Wijkhuis Langs de Linie Hulst dicht Nieuwbouw speeltuin is begonnen deDRVKKERY Diefstal van messing aan Ambachtsstraat Kerstmarkt ouderen in de Blaauwe Hoeve Fietser uit Hulst door bestelbus aangereden 22 en 23 ZEEUWS-VLAANOEREN WIJKRAAD Te weinig gebruikers, te hoge vaste lasten 24 en 25 door Sheila van Doorsselaer HULST - Het wijkhuis in wijk l Langs de Linie in Hulst is na vijf jaar gesloten. Het aantal gebruikers f viel tegen en de kosten voor de ,i ontmoetingsplek groeiden de wijk- raad boven het hoofd. In mei 2005 overhandigde Woon- stichting Hulst het wijkraadbe- stuur de sleutels van het rijtjeshuis aan de Keldermanstraat 21. On langs leverde het bestuur de sleu tels weer in. „Het was financieel niet meer op te brengen", zegt pen ningmeester Rudy Boeijkens van de wijkraad. „We krijgen 634 euro subsidie van de gemeente, maar we waren aan vaste lasten voor het huis 1150 euro kwijt. En aan huur kwam er nagenoeg niets bin nen." Het toenmalige wijkraadbestuur had grootse plannen met het wijk huis. Het werd destijds geopend, omdat de gemeente nooit over de brug kwam met een multifunctio neel gebouw. De woningcorpora tie hielp de wijkraad uit de brand en gaf het bestuur gratis de be schikking over een huurhuis. Het pand in de Keldermanstraat staat op de nominatie voor sloop en stond al even leeg. Gas, water en licht kon de wijkraad betalen uit wat was overgebleven van de tien duizend euro gemeentelijke steun die elke wijk- en dorpsraad eenma lig kreeg. Het wijkhuis zou verga derruimte moeten bieden aan het wijkraadbestuur, kon gebruikt wor den voor een spreekuur door de wijkagent en de jongerenwerker van de gemeente en zowel jong als oud in de wijk zou er welkom zijn voor allerlei activiteiten. Van kof fieochtenden tot bloemschikcur sussen. Boeijkens: „Uiteindelijk heeft al leen het wijkraadbestuur er verga derd en heeft de jongerenwerker er even gezeten. Er is verder één keer een expositie gehouden en een buurvrouw hield een keer in de twee weken een cursus kaartjes maken voor acht dames. Maar dat was het. Het restant van de 10.000 euro is nu echt op. Er is gewoon geen geld meer. Het wijkhuis is te duur gebleken." De wijkraad heeft nu zijn hoop ge vestigd op het nieuw te bouwen appartementencomplex van de Woonstichting Hulst op de hoek van de Zoutestraat en IJzerenhand- straat, waarin ook een zaaltje is ge pland. Dat kunnen de wijkraad en bewoners van de buurt eventueel ook gebruiken. TERNEUZEN Enkele tientallen kilo's messing - een legering van koper en zink - zijn in de nacht van dinsdag op woensdag gestolen in Terneuzen. De diefstal gebeurde bij een bedrijf aan de Ambachtsstraat op bedrij venterrein Handelspoort. De waar de is niet bekend gemaakt. HULST In de Trufïinozaal van de Blaauwe Hoeve in Hulst vindt morgen van 10.00 tot 16.00 uur de jaarlijkse kerstmarkt plaats. Er staan kraam pjes met onder andere oliebollen en kerstkaarten en er is een loterij. Verder is er live-muziek, glühwein en warme chocomel. AXEL Een 51-jarige fletser uit Hulst is gis terochtend rond 7.30 uur op de Tractaatweg bij Axel aangereden door een bestelbusje, bestuurd door een 39-jarige man uit Axel. De fietser reed op het linker fietspad. Hij liep bij het ongeluk een wond op aan zijn achterhoofd. Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 door Eugène Verstraeten 1 TERNEUZEN - De speeltuin Oranje- t kwartier in Terneuzen heeft er lang op moeten wachten, maar de J bouw van de nieuwe recreatie ruimte is begonnen. Het wordt i, een multifunctioneel gebouw en met een graafmachine schepte wet- houder Cees Liefting gisteren de eerste grond voor de fundering weg. Al in 2002 legde de Stichting speel- l tuin Oranjekwartier de wens neer voor een nieuw gebouw en een uit breiding van de speeltuin bij de ge- is meente. Die heeft besloten mee te werken, op voorwaarde dat het ge bouw niet alleen onderdak biedt aan de speeltuin, maar ook ge bruikt kan worden voor andere ac tiviteiten. Bijvoorbeeld tijdens Ko ninginnedag en bij jeugdvakantie- activiteiten. Ook kunnen de wijk raad Noordpolder, de gemeente en andere organisaties het gebouw gebruiken voor informatiebijeen komsten of vergaderingen. Het nieuwe onderkomen is naar verwachting in juni gereed. Vervol gens wordt dan begonnen met de uitbreiding van de speeltuin met een aantal nieuwe speeltuigen. De officiële opening van het gebouw en de speeltuin is voorzien in het voorjaar van 2012. Liefting: „Dan zijn we in totaal tien jaar verder. Daarom heb ik gezegd, voordat er opnieuw uitstel komt moeten we maar snel het officiële startsein ge ven voor de bouw. Wethouder Cees Liefting doet het eerste graafwerk voor de bouw van het nieuwe onderkomen van speeltuin Oranjekwartier. Het nieuwe gebouw kost 375.000 euro. De gemeente draagt 225.000 euro bij. Voor het resterende bedrag wordt gehoopt op een subsidie van de provincie. foto Mark Neelemans Vestzaktheater De Paerdenstal mikt op aanstormend talent Donderdag 9 december 2010 Meterslange masten Bressiaans bedrijf gaan de hele wereld over Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl za. 11 december, 15.00-16.30 uur The Naughty Gurus popsongs en voor de meeste Nederlandstalige boeken geldt: direct uit voorraad, of vandaag besteld, morgen bij u thuis, of afhaalbaar in de winkel boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37