Sportief gezin kan niet stilzitten 301 spot Henk Timmer gaat aan de slag als trainer van eersteklasser FC Horst donderdag 9 december 2010 JAN LEEN, HENNIE, MAUD EN BRITT VAN HERE Sport zit in de genen, wordt vaak gezegd. Op Schouwen-Duive- land is dat niet anders. Wekelijks zet de PZC sportende familiele den in de schijnwerpers. Vandaag: de familie Van Liere. door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Sport, sport en nog eens sport. Het voltallige gezin Van Liere uit Zierikzee mag met recht één van de sportiefste fami lies in de wijde omtrek worden ge noemd. Vakanties en dagindeling zijn aangepast op hun sportieve uitspattingen. De tv wordt stan daard afgestemd op sportprogram- „We kijken eigenlijk alleen maar sport", legt moeder Hennie (44) uit. „Racen, wielrennen, voetbal len, atletiek, volleybal, we volgen echt alles", vult dochter Maud (14) aan. „En op de Wii doen we ook alleen maar sportieve dingen", rea geert vader Jan Leen (50). De jong ste telg, Britt (11) weet ook nog iets: „En als we op vakantie gaan, doen we graag aan sport." Het zojuist leeggegeten bord met de avondprak van pa verdwijnt naar de keuken. Moeder en doch ters schuiven enthousiast bij. Bui ten begint het steeds harder te sneeuwen en kleurt de wereld wit ter en witter. Binnen rijgen de meest uiteenlopende sportieve ver halen zich aaneen. Zoals de ont moeting tussen Hennie en Jan Leen, hoe kan het ook anders, bij de inmiddels opgeheven volleybal vereniging Mevo'80. Het moet er gens in 1985 zijn geweest. „Vroeger heb ik zelf altijd geturnd. Toen ik op mijn zeventiende merk te dat ik aan mijn plafond zat, ben ik gestopt. Via vriendinnen kwam ik toevallig in aanraking met Me- vo'8o. Hoewel we elkaar al wel kenden, is het daar toch eigenlijk begonnen tussen ons", graaft Hen nie in het geheugen. Jan Leen had voor zijn volleybaltijdperk altijd ge voetbald bij zaterdagclub Mevo. Of schoon Hennie momenteel niet meer zelf de smashes uitdeelt, is eega 'Abraham' nog immer actief in de bedrijfsrecreatievolleybalcom- petitie. Moeder Hennie is inmiddels al ja ren een succesvol trainster. Via de clubs Spivo (Spijkenisse) en DVO (Oud-Beijerland) staat ze momen teel voor het eerste seizoen aan het roer bij de herenselectie van Forza, dat uitkomt in de eerste klasse. De Schouwse lange man nen staan na acht wedstrijden in de middenmoot. „Het gaat mij vooral om de uitdaging. Er moet vooruitgang zitten in een team, an ders ga ik op zoek naar iets anders. Ik ben vooral op zoek naar enthou siasme en inzet." Oudste dochter Maud is van jongs af aan met atletiek aan de gang. Daarnaast is ze twee jaar geleden in de voetsporen van haar ouders getreden. „Niet via mijn ouders maar door vriendinnen ben ik ei genlijk gaan volleyballen en speel ik nu in meisjes B bij Forza. Maar ik train ook nog twee keer in de week voor atletiek. De gooionder- delen speer, discus en kogel vind ik het leukste. En omdat de atle tiek vooral zomers is, zijn die spor ten goed te combineren", doet de derde klas havist uit de doeken. De jonge Britt is stil en verlegen toehoorster bij het gesprek. Soms lacht ze en fluistert grote zus Maud iets in het oor. Aan welke sport doet zij eigenlijk? „Ik doe al vanaf mijn zesde of zo aan atletiek bij Delta Sport. Ik heb ook nog op turnen gezeten, maar daar ben ik niet lenig genoeg voor. Al die flexi bele bewegingen zijn niets voor mij. Bij atletiek vind ik vooral het kogelstoten erg leuk", vertelt ze. „En vertel ook eens wat je al vanaf dat je een klein meisje bent later graag zou willen worden", zegt moeder Hennie. Er verschijnt een brede grijns op het knappe smoel tje. „Nou, mam... Zeg jij het maar hoor." „Vanaf het moment dat Britt be wust naar het schaatsen kijkt, is ze erg geïnteresseerd in de coaches langs de zijlijn. En dan zegt ze stee vast dat ze dat ook wel wil." Britt knikt instemmend. „Ja, dat lijkt me wel leuk, ja." Maud neemt vervolgens geen blad voor de mond en zegt wat ze er van vindt. „Het lijkt mij maar saai hoor." Vader Jan Leen hoort vol trots zijn meiden vertellen over hun spor ten. Hij kijkt erbij zoals alleen va ders naar hun kroost kunnen kij ken. „We hebben Maud en Britt al tijd vrij gelaten in de keuze van hun sport. Het belangrijkste is dat ze iets doen wat ze leuk vinden." Hennie is inmiddels in de open keuken thee aan het zetten, maai er ontgaat haar niets. „En atletiek is natuurlijk wel een goede basis als sport, waar alles in zit. Vanuit deze sport kun je gemakkelijk ver der kijken wat je leuk vindt." door Marco Jansen HIERDEN - Interim-coach Henk Timmer verwacht dat hij FC Horst voor degradatie uit de eerste klasse kan behoeden.. Hij werd door de club gevraagd om 'even te komen praten'. Vijf minuten later was Henk Timmer coach voor de rest van het seizoen. „Ik heb geleerd dat duidelijkheid heel belangrijk is. Je komt het verst als je allemaal dezelfde kant op gaat." De oud-keeper van Oranje (7 inter lands) en van de profclubs FC Zwolle, AZ, Ajax en Feyenoord wil zijn opgedane kennis in het voet bal graag overbrengen. „Zoals het bij FC Horst ging, bleek het niet te werken", vertelt Henk Timmer (39) in zijn restaurant Onze Woud stee in Hierden. „Dat ligt aan de trainer én de spelers. Maar we moeten niet meer terugkijken. Nu gaan we het op mijn manier doen. Dat was voor mij ook een voor waarde om er in te stappen. Ik heb gezegd dat mijn ideeën breed ge dragen moeten worden. Iedereen moet dezelfde kant uit, alleen dan kun je een eind komen." Timmer heeft tijdens zijn carrière met persoonlijkheden als Co Adriaanse, Louis van Gaal, Bert van Marwijk en Marco van Basten te maken gehad. Van die promi nenten van het trainersgilde heeft hij veel opgestoken. Hij prijst voor al Adriaanse en Van Marwijk om hun duidelijkheid. „Met beiden heb ik nog steeds contact. Zij zijn heel rechtlijnig. Co heeft de naam hard te zijn, maar hij is een heel goede trainer met een eigen voet balvisie." Timmer brengt zijn leer ervaringen nu in de praktijk. „Ik heb de diploma's Oefenmeester 2 en 3 behaald. Dat was nog in mijn tijd bij Zwolle, ruim tien jaar gele den. Ik zat toen op de cursus met Fred Rutten, Hans de Koning, You- ri Mulder en Raimond van der Gouw. Allemaal jongens die nu in het voetbal werkzaam zijn." UIT p- BASKETBAL Atlanta. NBA. Atlanta Hawks - New Jersey Nets 116-101, Charlotte Bobcats - Denver Nuggets 100-98, Philadelphia 76ers - Cleve land Cavaliers 117-97, Dallas Mavericks - Gol den State Warriors 105-100, Houston Rockets - Detroit Pistons 97-83, Portland Trail Blazers - Phoenix Suns 106-99, Los Angeles Lakers - Washington Wizards 115-108. BILJARTEN Driebanden. Grand Prix ZVB. Poule B. Theo van Esbroek (27 te maken) - Rinus Dingeman- se (25) 27-13, 51; Jacques van de Bliek (20) - Carel van Meelen (30) 7-30, 35; Theo van Es broek - Carel van Meelen 17-30, 57. Fred van Rompaay (25) - Frans Haak (22) 25-14, 40; Leon de Zutter (20) - Frans Haak 14-22, 42; Fred van Rompaay - Leon de Zutter 20-20, 46. Van Meelen en van Rompaay naar derde ronde. Driebanden. Vierde divisie. Reynaert/dranken Pluym - 3B-SD Hydrozorg 6-2: Robin Claer- houdt - Jean Louis Smulder 30-18, 24; Rob Claerhoudt - Philip van der Male 24-25, 46; Jan de Rechter - Sjaak de Visser 25-18, 55; Walter Mortier - John Hatzman 20-14, 46. Unit 8 - De Geslootene Boom 0-8: Martin Sturm - Dirk Smet 25-30,56; Piet Verschure - Jo Boogaert 24-25, 49; Eric Niewenhuyse - Rien Sandrini 24-25, 63; Rob Jacobs - Rob Dui- temeyer 17-20, 53. Pool. Regionale eerste klasse. Roadhouse Blues - Pompa Bowling Team 2-4: straight. Martien Neumann - Paul Spee 47-50; Dennis van Belzen - Thomas Kleinjan 32-50. 10-ball. Jeroen Damman - Thomas Kleinjan 6-3; 9-ball. Bas Berg - Paul Spee 7-5. 8-ball. Jan Roskam - Jordi Schouteren 3-6; Joris Lodder - Jordi Schouteren 4-6. Pompa 6 Pack - Roadhouse Roadies 1-5: straight. Alex Leppens - Mark van Wijungaar- den 29-50; Youri Luiken - Ido Leenders 50-15. 10-ball. Youiri Luiken - Robbin Jobse 4-6. 9-ball. Chantal van de Wee - Ido Leenders 2-7. 8-ball. Chantal van de Wee - Abel van de Sande 1-6; Alex Leppens - Mark van Wijngaarden 3-6. Regionale tweede klasse. Roadhouse Rhythm - Chalkie's Allstars 4-2: straight. Dennis Die- rickx - Serge Lievens 20-40. 9-ball. Maarten Grashoff - Mathijs Achterhof 6-5; Stefan van Rossum - Susan Verhage 6-1Jasper Vantricht - Nick van Oers 6-5. 8-ball. Jaspoer Vantricht - Serge Lievens 1 -5; Craig Yeaman - Mathijs Ach terhof 5-3. VOETBAL Abu Dhabi. WK clubteams. Kwalificatie: Al Wahda (VAE) - Hekari United (PNG) 3-0 (2-0). In het leven van Britt, Hennie, Jan Leen en Maud van Liere (van links naar rechts) neemt sport een belangrijke plaats in. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34