PZC 9 Oplossing voor dierenasiel in zicht deDRVKKERY Hiep, hiep... SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 en 25 Sea of art wil de harten kleuren Skimmiakweker almanak «SP I Uw m» 1 U Wm Donderdag 9 december 2010 Rianne Dubois adviseert Schouwse musea De familie Verton nestelde zich lang geleden in een zaete Tip? schouwen-duiveiand@pzc.nl KM Willi lllHIIIIIIiillllllllMiHIIII OMLEIDING Waterbedrijf Evides bereid tot verleggen hoofdwaterleiding door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De oplossing voor het bouwprobleera van het dierenasiel aan de Zandweg bij Zierikzee is on der handbereik. Waterbedrijf Evi des is onder voorwaarden bereid de hoofdwaterleiding te verleggen, die nu onder het asiel doorloopt en uitbreiding ervan onmogelijk maakt Ook het college van B en W is in principe - en als de gemeenteraad ermee akkoord gaat - bereid mee te werken en mee te betalen. Het bestuur van Stichting Dierenasiel Schouwen-Duiveland beraadt zich nog. Het dierenasiel voldoet niet langer aan het honden- en kattenbesluit. Om dat probleem op te lossen moet een quarantaineruimte aan gebouwd worden. De reeds in gang gezette bouw daarvan werd in juni dit jaar op last van Evides stilgelegd omdat het huidige ge bouw plus de aanbouw op een be langrijke hoofdwaterleiding blij ken te staan. De oorzaak van het probleem ligt in het verleden. Hoe het heeft kun nen gebeuren dat het dierenasiel destijds toestemming kreeg daar te bouwen is niet duidelijk. Feit is in ieder geval dat men nu met de ge bakken peren zit. Meerdere gesprekken tussen Evi des, Stichting Dierenasiel Schou wen-Duiveland en gemeente Schouwen-Duiveland volgden. Vo rige week dreigde het mis te gaan toen de meerderheid van het be stuur van het dierenasiel besloot een advocaat in te schakelen om een snelle oplossing af te dwingen. Er ging een brief op poten naar ge meente en Evides. Dit tegen de zin van stichtingsvoorzitter Theo Ketting die meer zag in verder on derhandelen zonder stok achter de deur. Onder voorwaarde dat de brief van tafel gaat is Evides bereid het probleem op te lossen door de lei ding te verleggen. Evides wil dan wel dat zowel de gemeente - die ook wil dat de brief ingetrokken wordt - als de Stichting Dierena siel meebetalen aan de operatie. Het bestuur van Stichting Dierena siel beraadt zich nog op de eis van Evides en de gemeente. Theo Ketting heeft uit onvrede met de gang van zaken zijn voor zitterszetel per direct beschikbaar gesteld. Hij voelt zich onvoldoen de gesteund door het bestuur. „Maar ik blijf het dierenasiel een warm hart toedragen." ZIERIKZEE - Harten, bloemen en zonnetjes in vrolijke kleuren sieren sinds gisteren de Peu geot 405 van Henriëtte van Gent. Zij is initia tiefneemster van de kunstmanifestatie Sea of Art. Leerlingen van mavo-4 van Pontes Pieter Zeeman beschilderden in de Ford-garage te genover de school Van Gents auto als blikvan ger voor de actie 'Sea of art kleurt je hart'. „Ik heb circa 30 kunstenaars gevraagd houten hartjes te beschilderen om cadeau te doen aan mensen die dat volgens andere mensen verdienen", legt Van Gent uit. Belangstellen den kunnen hun voordracht van kandidaten bij haar kwijt via: info@seaofart.nl. Nadere in formatie over kunstproject en actie zie: www.seaofart.nl. foto Dirk-Jan Gjeltema Markt 51 Middelburg T0118 886 886 RENESSE - Het perceel van skimmia kweker Verseput uit Renesse wordt niet opgenomen in het be stemmingsplan Duinzoom. Dat is het resultaat van overleg tussen de kweker en de gemeente. Dit over leg gebeurde op verzoek van de ge meenteraad. De kweker zegt te veel belemmerd te worden als hij onder het nieuwe bestemmings plan valt. Hoewel dit volgens de ge meente meevalt, is besloten de kwekerij uit het plan te schrappen. Tip? redactie@pzc.nl Het moet een knalfuif worden. ]e wordt immers maar één keer acht tien. In de weken voor haar verjaar dag is ze razenddruk met alle voorbe reidingen voor haar feest. Lastige keuzes te over: welke jurk, welke mu ziek, welke vrienden, welke hapjes, én welke taart. Dat laatste klusje laat ze aan haar moeder over, die via internet zo'n verjaardagstaart koopt met een persoonlijke tekst. Ter wijl ze de lekkernij bestelt, wordt ze gebeld. Met de telefoon in de hand typt ze verder. Te veel letters, geeft de computer aan. Ze sleutelt wat, drukt de backspace-toets in en ver stuurt de opdracht. Iets te snel, want bij het openen van de doos, blijkt de verjaardagswens helemaal niet vro lijk: HIEP, HIEP, HOER. za. li december, 15.00-16.30 uur The Naughty Gurus popsongs en voor de meeste Nederlandstalige boeken geldt: direct uit voorraad, of vandaag besteld, morgen bij u thuis, of afhaalbaar in de winkel boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27