241 zeeland YYY.YY Bouw Waterstad Theater De Paerdenstal mikt in Goes begonnen oio kOBIS Geere Passage - Middelburg citybloem lampenier 0338 - raadaktie bij biijft je donderdag 9 december 2010 HHHHMMRnHB VESTZAKTHEATER Jan en Monique Harte willen oud stuk Terneuzen aan vergetelheid onttrekkei GOES - Het ambitieuze woning bouwproject Waterstad Goese Schans, de omvorming van haven industrieterrein tot een 1900 wo- lingen tellende wijk, is echt begon nen. Gisteren gingen de palen de grond in voor de bouw van de eer ste 112 woningen. De bouw had 1 december moeten beginnen, maar op die datum was van de eerste fase onvoldoende ver kocht. Er zat echter behoorlijk druk op de ketel. De partners in Waterstad zouden een 280.000 eu ro stimuleringssubsidie van het Rijk mislopen als het woning bouwproject niet meer dit jaar zou beginnen. De eerste heipalen zijn de grond ingegaan voor 18 koopga- rantwoningen, 19 stadswoningen en 10 kadewoningen Begin 2011 volgt de bouw van 32 huurapparte- menten en, gelet op het aantal op ties, met' de bouw van 14 koopap partementen en 8 watervilla's. Daarnaast is de verwachting dat in het tweede kwartaal van 2011 met nog eens 11 kadewoningen kan worden gestart. Volgens planning zullen de eerste woningen eind 2011 worden opgeleverd. Water stad is ontworpen naar het model van oud-Hollandse watersteden. door Wout Bareman Het is een misver stand te denken dat het nieuwe vest zaktheater De Paer denstal in Terneu zen helemaal om advocaat-cabare tier-columnist Maikel Harte draait. Integendeel zelfs. Achter de scher men heeft hij natuurlijk wel mee gedacht en hij zal er best wel eens optreden, maar daar blijft het dan ook bij. Zijn echtgenote Monique, lachend: „De bijdrage van Maikel? Ach, hij past op de kinderen, als ik hier aan het werk ben. En hij heeft geholpen bij de lambrisering in het theatergedeelte." Het idee de honderd jaar oude voormalige paardenstal van kolen handel Van Rompu in het Tuin pad te verbouwen tot vestzakthea ter ontstond vier jaar geleden. Mai kel Harte presenteerde, tijdens een kerstmarkt in het oudste gedeelte van Terneuzen, het hilarische kerstspel Oh Maria, het is een ne ger! Eigenaar Douwe van der Meer, die ook andere pandjes aan het Tuinpad, in de Vissteeg en het Kandeelstraatje in eigendom heeft, bood de oude paardenstal spontaan te koop aan. Monique Harte en Maikels broer Jan zeiden 'ja' en na een veel te lange vergun ningprocedure én een ingrijpende opknapbeurt is het theatertje en het belendende café nu klaar. Het wordt morgen geopend door de driejarige Lieve Harte, die al dagen oefent op het doorknippen van lin ten. Met het vestzaktheater ('Van HAR TE welkom in ons vestzaktheater', valt op een schoolbord in het café gedeelte te lezen) wordt een leem te in de podiumkunsten in Terneu zen opgevuld. Iets dergelijks was er nog niet, constateren Jan en Mo nique tevreden vast. Ze bieden een podium aan iedereen, van goedwillende amateur tot profes sionele kleinkunstenaar. Klein, want het theatertje telt hooguit 65 stoelen. Broer Jan Harte: „We slaan ei genlijk twee vliegen in één klap: we hebben een karak teristiek, historisch pand in een prachtig stukje oud-Terneuzen van de sloop gered en we bieden mogelijkheden voor de meest uit eenlopende acts, optredens en voorstellingen. Er hebben zich in middels al verschillende popgroep jes gemeld en ook amateurtoneel gezelschappen willen hier optre den. Weet je wat het is? Als je in een grote zaal optreedt voor dertig man, is dat natuurlijk heel slecht voor je zelfvertrouwen. Sta je hier voor dertig man - een halfvolle zaal - dan kun je spreken van een succes. Monique en Jan Harte aan de 'huiskamerbar' van De Paerdenstal. Op de Monique, opgegroeid in de'horeca: „Maar wie een borrel wil geven, een feestje, presentatie of work shop wil houden, kan ook bij ons terecht. We zijn sowieso iedere za terdag open, maar op middagen of Zaterdag I I december zijn er allerlei kerstactiviteiten zoals demonstraties en workshops bij diverse winkels in de Geere Passage die in een speciale kerstsfeer is omgetoverd met sfeervolle muziek en gluhwijn. Ook de kerstman zal niet ontbreken Graag tot ziens f 'n echte Kerstman weet 't Vobis Middelburg pakt uit, t/m 12 december diverse leuke aanbiedingen w.o. USB sticks 4GB v.a. 9,99 en 8GB v.a. 14,99 Ook kunt u bij ons terecht voor notebooks, computers en alle overige computer- en randapparatuur zaterdag 11 december van 13.00 en 17.00 uur wor den al uw aankopen op een feestelijke manier verpakt door Jolanda Louwerse van 'Stijlvol Verpakt' ZiZo... daar vind je altijd wel iets leuks! Geere Passage 8 I Middelburg Vobis Middelburg Geerepassage 1 4331 MK Middelburg tel. 0118-628768 bloemdecorateurs /At /A* /AÏ trends in huis en tuin Hoe maakt u de lekkerste koffie? Zaterdag 11 december demonstratie koffie maken Sapcenlrifugi 59,95 Canteen dubbelwandige mokken 0.10 L diverse kleuren set 2 stuks van 20,90 voor 12,90 Geere Passage 6 Middelburg www.inpetto-lifestyle.nl Vloerlamp Mika brons met creme glas voorzien van 12V/50W 100W halogeenlamp van 99.95 SpeelwiuteeC RUnunefL één in. Speelgoed. Kom in de winkel kijken naar basketballer S. O'Neill: raad uit hoeveel steentjes hij is opgebouwd en maak kans op een (S2?-BON. Meedoen kan t/m 10 december 16.00 uur. Prijsuitreiking is zaterdag 11 december om half drie, door de Kerstman! Wedstrijdformulieren en actievoorwaarden in de winkel verkrijgbaar. Gratis kiplingrugtasje (When, kleur blue jean) tvw 44,95 bij aankoop van een artikel boven de 25,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26