PZCI2I Stromenwijk heeft primeur Kindlint WALCHEREN 22 en 23 23 Archief Goes ontruimd almanak Tip? redactie@pzc.nl Hiep, hiep... Donderdag 9 december 2010 Grijpskerke bouwt energiearm voor leefbare toekomst VERKEERSVEILIGHEID Veilige route naar school en speelplaatsen officieel geopend Even computeren tijdens het wachten op de dokter Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Giele MIDDELBURG - Tachtig kaboutertjes en tachtig stepjes wijzen de kinde ren de veilige weg naar de basis scholen in de Middelburgse Stro menwijk. De figuurtjes staan op te geltjes die de route van het Kind lint, zo men wil Veilige Lint, aange ven. „Dit is de oogst van ons wer ken", stelt Piet de Bruin van de ver- keerswerkgroep in de Stromen- wijk tevreden vast. Drie jaar lang heeft de werkgroep met de ge meente gewerkt aan de realisering van het project. Het eerste deel van het Kindlint werd gisteren officieel geopend door commissaris van de koningin Karla Peijs. Ze deed dit samen met de jarige Furkan Arpaci en Parel Bun, leerlingen van groep 4 en 5 van de Beverburch en de Ceder hof. Zij waren de prijswinnaars van de ontwerpwedstrijd voor de tegels. Als het nieuwe winkelcen trum af is, zal het lint worden aan gepast en uitgebreid. Het veilig lint leidt vanuit verschil lende delen van de wijk naar de Brede School aan de Oosterschel- destraat. Het project heeft zo'n 50.000 euro gekost. Belangrijkste kostenpost was het brugje over het water tussen de Piet Hein- straat en het Roompotpad. Daar naast zijn twee trapveldjes door een pad met elkaar verbonden en hekken geplaatst bij oversteekplaat sen. Ineke Spapé van het adviesbu reau Soab - bedenker van het con cept Kindlint - gaf de gemeente het advies mee ook nog wat te doen aan de zebrapaden en de trot toirs te verbreden. Peijs onder streepte het belang van het pro ject. Jonge mensen en ouderen blij ken het kwetsbaarste te zijn in het verkeer, zo werd haar onlangs pijn lijk duidelijk tijdens de herden king van verkeersslachtoffers. Met versierde stoeptegeltjes alleen kom je er niet, zei verkeerswethou der Frank Streng. „De gemeente wil het doorgaande verkeer uit de wijken hebben. Na de opening van het nieuwe winkelcentrum hier in de Stromenwijk wordt het langzame verkeer centraal gesteld. Dat betekent dat we hier een aan tal straten autovrij gaan maken." Het door Parel Bun ontworpen tegel tje dat de route aangeeft. Kindlint veilig iint Het woord Kindlint is een 'merk' van het Bredase adviesbureau Soab dat gemeenten helpt bij het ma ken van de veilige routes. Een Kindlint is een route waarlangs kinderen zelfstandig, veilig en pret tig naar hun school, de opvang en speelvoorzieningen kunnen lopen of fietsen; Middelburg is de eerste gemeen te in Zeeland en de vierde in Ne derland met een 'Kindlint'. Het Am sterdamse stadsdeel Westerpark had de primeur, daarna volgden Eemnes, DeHt en nu dus de Middel burgse Stromenwijk. GOES - Vanwege dreigende lekkage door sneeuwval en dooi van afgelo pen week is een deel van de ar chiefbewaarplaats in het Goese stadskantoor preventief ontruimd. De stukken worden tijdelijk elders opgeslagen, in het provinciehuis in Middelburg en in de archiefkluis van het UWV. De krantenverza meling van de gemeente gaat naar de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. De archieven kunnen daar door niet worden geraadpleegd. AaT^Ty^TWVD V Marktsl I Middelburg U.CJL/ JA. V JVJVl-i 1\.I T0118886886 za. 11 december. 15.00-16.30 uur The Naughty Gurus popsongs en voor de meeste Nederlandstalige j boeken geldt: j direct uit voorraad, of vandaag besteld, j morgen bij u thuis, i of afhaalbaar in de winkel boeken bestellen? www.drukkeriimiddelburg.nl Het moet een knalfuif worden. ]e wordt immers maar één keer acht tien. In de weken voor haar verjaardag is ze razenddruk met alle voorbereidin gen voor haar feest. Lastige keuzes te over: welke jurk, welke muziek, wel ke vrienden, welke hapjes, én welke taart. Dat laatste klusje laat ze aan haar moeder over, die via internet zo'n verjaardagstaart koopt met een per soonlijke tekst. Terwijl ze de lekker nij bestelt, wordt ze gebeld. Met de telefoon in de hand typt ze verder. Te veel letters, geeft de computer aan. Ze sleutelt wat, drukt de back- space-toets in en verstuurt de op dracht. Iets te snel, want bij het ope nen van de doos, blijkt de verjaar dagswens helemaal niet vrolijk: HIEP, HIEP, HOER. Route Kindlint Middelburg Oosterscheldestraat Zandkreekstraat Sloestraat Route Kindlint O Speelplaats (s) Scholen (p) ParkToorenvliedt Met het doorprikken van een grote ballon hebben de ontwerpers van de tegeltjes, Parel Bun (links) en Furkan Arpaci (rechts), samen met commissaris van de koningin Karla Peijs het Kindlint of veilig lint geopend op het nieuwe bruggetje tussen de Piet Heinstraat en het Roompotpad. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23