele kleinkunstenaar. Klein, want het theatertje telt hooguit 65 stoelen. Jan Harte: „We slaan eigenlijk twee vliegen in één klap: we heb ben een karakteristiek, historisch pand in een prachtig stukje oud- Terneuzen van de sloop gered en M we bieden mogelijkheden voor de meest uiteenlopende acts, optre dens en voorstellingen. Er hebben zich inmiddels al verschillende popgroepjes gemeld en ook ama teurtoneelgezelschappen willen hier optreden. Weet je wat het is? Als je in een grote zaal optreedt voor dertig man, is dat natuurlijk heel slecht voor je zelfvertrouwen. Sta je hier voor dertig man - een halfvolle zaal - dan kun je spreken van een succes." Monique, opgegroeid in de horeca: „Maar wie een borrel wil geven, een feestje, presentatie of work shop wil houden, kan. ook bij ons terecht. We zijn sowieso iedere za terdag open, maar op middagen of avonden als er in het theatertje iets op het programma staat, is het café natuurlijk ook beschikbaar." Jan: „We kunnen nu wel allerlei mogelijkheden opsommen, maar hier kan echt alles. Behalve een show met zeeleeuwen; we hebben hier geen zeewater namelijk, maar daar werken we nog aan in het ka der van de actie Water terug in de binnenstad." Op de achtergrond smeedt, geeft Monique toe, Mai- kel natuurlijk wel plan nen voor de toekomst. „Ja, allicht, dat kan-ie niet laten. We hebben in dit gebiedje natuurlijk ook prachtige mogelijkheden, met dat pleintje hiernaast bijvoorbeeld. Daar kunnen we 's zomers allerlei activiteiten houden. Een soort theaterpleintje..." Jan en Monique Harte willen, sa men met de ondernemers in ande re karakteristieke pandjes in de buurt, het oudste stukje Terneu- zen nadrukkelijker onder de aan dacht brengen. Jan: „Je moet echt weten dat dit fraaie historische stadsgedeelte zich hier verschuilt, anders loop je er straal voorbij. Daar moeten we met z'n allen iets aan kunnen doen." Voor de opening, morgenmiddag om 16.00 uur, zijn geen uitnodigin gen verstuurd. Monique: „We wil len het gewoon op het gemakje op bouwen. Bet hoeft niet direct storm te lopen. Wie langskomt is welkom." Ook zaterdag staan de deuren open. Vrijdagavond vanaf 19.30 uur speelt het jeugdorkest Minimo- nie uit Hoek kerstliedjes. AXEL - Scoutinggroep De Vier Am bachten in Axel heeft een speciaal bankrekeningnummer geopend voor financiële steun na de brand, die een week geleden het scouting- gebouw aan de Boslaan in de as legde. Het is gratis beschikbaar ge steld door de Rabobank. Het num mer is: 152538143 o.v.v. 'Wij laten ons niet afbranden'. door Eugèmie Verstoeten TERNEUZEN - Omwonenden van het voormalige zwembad de Honte aan de Bellamystraat in Terneuzen maken zich zorgen over de sloop van het bad. De gemeente Terneu zen verzekert dat er geen reden is voor ongerustheid. Bij de gemeen te hebben tot nu toe drie mensen geklaagd over overlast door de sloopactiviteiten. „Niet omdat ze schade hebben, maar omdat ze ongerust zijn", zegt woordvoerder Daniël Rouw van de gemeente. „We hebben hun onge rustheid kunnen wegnemen. Om dat de woningen op palen staan, is het niet aannemelijk dat er scheu ren ontstaan door de trillingen van de slopershamer. Afgelopen weekend waren er ook klachten over geluidsoverlast, om- lange vorslstraal - goes dat er in alle vroegte puin werd af gevoerd. Woordvoerder Rouw: „De aannemer heeft beloofd dat hij daarmee voortaan rekening zal hou den." De "sloop van het zwembadbassin zal naar verwachting nog één tot twee weken duren. Onder het bad is bij de bouw een dikke laag beton gestort. Als de gemeente het bad voor onderhoudswerkzaamheden leeg moest laten lopen, was de kans aanwezig dat het grondwater het bassin omhoog zou drukken. De dikke beton massa moest dat voorkomen. „Dat de sloop wat geluidsoverlast geeft, is vervelend, maar niet te voorkomen", zegt Rouw. „Maar als er echt serieuze klachten zijn, als bijvoorbeeld de schilderijen van de muur vallen, dan moeten mensen dat bij ons melden. Dan maken we er werk van." foto Mark Neelemans boren in de Benedenweg. Later verhuisde ze naar Den Haag waar ze aan de slag ging als doktersassis tente bij een zenuwarts. In Den Haag leerde ze haar man kennen. Ze runden daar een bakkerij. Het echtpaar keerde in '42 terug naar Sluiskil vanwege de oorlog. „We waren bang voor het oorlogs geweld. Daarom keerden we te rug." Tot op hoge leeftijd bakte ze nog oliebollen en brood. Vijfjaar gele den verhuisde ze van haar woning aan de Kerkstraat naar het Elisa- bethhofje. „Ik voel me nog steeds goed hoor. Alleen de spieren zijn wat minder." Ze kijkt naar de over kant van de straat waar de lagere school staat. Haar gedachten gin gen even terug naar de kindertijd. door Martijn de Koning SLUIS - Recreatiebedrijven en ver huurkantoren in West-Zeeuws- Vlaanderen hadden best kunnen weten dat de toeristenbelasting vol gend jaar omhoog gaat. Ze zijn er meerdere keren op gewezen dat dit eraan zat te komen. Dat zegt wethouder Conny Almekinders. Het college kreeg de afgelopen tijd nogal wat brieven van boze onder nemers, met name verhuurkanto ren. Ze zijn het niet eens met de voorgenomen verhoging van de toeristenbelasting met vijf cent, maar zijn vooral boos dat ze, zo stellen ze, daarvan niet op de hoog te zijn gebracht. Ze hebben al fol ders gedrukt en overeenkomsten gesloten op basis van het oude ta rief De overkoepelende organisa ties Saverko, Recron en Vekabo toonden zich ook onaangenaam verrast. Leden van de commissie Samenle ving vroegen dinsdag duidelijk heid aan Almekinders. Die gaf aan in persoonlijke gesprekken met de organisaties over de verhogings plannen gesproken te hebben. De raadsleden krijgen de gespreksver slagen toegestuurd, waarna ze op 23 december besluiten of de verho ging doorgaat. Zo niet, dan kost dat Sluis volgend jaar 90.000 euro. Volgens de gemeente hoeven omwonenden niet bang te zijn voor schade als gevolg van de sloopwerkzaamheden. foto Mark Neelemans TMC Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 03 LOER Multi Vloer1" is de professionele.aanbieder van parket- en laminaatvloeren. Wij kopen in met zo'n 50 Collega's van Parketgroep Nederland. Alle vloeren worden door onze eigen ervaren parketteurs geïnstalleerd. www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39