22 zeeland Wonen Grijpskerke bouwt energiearm voor Paddenpoel Grijpskerke Rosalie Slijk wint Archipel Dictee Grijpskerke bijt landelijk het spits af als 'excellent gebied'. Kli maatneutraal wordt daar voor jong en oud een woonstraat uit Nederlands eerste klimaatvriendelijke straat mikt op jong en 0ud. z0 wordt de grond gestampt, inclusief dorps- en zorgvoorzieningen. pers. Daarnaast verrijzen' zeven 'levensloopbestendige' huizen. Kerstconcert door Walchers Kerstkoor donderdag 9 december 2010 ECODORP J er een rijtje van twaalf'starterswoningen'gebouwd, bedoeld voor jonge ko- door Henk Postma Wethouder Chris Maas (links) kon de eerste paal slaan, mede dankzij de inzet van zijn voorgangers Jan Bostelaar (midden) en Wim van Tatenhove (rechts), die inventief subsidies wisten binnen te slepen voor het Wooneco-voorbeeldproject in Grijpskerke. foto Ruben Oreel GRIJPSKERKE - Hoe het moet? Dat zie je straks in het Veerse dorp Grijpskerke. Daar verrijst Neder lands eerste dorpsstraat, met alles er op en er aan, die zelf energie op wekt. En wel op uiterst klimaat- vriendelijke wijze. Ook in andere opzichten is die nieuwbouw uniek. Er wordt inven tief mee ingespeeld op de verande rende woonbehoeften in het ver grijzend platteland. Dat betekent: huizen zowel voor zorgbehoeven de ouderen als voor jonge starters, omgeven door dorps- en welzijns voorzieningen. Gistermiddag joeg wethouder Chris Maas de eerste paal in de grond voor het pronkstuk van de straat: dertig woonzorgapparte menten voor senioren, met daaron der een dorpshuis, inclusief thea- GRIJPSKERKE - Niet alleen de mens, ook de kikker gaat er straks in Grijpskerke sterk op vooruit. Ter wijl er klimaatvriendelijke huizen en dorps voorzieningen uit de grond worden gestampt, verzamel den jeugdige natuurliefhebbers zich gisteren in het dorpsbos om daar een kunststof kikker bij de paddenpoel te plaatsen. „De eerste pad die hier komt wonen", zeiden ze erbij. Komend voorjaar volgen er meer, maar dan echte. De paddenpoel stond vrijwel altijd droog. Waardoor geen dier er graag wilde wonen. Maar die tijd is Voorbij, verzekeren de leden van jeugdnatuurclub De Vleermuizen. Afgelopen week hielpen ze mee de poel een stuk dieper te maken, zodat er nu altijd water in staat. Dus wemelt het daar straks van de amfibieën. Want de scholieren on derzochten ook de bodemgesteld heid. Daarbij bleek dat padden zich er goed thuis zullen voelen. OOST-SOUBURG - Het Walchers Kerstkoor geeft zaterdag 11 decem ber in de Open Haven aan het Oranjeplein in Oost-Souburg een kerstconcert met liederen die spe ciaal voor deze avond zijn ingestu deerd. Ook is er op deze avond samen zang met traditionele kerstlieden. Tevens wordt het kerstevangelie en enkele gedichten gelezen. De sa menzang wordt begeleid door het jeugdorkest van de muziekvereni ging Vlijt Volharding. De toegang tot het concert is gra tis. Er wordt een collecte gehou den voor de onkosten. De avond begint om 20.00 uur. De kerk is open vanaf 19.30 uur. 1. Bouwput Zuidsingel wordt droog 2. Geen verplichte afkoopsom aan eigenaar ZEP NATUUR Flamingo's in de sneeuw? Lees het Zeeuwse natuurweblog van Melita Lanting op www.pzc.nl/buutekieke. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl MIDDELBURG - In de Zeeuwse Bibli otheek kwamen gisteren de beste schrijvers van de bovenbouw van vijftien Walcherse basisscholen bij een voor het traditionele Groot Ar chipel Dictee. Net als voorgaande jaren was de tekst weer geschreven door Lionel Koole. Elke school vaardigde maximaal vijf leerlingen af naar de taaltest die voor de zes de maal werd gehouden. Rosalie Slijk (Branding, Vlissin- gen) won het dictee met maar één fout. Vorig jaar - ze zat toen in groep zeven - deed ze ook al mee en had toen iets meer fouten. Cees Corstanje van de Raad van Be stuur van de Archipel Scholen noemde haar 'een echt talent'. Bij de scholen ging de eerste prijs naar de Beverburch (Middelburg). Concentratie bij de deelnemers aan het Archipel Dictee. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24