LOGUS De Roo, een eenzame veldrijder 3i 10% kassakorting op het hele assortiment Nieuwbouw Kloetinge vrijdag geopend Kansloze nederlaag voor 3B-SD Den Dekker langer bij Zeelandia Middelburg Dé specialist met jarenlange ervaring mooie ontwerpen, goed advies en betaalbare kwaliteit! LOGUS.NL donderdag 9 december 2010 l KLOETINGE Oud-burgemeester Dick van der Zaag, zijn opvolger René Verhulst en kinderburgemeester Jordi Bot van Goes zullen vrijdagmiddag om 16.30 uur de nieuwe kleedaccomo- datie van voetbalvereniging Kloe tinge feestelijk openen. Na jarenlang wachten staat er een modern gebouw met tien kleedka mers, een bestuurskamer en diver se andere ruimtes. Naast de nieuwe kleedruimtes is er recentelijk een vierde veld bijgeko men. Ook is de club op dit mo ment druk bezig om een extra kunststof trainingsveld aan te leg gen. Volgend jaar wordt gestart met de bouw van een voetbalkooi. SAS VAN GENT, Het drïebandenteam van 3B-SD leed in de vierde divisie een 6-2-ne- derlaag tegen Reynaert/dranken Pluym. Voor Unit 8 liep het met 0-8 nog slechter af tegen De Ge- slootene Boom. Bij de tegenstan der viel kopman Robin Claerhoudt op die met liefst 1.250 gemiddeld Jean Louis Smulder kleineerde. Ook Sjaak de Visser en John Hatz- man werden kansloos gelaten. Phi lip van der Male redde de eer door een zege met één punt verschil. Unit 8 ging met Piet Verschure in de gelederen ten onder tegen De Geslootene Boom. De uitslag was geflatteerd. Twee partijen werden met één punt verschil verloren. te vi g g BtMNBS a KBSBMRS MIDDELBURG Voetbaltrainer Arjo den Dekker heeft zijn contract bij Zeelandia Middelburg met een jaar verlengd. De oefenmeester uit Kapelle is be zig aan zijn eerste jaar bij de zon dag-derdeklasser. Zeelandia Middelburg werd vorig jaar kampioen in de vierde klasse en gaat nu opnieuw aan de leiding, met 24 punten uit tien wedstrij den. De Middelburgers veroverden bo vendien de eerste periodetitel in de derde klasse. De rake vrije trap van Juriën Dam al gezien? Het filmpje staat op www.zeeuwsevoetbalawards.nl RUDESTATS 'Stamgast Hontenisse is in gevaar'. Lees er meer over op het weblog: www.pzc.nl/blog/rudyboogert STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl De sportredactie is ook telefonisch bereikbaar via 0118-434041 door Koen de Vries KAPELLE - Afgelopen maandag stond zijn naam weer eens in de krant. Jacob de Roo uit Kapelle had de ATB-wedstrijd in Wemel- dinge om de Ereprijs Wim van Stel gewonnen. Hij kwam als eer ste over de streep, maar eigenlijk telde dat niet. De 20-jarige inwo ner van Kapelle reed op een veld- rijfiets en op zo'n tweewieler doe je in Zeeuwse ATB-wedstrijden voor spek en bonen mee. „Veldrij den is in Zeeland niet bepaald po pulair. Ik rij mijn wedstrijden in Brabant, in de West-Brabantse veldritcompetitie. Daar tel je wel mee", vertelt de kraanmachinist. Veldrijden mag zich in Zeeland al vele"jaren niet in eeri grotè"belang stelling verheugen en het lijkt al leen maar minder te worden. Waarom dat zo is, weet De Roo niet. „Misschien omdat de wed strijden wat verder weg zijn", doet hij een poging. „Voor ATB-wed- strijden kun je in Zeeland bijna elk weekeinde terecht, voor veldrij den moet je de provincie uit." Eens per jaar strijkt de West-Bra bantse veldritcompetitie (WBVC) in Zeeland neer, maar ook dan is schraalhans keukenmeester. Op 10 februari van dit jaar gingen er in Kruiningen tussen de vele Belgen en Brabanders zes Zeeuwse jeugd leden van start (verdeeld over acht categorieën) en tien Zeeuwse vol wassenen, onder wie Jacob de Roo. Zelf rijdt De Roo ook op de moun Jacob de Roo tainbike, maar alleen 's zomers. Hij is lid van de BeeBikes-moun- tainbikeploeg en koerst in sterkbe- zette wedstrijden in de Benelux. In de winter doet hij het liefst aan veldrijden. „In een groep rijden vind ik niks", stelt de Bevelander vooraf. „Ik was ooit betrokken bij een valpartij en dat heeft me bang gemaakt. Op m'n tiende reed ik voor het eerst op een mountainbike. Ik was met een verkocht. Twee jaar later maak te ik kennis met veldrijden en ook dat vond ik superleuk. Dat wil ik blijven doen. Het is een leuke af wisseling." Afgelopen zaterdag hoefde De Roo - zijn vader is een neef van Jo de Roo - niet te werken en had hij wel zin in een wedstrijdje. Van daar dat hij naar Wemeldinge reed. Op het besneeuwde parkoers was hij op zijn aangepaste racefiets iedereen te snel af Normaal ge sproken is een veldrijder sneller dan een mountainbiker. Een veld- rijfiets heeft onder meer grotere wielen en dunnere banden, waar door hij wat meer vermogen heeft. Maar in deze winterse om standigheden waren daar twijfels over. De Roo had echter toch vol doende grip op de sneeuw. „Mis schien omdat ik een goede tech niek heb en steeds in de wat mulle re sneeuw kon rijden." Zaterdag rijdt De Roo op zijn veld- fiets in Kruiningen misschien weer mee in de Zeeuwse ATB Cup. Een dag later is hij present in de West-Brabantse veldritcompeti tie. Er zijn nog twee wedstrijden te gaan. Zondag in Ossendrecht, een week later is de finale in Hoo- gerheide. De Roo staat derde in het algemeen klassement, achter een Brabander en een Belg. „Ik ben van plan om volgend jaar aan landelijke wedstrijden mee te doen. Dit jaar werd ik in Harder wijk twintigste en daar was ik best tevreden mee. Maar de Brabantse wedstrijden laat ik zeker niet schie ten. Ik heb een paar wedstrijden gewonnen en dat motiveert enorm. Als je op het podium hebt gestaan, wil je nog harder trainen omdat je weet dat het nog beter kan." Vlissingen: Marie Gurieweg 9-13, 0118 - 69 00 25 Goes Noord: Albert Joachimikade 33, 0113 - 21 54 01 Goes Zuid: Nobelweg 10113 - 24 95 31 (alleen tegels)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35