De Paerdenstal mikt op Wethouder: 'Niets mis met strooibeleid Sluis' Honderdjarige Tante Friele is liever op 22 Hiep, hiep... Sluise raad akkoord met brief traumaheli VVD Sluis peilt ideeën over strandnota Kerstboomactie voor ontspanningsruimtes Sabrina treedt op bij 'Uit op Zondag' Tweetal aangehouden voor steekpartij VESTZAKTHEATER Jan en Monique Harte willen oud stukje Terneuzen almanak donderdag 9 december 2010 SLUIS De Sluise gemeenteraad kan zich vinden in de brief over de trauma helikopter die burgemeester Jaap Sala aan het Rijk wil sturen. Daarin vraagt Sluis om de heli uit Brugge weer als eerste op te roepen bij on gevallen in Zeeuws-Vlaanderen, en niet die uit Rotterdam. De PvdA vond het voldoende om 'de beste zorg' te vragen, maar de overige fracties hechten aan de spe cifieke vraag naar de Vlaamse heli. BRESKENS De WD Sluis vraagt vanavond de mening van belanghebbenden over de strandnota van de gemeente Sluis. De gemeenteraad beslist de ze maand over de inhoud daarvan. De WD wil de mening van bur gers daarbij betrekken. De bijeen komst vindt plaats in strandpavil joen Beachhouse 25, tussen Bres- kens en Groede. Aanvang 19.30 uur. MEEST CELEZEN 1. Chinezen enthousiast over bezoek 2. Hardloopster rent Alpe d'Huez op 3. Sluisenaar begint strooipetitie STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto TERNEUZEN Bij het ziekenhuis De Honte in Ter- neuzen is een tien meter hoge kerstboom geplaatst met vierdui zend led-lampjes. Bedrijven kun nen lampjes sponsoren, waarna de ze gaan branden. De opbrengt van deze kerstboom actie is bedoeld voor de inrichting van ontspanningsruimtes in de vier ZorgSaam woonzorgcentra Bachten Dieke, Vremdieke, Em- maus en Coensdike. HULST Na het spetterende feest ter gele genheid van het 10-jarig bestaan van Uit op Zondagmiddag sluit Stichting Welzijn Hulst het jaar bijna af met een optreden van zan geres Sabrina, onder andere be kend van de muzikale fruitmand op Radio Meetjesland. Het gratis optreden is zondag van 14.30 tot 16.30 uur in De Lieve in Hulst. AXEL Twee mannen (26 en 35) uit Axel zijn gistermiddag aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een steekpartij afgelopen zaterdag in de Walstraat in Axel. Ze hebben zichzelf bij de politie gemeld, na dat die een groot onderzoek was begonnen en veel mensen had ge hoord. De 26-jarige man is weer in vrijheid gesteld. De 35-jarige man zit nog vast. Hij wordt ervan ver dacht te hebben gestoken. Een 39- jarige Terneuzenaar raakte bij de steekpartij gewond in zijn hand. Het drietal kende elkaar. door Wout Bareman Het is een misverstand te denken dat het nieuwe vestzaktheater De Paer denstal in Terneuzen helemaal om advocaat-cabare tier-columnist Maikel Harte draait. Integendeel zelfs. Achter de scher men heeft hij natuurlijk wel mee gedacht en hij zal er best wel eens optreden, maar daar blijft het dan ook bij. Zijn echtgenote Monique, lachend: „De bijdrage van Maikel? Ach, hij past op de kinderen, als ik hier aan het werk ben. En hij heeft geholpen bij de lambrisering in het theatergedeelte." Het idee de honderd jaar oude voormalige paardenstal van kolen handel Van Rompu in het Tuin pad te verbouwen tot vestzakthea ter ontstond vier jaar geleden. Mai kel Harte presenteerde, tijdens een kerstmarkt in het oudste gedeelte van Terneuzen, het hilarische kerstspel Oh Mariahet is een ne ger! Eigenaar Douwe van der Meer, die ook andere pandjes aan het Tuinpad, in de Vissteeg en het Kandeelstraatje in eigendom heeft, bood de oude paardenstal spontaan te koop aan. Monique Harte en Maikels broer Jan zeiden 'ja' en na een lange vergunningpro cedure én een ingrijpende opknap- door Martijn de Koning sluis - In de gemeente Sluis wordt deze winter niet minder gestrooid dan andere jaren. Bovendien strooit Sluis relatief gezien op meer plaatsen dan de 'gemiddelde gemeente'. Dat zei wethouder Jan Schaalje dinsdagavond tijdens een commissievergadering. Schaalje reageerde op kritiek van een aantal raadsleden en inwo ners. Een Sluisenaar begon zelfs een petitie, om daarmee het strooi beleid van de gemeente aan de kaak te stellen. Schaalje verdedigde ook het be sluit om niet langer gratis strooi- zout uit te delen. „Mensen vinden dat blijkbaar niet sociaal. Nou, ne gentig procent van degenen die vo rig jaar zout kwamen halen, wa ren ondernemers, soms met een kar achter de auto. Dat noem ik niet sociaal." Sluis was vorig jaar bijna 15.000 euro kwijt aan het gra tis verstrekken van zout. De wethouder gaf overigens ook aan dat het zout in Sluis bijna op is. „We hebben nog voor een ron de of vier, vijf" Sluis heeft nor maal gesproken 200 ton in voor raad, gaf Schaalje aan. Dat wordt altijd meteen aangevuld. Door de grote vraag is er nu sprake van een levertijd van enige weken. Schaal je: „Als het nodig is, moeten we andere oplossingen zoeken." Tip? redactie@pzc.nl Het moet een knalfuif worden. Je wordt immers maar één keer acht tien. In de weken voor haar verjaar dag is ze razenddruk met alle voorbe reidingen voor haarfeest. Lastige keuzes te over: welke jurkwelke mu ziek, welke vrienden, welke hapjes, én welke taart. Dat laatste klusje laat ze aan haar moeder over, die via internet zo'n verjaardagstaart koopt met een persoonlijke tekst. Ter wijl ze de lekkernij bestelt, wordt ze gebeld. Met de telefoon in de hand typt ze verder. Te veel letters, geeft de computer aan. Ze sleutelt wat, drukt de backspace-toets in en ver stuurt de opdracht. Iets te snel, want bij het openen van de doos, blijkt de verjaardagswens helemaal niet vro lijk: HIEP, HIEP, HOER. door Frank van Coofen Pharilda Bakker-Willems werd gisteren 100 jaar oud. De eeuwelinge voelt zich nog prima. „Alleen de spieren gaan wat minder." foto Mark Neelemans sluiskil - Ze waren er allemaal gis teren in restaurant Dallinga in Sluiskil. Neven, nichten, familie en iedereen die Pharilda Bakker-Wil lems kent. Tante Friele, zoals ze in 'haar' dorp Sluiskil wordt ge noemd, werd gisteren honderd jaar. Zelfs de bewoners van het Elisa beth hofje, tot een paar maanden geleden het thuis van tante Friele, feliciteerden haar. Vanwege de ge zondheid verhuisde ze een paar maanden geleden naar de Blide in Terneuzen. „Ze zijn heel goed voor mij hoor, de mensen van de Blide, maar ik ben liever op Sluus- kille", zei ze gisteren. Ze werd honderd jaar geleden ge- Monique en Jan Harte aan de 'huiskamerbar' van De Paerdenstal. Op de achtergrond het vestzaktheater.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38